Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Brak pradu ladowania
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2, 3  Następny Obecny czas to Sro Paź 16, 2019 08:40 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 19:23    Temat postu: Brak pradu ladowania

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Witam.
Dzis zajarany pojechalem zakladac akumulator do Pannonii. Pierwszy usmiech - klakson i swiatlo stopu ozylo - HURA.
No ale nie bylbym soba jakbym nie posiedzial dluzej w garazu.
A wiec odpalilem motor. Wszystko bylo jak bez akumulatora. Po dodaniu gazu swiatla swieca wyraznie jasniej. Ale po podlaczeniu miernika do aku nie pokazuje zadnego skoku napiecia. Sterczy uparcie na 6,3V.
Teraz pytanko. Gdzie szukac przyczyny. W instrukcji napraw przeczytalem ze moze byc jakis prostownik selenowy przepalony. Kurna chata, co to jest?! Zielony jestem :p

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 20:29    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

robert001
Easy rider
Easy rider

Instalacja jest OK,jeżeli chcesz sprawdzić ładowanie to sprawdź prostownik selenowy w obudowie lampy - wymagane jest OK 1 ampera, wówczas jest SUPER Laughing Laughing ,A w nawiązaniu do skoku napięcia to aku jest 6V i w zależności od aku posiada 7-8 AH godzin. Jeżeli prostownik selenowy jest TRAFIONY możesz założyć diodę prostowniczą - ja bym pozostał na selenie jeżeli oczywiście jest OK - POWODZENIA

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 20:31    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

robert001
Easy rider
Easy rider

Instalacja jest OK,jeżeli chcesz sprawdzić ładowanie to sprawdź prostownik selenowy w obudowie lampy - wymagane jest OK 1 ampera, wówczas jest SUPER Laughing Laughing ,A w nawiązaniu do skoku napięcia to aku jest 6V i w zależności od aku posiada 7-8 AH godzin. Jeżeli prostownik selenowy jest TRAFIONY możesz założyć diodę prostowniczą - ja bym pozostał na selenie jeżeli oczywiście jest OK - POWODZENIA. Prostownik selenowy jest umieszczony - patrząc z przodu motocykla - po lewej stronie na godz. 7.30 Shocked Shocked

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 20:38    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Jak go zmierzyc miernikiem? Co musze ustawic i gdzie przylozyc?
Znalazlem na ebayu jeden prostownik selenowy w austrii za 5€ Shocked

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 20:49    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

robert001
Easy rider
Easy rider

Szczerze powiem że miernik musi być specjalistyczny - ja byłem u znajomego elektryka - prostownik należy wymontować ze skorupy lampy i sprawdzać na odpalonym motorze, włącznie z przygazówkami - sam tego nie robiłem bo się na tym porostu NIE ZNAM Embarassed Embarassed - to nie moja domena

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 16:37    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

towot
Dawca organów
Dawca organów

Nie wiem jak jest w Pannoniach, ale w SHL-kach oraz WSK-ach to dość częsta przypadłość, że padają seleny. Ja powymieniałem profilaktycznie wszystko na diodę.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 21:37    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Też miałem diodę, w metalowej obudowie przykręconą do aluminiowej blaszki rozmiarów selena i działało. Ta blaszka stanowiła radiator odprowadzający ciepło.
Z tego co pamiętam 100V i 3A. To napięcie musi być przesadzone bo przy magnecie występują duze skoki napięcia, które słabszą diodę mogą wykończyć. Nie wiem jak to wygląda przy prądnicy.

