Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Hamownia, docieranie silnika wielkopolska
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Sob Gru 15, 2018 04:21 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Gru 14, 2016 15:35    Temat postu: Hamownia, docieranie silnika wielkopolska

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Cześć!
Zna ktoś z was jakiś zakład gdzie dotrą mi na sucho/zimno silnik?
Uprzedzając falę namawiań że mogę jeździć i się dotrze odpowiadam, że mam dwa silniki do dotarcia i chciałbym aby były gotowe do połowy stycznia.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 00:14    Temat postu: Re: Hamownia, docieranie silnika wielkopolska

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

To akurat często poruszany temat na forum ruskich motocykli i tamtejsi guru twierdzą, i wydaje się to mieć sens, że te silniki najlepiej dociera się w boju gdy pracują pod obciążeniem i na gorąco. Bo nie chodzi tylko o dotarcie się płaszczyzn styku ale też swego rodzaju zahartowanie niektórych powierzchni. Dlatego o zimnym docieraniu mówią ścieranie Smile silnika.

Nie traktuj tej wypowiedzi jako największa mądrość świata bo raczej powtarzam to co zasłyszałem niż wiem na pewno, ale wydaje się, że jest w tym ziarno prawdy. Mówimy też oczywiście o silnikach 4 suwowych, gdzie jeszcze dochodzą kwestie rozrządu i zaworów, może przy dwutakcie nie ma to znaczenia.

TUTAJ masz przykład takiego docierania, ale wg. fachowców to jest g... warte Smile i jakoś intuicyjnie wydaje mi się, że się nie mylą Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 01:37    Temat postu: Re: Hamownia, docieranie silnika wielkopolska

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Widziałem takie filmiki i mam mieszane uczucia co do takiego docierania.
Wydaje mi się, że co najwyżej może to być nic niewarte.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 09:31    Temat postu: Re: Hamownia, docieranie silnika wielkopolska

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Dokładnie popieram w części to co pisze Marcello
Podczas docierania na sucho nie wytwarza sie taka temperatura jak podczas jazdy. Tłok i cylinder nabiera temperatury i jak to alu lubi pęcznieć . Im lepszy stop tłoka tym mniejsze pęcznienie

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Hamownia, docieranie silnika wielkopolska
 Strona 1 z 1