Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » brak tematu
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Pon Lip 16, 2018 05:23 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Paź 23, 2013 04:17    Temat postu: brak tematu

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Chłopaki żyjecie????? Chyba już od dwóch tygodni nikt się na forum nie odezwał.Martwie się,czy czasami nie jesteście wszyscy na jakimś tajnym zlocie i nikt mnie o tym nie poinformował Sad (Oczywiście żartuję,ale nasze forum jak by trochę umarło). Pozdro.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 23, 2013 20:16    Temat postu: Re: brak tematu

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ja jestem w miarę nowy i nie posiadam zbyt dużego pannoniowego doświadczenia, ale zaglądam tu codziennie. Mój sprzęt na razie się cały czas kompletuje i czeka na lepsze czasy. Swoją drogą to też mam takie odczucie jak Ty rafał1972.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 23, 2013 22:58    Temat postu: Re: brak tematu

mufa
Motórzysta
Motórzysta

Ja także zaglądam codziennie, czasami wrzucę jakieś fotki z postępu prac nad moją maszynką. Myślę, że teraz będzie większe zainteresowanie naszym forum, bo zbliża się okres zimowy i wzmożone prace w garażach Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 03:32    Temat postu: Re: brak tematu

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Tak,tak,w zimie jest zawsze troszkę więcej czasu na forumowe "pogaduchy".
Towot,a co ci tam jeszcze brakuje?,może da się temu jakoś zaradzić,a twoja maszynka mufa wygląda coraz to lepiej(nie pamiętam dokładnie,ale twoja to chyba ta jasno zielona,o ile się nie mylę,chyba,że coś mi się pokręciło)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 11:18    Temat postu: Re: brak tematu

mufa
Motórzysta
Motórzysta

Tak moja jest zielona Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 19:54    Temat postu: Re: brak tematu

towot
Dawca organów
Dawca organów

Z tego co pamiętam, to brakuje mi ośki i klina tylnego koła oraz siedzenia, Aha i jeszcze nakrętki kolanek wydechowych, bo kolanka właśnie do mnie przyszły. Cool
Jeszcze mi się przypomniało, że braki to klosz tylnej lampy oraz licznik, tylko nie wiem jaki, czy powinien być wyskalowany do 120, czy do 140 km/h?

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Czw Paź 24, 2013 20:14, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 05:04    Temat postu: Re: brak tematu

rafał1972
Easy rider
Easy rider

No to brakuje ci akurat tych "chodliwych" fantów. dziś popatrze w moim królestwie Wink,jak coś znajdę to dam znać.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 19:29    Temat postu: Re: brak tematu

towot
Dawca organów
Dawca organów

OK, z góry dziękuję. Cool Jeszcze bym przygarnął kopniak i dźwignię zmiany biegów.

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Pią Paź 25, 2013 20:08, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 01:03    Temat postu: Re: brak tematu

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Towot,przykro mi,ale nie mam praktycznie nic,z rzeczy które potrzebujesz. nie myśl sobie,że olałem sprawę,na prawdę wczoraj kopałem w "magazynie",ale oczywiście stary temat-znajdujesz wszystko to,czego akurat nie potrzebujesz.Soooooory!!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 13:09    Temat postu: Re: brak tematu

towot
Dawca organów
Dawca organów

Nie ma sprawy, ale i tak dzięki za zainteresowanie. Powoli się motor skompletuje. Swoją drogą wiem jak to jest z tym znajdowaniem, bo na przykład potrzebuję właśnie sprężynę do automatu stopu do SHL. Wiem, że mam gdzieś kilka tych automatów, chociaż teraz nie mogę ich znaleźć, a jak kupię, to i te moje się znajdą. Pozdrawiam!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 16:05    Temat postu: Re: brak tematu

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Dokładnie tak jak mówisz,jak już człowiek załatwi coś z innego źródła,to dana rzecz później sama wpada w oczy.Kilka razy miałem już tak,że komuś coś obiecałem,bo byłem na 100% pewny,że to mam,a potem za h...ja nie mogłem tego znaleźć.Potem tylko człowiek musi świecić oczami,oczywiście po czasie rzeczy same wpadły mi w łapy,no ale cóż,życie!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 18:32    Temat postu: Re: brak tematu

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

Dla podtrzymania rozmowy wrzucam archiwalne zdjęcia motocykli marki Pannonia, Csepel itp.
Są to oryginalne zdjęcia, można podpatrzeć jak co wyglądało gdy maszyny schodziły z fabryki.
Na zdjęciach, Pannonia eksportowa, sportowa, trial, cross, wersja pocztowa (ktoś o tym słyszał wcześniej?), Pannonia z serii TL, TLT, P
link:
http://imgur.com/a/aSNph#0

Dodatkowo porcja broszur z epoki:
http://imgur.com/a/SsCkk#0

Może część już widzieliście, a może znajdziecie coś nowego..
Pozdrawiam..

p.s. ładny kolorek Pannnoni poniżej Smile

Ostatnio zmieniony przez Zimor dnia Pon Paź 28, 2013 18:36, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 02:33    Temat postu: Re: brak tematu

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Kawał dobrej roboty Zimor,szacunek dla ciebie!!!Najfajniejsza fotka to ta,gdzie kolo "ala Hitler",w typowym dla epoki bereciku, zakłada na kolanach cylinder na silnik.Aha,no i gostek jest bez skarpetek (nic dziwnego,że fabryka padła Wink ).Ale muszę przyznać,że jak tak się napatrzyłem na te zdjęcia,to Pannonia TLB jest dla mnie najpiękniejszym motocyklem tamtej epoki,i to chyba nie tylko z krajów tzw. "bloku wschodniego",ale i jednym z najpiękniejszych na świecie.No i cieszę się,że nasze forum udało się troszkę rozruszać!!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 18:28    Temat postu: Re: brak tematu

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

Spoko Wink Fajnie, że się podoba Smile Mnie do gustu przypadły te stare prospekty i najstarsze Pannonie Wink
A żyje, a może ożyje jeszcze bardziej w długie zimowe wieczory gdy będzie czas na remonty Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 12:04    Temat postu: Re: brak tematu

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Rewelacyjne to zdjęcie które wrzuciłeś, można jeszcze wygrzebać perełki jak widać.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » brak tematu
 Strona 1 z 2