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Pią Paź 07, 2016 21:41, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 23:05    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Zadnych diod. Bedzie oryginalnie. Jutro gonie do Mannheim na Weterame, bede szukal selenow. Jak nie to OK Team z Austrii sprzedaje takowe za 5€ sztuke.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 08:10    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

robert001
Easy rider
Easy rider

Słusznie - orginał tak miał to tak ma być

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 19:13    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Ku*** zrobilem 10km na tej Weteramie, jedyne co do Pannonii znalazlem to koszulke Embarassed Nogi mi do dupy wlazly. Skusilem sie na diode w celu sprawdzenia czy to jest przyczyna. Mam tez kontakt do pewnych slowakow ktorzy maja seleny do jawy. Takze jakas opcja jest.
Za to zdobylem fajne okragle lustra, chromowany korek wlewu i bordowe gumy na kierownice Cool

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 17:41    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

robert001
Easy rider
Easy rider

ALE DUPA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Embarassed Embarassed . Chromowane lusterka? - Panna miał tylko jedne z lewej strony, korek wlewu paliwa ma być czarny z odpowietrznikiem w środku. Gumy, czy inaczej pisząc manetki były czarne lub siwe. Jawa ma trochę inny prąd ładowania, ja bym tego selenu nie zamontował, a w ogóle sprawdziłeś Swój?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 20:22    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Nie gadaj. Swietnie wyglada. Lusterka beda sie swietnie komponowac z polkami jak wypoleruje. A te bordowe manetki genialnie graja ze szparunkami i kanapa. Pozatym kupilem takie ala Junak, to sa troche bardziej miesniste, lepiej sie je trzyma. Zreszta ocen sam.

A co do ilosci luster. Po obu stronach kierownicy mam gwintowane otwory M8 na lustra. Wiec zaloze chyba oba.

Ale jeszcze wracajac do tematu pradu. Wymienilem dzis selen na diode. Ogolnie nic sie nie zmienilo. Ale... zczalem zabawe ze stanem aku 5,99V jak konczylem to mial 6,26V. Wiec cos go musi ladowac.
Przy troche przyspieczonej pracy multimeter szedl co okolo 30 sek o 0,01 do gory. Nie ma skoku napiecia podczad dodania gazu. Czy to normalne? Kontrolka ladowania nie dziala bo ktos wlozyl 12V

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Nie Paź 09, 2016 21:18, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 21:49    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

fearie
Dawca organów
Dawca organów

a stacyjkę masz dobrze podłączoną? Sprawdź za cewką ile prądu zmiennego daje ładowanie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 22:23    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ktoś mnie może za to zlinczować bo o gustach podobno się nie dyskutuje ale zaczyna mi to "lecieć" wiejskim tuningiem Sad

Osobiście pewne rzeczy przyjmuję jako standard i nie zastanawiam się czy mi się to podoba mając na uwadze zachowanie rysu historii czy jak kto uważa.
Rozumiem zamienniki 1:1 czasami nawet w chińskim wydaniu ale TYLKO mając na uwadze bezpieczeństwo, brak dostępu do klamotów z epoki, estetykę itd. itp.

Nawet głupią WSK'ą 125 B3 pojechałem na przegląd bez lewego lusterka - nie szły w oryginale to mówię sobie: nie założę szybciej nim "kwita" od niebieskich nie dostanę.

Lusterkom ala "mucha" i kombinacjom z kraju kwitnącej wiśni mówię NIE!
Zapłonom CDI ....również mówię NIE przy takich projektach!
Skoro "bolało" w '60r to ma boleć również teraz.....centralny zamek i klima w Warszawie M20? - nie dla mnie Cool

Czarny rolgaz to chyb też twórczość poprzedniego właściciela?

Ostatnio zmieniony przez 1Rumun1 dnia Nie Paź 09, 2016 22:30, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 22:42    Temat postu: Re: Brak pradu ladowania

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

fearie napisał:
a stacyjkę masz dobrze podłączoną? Sprawdź za cewką ile prądu zmiennego daje ładowanie.

Jesli mozesz to narysuj mi w ktorym miejscu mam miernik przylozyc i jakie mniejwiecej odczyty powinienem uzyskac.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Brak pradu ladowania
 Strona 1 z 3