Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » luźny wahacz
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2 Obecny czas to Sob Gru 15, 2018 03:47 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 19:29    Temat postu: Re: luźny wahacz

robert001
Easy rider
Easy rider

Krótkie pytanie, na jaki smar składaliście Swoje wahacze? Grafitowy, towot czy inne ustrojstwo

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lis 02, 2016 01:37    Temat postu: Re: luźny wahacz

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Co do smaru to ja dałem molibdenowy (taki stosowany do przegubów), ale nie ma to chyba dużego znaczenia, każde mazidło będzie OK, byle gęste i lepkie. Wahacz nie obraca się w zabójczym tempie więc i grafitowy może być, z tym, że gdy się zużywa, wycieka i brudzi wszystko...

Na co innego bym zwrócił uwagę. Przynajmniej w moim przypadku tuleje mosiężne są tylko na końcu rury wahacza, która jest dużo grubsza a klamitka jest na jej środku, więc żeby smar doszedł do tulejek trzeba wcisnąć całą puszkę smaru, który "bezproduktywnie" wypełnia tę wielką rurę. Zauważyłem to gdy rozbierałem wahacz i musiałem z niego wypłukać olbrzymią ilość starego, zastygłego samaru. Więc uważam, że lepiej smarować tylko na płaszczyznach roboczych i nie marnować tego smaru.

Chyba, żeby nieco zmodyfikować ten element i dać 2 kalamitki na tulejach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lis 02, 2016 23:18    Temat postu: Re: luźny wahacz

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Ja bym zrobil to inaczej. Dalbym do wytoczenia tuleje na cala szerokosc wachacza, a dodatkowo wyfrezowac kanal ktotym doprowadzany byl smar do powierzchni ciernych.

A co do smaru... do lozysk i przegubow bedzie super. Jak masz troche za duzo grosza w kieszeni swietny tez jest Staburags lub Optimol. Sa to smary do wkieloklinow. Bardzo geste i trwale. Maja duzy minus, za pudelko 50ml trzeba zaplacic w granicy 10€.

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Sro Lis 02, 2016 23:21, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 17:29    Temat postu: Re: luźny wahacz

robert001
Easy rider
Easy rider

Wahacz zamontowany, przy okazji wymieniony wieniec zębatki nowe łożysko koła łańcuchowego oraz zamontowana nowa kanapa koloru czerwonego z białą lamówką i chromowanymi zapinkami paska. Jednak trochę mnie niepokoją moim zdaniem zbyt duże opory toczenia tylnego koła - może to tylko fakt że wszystko ma się podocierać. Jeżeli nie to proszę o jakieś pomysły

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 17:38    Temat postu: Re: luźny wahacz

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Wiem, że to oczywistość ale może szczęki przycierają bo źle usiadły na kołku albo rozpieraku, albo linka ciągnie...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 16:44    Temat postu: Re: luźny wahacz

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Aktualnie jestem na tym samym etapie naprawy - wymiany tulei wahacza, oddałem do tokarza aby delikatnie przetoczył wałek i dopasował tuleje do wałka , zewnętrzna średnica zostaje bez zmian .

Na zdjęciu zauważyłem smarowniczkę czy Twój wahacz posiada fabryczne smarowanie każdej strony czy zostało to wykonane samodzielnie ??

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 17:04    Temat postu: Re: luźny wahacz

robert001
Easy rider
Easy rider

Zdjęcie przedstawia wahacz kolegi 1Rumun1, w moim niema takiego elementu Embarassed Embarassed, a szkoda

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 19:57    Temat postu: Re: luźny wahacz

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Bormaszyna w dłoń i za chwilę masz Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 20:59    Temat postu: Re: luźny wahacz

robert001
Easy rider
Easy rider

A poco, dojście jet do "dupy" poza tym dałem tyle smaru okrętowego że wszystko będzie OK

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » luźny wahacz
 Strona 2 z 2