Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » demontaż półksiężyca z wałkiem startera
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 21:51 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 00:17    Temat postu: demontaż półksiężyca z wałkiem startera

mielona
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam mam pytanie czy żeby zdjąć wałek z półksiężycem trzeba zdjąć kosz sprzęgłowy? Pytanie mam takie ponieważ mam dziwnie przerobiony karter.. z góry dziękuję za pomoc

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 06:27    Temat postu: Re: demontaż półksiężyca z wałkiem startera

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Nie wiemy jak masz przerobiony karter ale w oryginale schodzi bez dem. kosza. Wyciągasz zawleczke z bolca zdejmujesz pierścień gumowy i wysuwasz kopnik razem z wałkiem biegow

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2015 22:35    Temat postu: Re: demontaż półksiężyca z wałkiem startera

mielona
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

no niestety u mnie ten bolec który powinien być rozbieralny nie rozbiera się.. ale poradziłem;) poprostu musiałem zdemontować kosz sprzęgłowy Wink w sumie trochę więcej pracy, ale nic skomplikowanego Wink dzięki za odpowiedź Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 13, 2016 20:29    Temat postu: Re: demontaż półksiężyca z wałkiem startera

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

witam poprawię sie jesli chodzi o demontaż półksiężyca
A wiec tak w zależnosci od modelu silnika z otworami półksiężyc schodzi,natomiast pełny półksiężyc schodzi tylko po zdemontowaniu kosza .
Mam trzy silniki i w każdym jest inne rozwiązanie jesli chodzi o kopnik kółko pośrednie a kosz sprzegłowy

w tym silniku demontujemy kosz

bolce ustalające kopnik nie pozwalają na demontaż półksiężyca .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 23:05    Temat postu: Re: demontaż półksiężyca z wałkiem startera

mielona
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

dziękuję bardzo za zdjęcia:) a już myślałem że to forum nie działa... a może masz jakieś pomysły na ciężko odpalający silnik bo już praktycznie odbudowałem moją pannonie i pięknie paliła od strzała ale raz dostała samozapłonu i jakby od tamtej pory na ciepłym nie chce za bardzo z kopki odpalić.. na pych pójdzie albo jak jest zimna to zaleję chwile i pali.. może to poprostu zbieg okoliczności a może nie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 08:57    Temat postu: Re: demontaż półksiężyca z wałkiem startera

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

pewna świeca w dwusuwie to podstawa więc zacznij od tego
Nie pali,bo swieca sucha zalana - może brak iskry sprawdzałeś po nagrzaniu?

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » demontaż półksiężyca z wałkiem startera
 Strona 1 z 1