Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » klakson nie działa
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Sro Paź 16, 2019 08:20 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 19:35    Temat postu: klakson nie działa

damianos56
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam,
Mam problem z klaksonem.Podłączam go na krótko do akumulatora i nie chce trąbić.Rozbierałem go,w środku wygląda jak nowy.Sprawdzam go na akumulatorze 12v , to ma znaczenie?
Jaka jest zasada działania klaksonu?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 08:34    Temat postu: Re: klakson nie działa

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

zmierz miernikiem czy jest opór na cewce .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 12:45    Temat postu: Re: klakson nie działa

damianos56
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Jak sprawdzam miernikiem na złączach klaksonu to nie ma przejścia,a powinno być?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 23:03    Temat postu: Re: klakson nie działa

toni175
Easy rider
Easy rider

Nie powinno być! Przejścia są tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na pasach, na światłach...
chłopie szybciej sprawdzisz wszystkie przejścia w sygnale od Pannoni aniżeli zadasz durne pytanie na forum. Rozumiem że możesz nie być elektrykiem ale po co brać wtedy miernik do ręki. umiesz nim mierzyć cokolwiek? sory za złośliwość ale myślcie ludzie zanim zadacie pytanie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2018 11:01    Temat postu: Re: klakson nie działa

govar
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

http://www.denso.co.id/horn.html

https://www.youtube.com/watch?v=rJV2iu3BzmY

to pozwoli zrozumieć jak działa niemal każdy klakson. W środku jest przerywacz sterowany drganiami membrany. Stawiam, że to własnie brak kontaktu na jego stykach odpowiada za "stan ciszy".

Nie sprawdzałeś przypadkiem klaksonu napięciem wyższym niż 6V?

Pozdr govar

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2018 20:37    Temat postu: Re: klakson nie działa

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

no właśnie napisał w pierwszym poście że sprawdzał 12v, więc mógł go spalić

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 12:34    Temat postu: Re: klakson nie działa

damianos56
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

toni175 napisał:
Nie powinno być! Przejścia są tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na pasach, na światłach...
chłopie szybciej sprawdzisz wszystkie przejścia w sygnale od Pannoni aniżeli zadasz durne pytanie na forum. Rozumiem że możesz nie być elektrykiem ale po co brać wtedy miernik do ręki. umiesz nim mierzyć cokolwiek? sory za złośliwość ale myślcie ludzie zanim zadacie pytanie.

Twój post jest bezwartościowy.Nie wnosi nic do tematu.
Dodatkowo wprowadzasz w błąd.Przy sprawnym sygnale powinno być przejście (ciągłość obwodu) między stykami złącza klaksonu.

govar napisał:

http://www.denso.co.id/horn.html
https://www.youtube.com/watch?v=rJV2iu3BzmY

to pozwoli zrozumieć jak działa niemal każdy klakson. W środku jest przerywacz sterowany drganiami membrany. Stawiam, że to własnie brak kontaktu na jego stykach odpowiada za "stan ciszy".
Nie sprawdzałeś przypadkiem klaksonu napięciem wyższym niż 6V?
Pozdr govar

Dzięki,o taką odpowiedź mi chodziło.
Na akumulatorze 12v tylko na 1s podłączyłem,żeby sprawdzić czy się odezwie.Nie spaliło to klaksonu.Mocniej trąbi na 12v,ale lepiej nie ryzykować.Później podłączałem na 6v.
Poradziłem sobie z problemem zanim przeczytałem twój post,ale trafiłeś w 10-tkę.Przyczyną było brak styku na przerywaczu.

Ostatnio zmieniony przez damianos56 dnia Pią Wrz 07, 2018 12:36, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 22:10    Temat postu: Re: klakson nie działa

toni175
Easy rider
Easy rider

damianos56 napisał:
toni175 napisał:

Twój post jest bezwartościowy.Nie wnosi nic do tematu.
Dodatkowo wprowadzasz w błąd.Przy sprawnym sygnale powinno być przejście (ciągłość obwodu) między stykami złącza klaksonu.

Lux że problem rozwiązany. Mój post jednak nie uważam za bezwartościowy bo bardzo szybko się doszkoliłeś bo sam sobie odpowiedziałeś o przejściu w sprawnym sygnale, albo zdałeś sobie sprawę że głupie pytanie zadałeś.
naturalnym jest że urządzenie elektryczne ma "ciągłość obwodu" jak jest sprawne lub go nie ma jak jest niesprawne...no jeszcze moze być niesprawne i mieć ciagłość obwodu o prawie zerowym oporze jak ma zwarcie..

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » klakson nie działa
 Strona 1 z 1