Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Nakretka rozpieraka hamulca
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Pią Maj 25, 2018 15:54 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 22:51    Temat postu: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Witam. Dzis skladalem Pannonie i mam problem. Nie moge nakrecic nakretki na trzpien rozpieraka przedniego hamulca. Nie wiem czy jest tam jakas sruba z innym gwintem (chyba zapomnialem) bo nakrecajac standardowe, ledwo mozna zalapac. Jest tam jakis drobniejszy gwint?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 02:17    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

No jasne, że drobny gwint!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 03:20    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Czyli ile? M10x1?

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Nie Mar 12, 2017 11:11, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 09:20    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Kolego remontujesz t5??Masz może jakieś fotki z remontu albo po remoncie??Możesz mi coś podesłać.Aktualnie też remontuję pamelę t5 i fajnie byłby zobaczyć taką już gotową.Pozdrawiam.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 11:07    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Tak, remontuje. Ale nie jest to gruntowny remont. Kupilem ja w porzadnym stanie, napewno w porzadnym stanie wizualnym. Z tej strony remont bedzie poprostu upiekszeniem. Troche polerki i naprawa/wymiana zniszczonych czesci.
Z prac czysto tochenicznych wymienilem narazie rozsypane lozysko glowki ramy na stozkowe. W najblizszym czasie bede rozbieral cale tylne zawieszenie by sprawdzic dlaczego tanczy. I co najwazniejsze bedzie nowe sprzeglo wstawione, nowy lancuszek sprzeglowy i nowy walek dzwigi zmiany biegow.
Wyslij mi maila na PW to podesle Ci kilka zdjec przed rozbiorka, motocykl jest super kompletny. To co zrobilem podczas wymiany tez ci podesle.

Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 18:03    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

M10x1,25

Ostatnio zmieniony przez tlf250 dnia Nie Mar 12, 2017 18:06, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 19:42    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

A łożysko główki ramy odebrałeś pasujące idealnie bez przeróbek? Podaj mi jakiej firmy jako rozmiar i gdzie kupiłeś jak możesz albo wymiary to podejdę do sklepu z lozyskami i odbiorę.Dziękuję.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 20:12    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

http://www.stolmot.com/product/LOZYSKO-GLOWKI-RAMY-PANNONIA/?id=2788

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 00:30    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Szatan36 napisał:
A łożysko główki ramy odebrałeś pasujące idealnie bez przeróbek? Podaj mi jakiej firmy jako rozmiar i gdzie kupiłeś jak możesz albo wymiary to podejdę do sklepu z lozyskami i odbiorę.Dziękuję.

Tak. Zadnych przerobek nie musisz robic. Tylko bieznia lozyska kulkowego na dolnej polce to twardy ozech do zgryzienia. Musisz ja usunac. Ja sobie poradzilem dremelem i tarcza tnaca. Montaz jest dziecinnie prosty, rozgrzalem lozysko do okolo 150 stopni, trzpien schlodzilem do okolo -5, lozysko samo wpadlo na prawie sam dol. Jedno przylozenie przez rurke i wszystko jest na swoim miejscu. Dokladny rozmiar lozyska podam Ci we wtorek, moze dorwiesz w jakiejs hurtowni taniej,

Na tym zdieciu widac nabite nowe bieznie pod lozysko stozkowe.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 00:32    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Albo gdziekolwiek bo to jest łożysko 44649/44610.
Chociaż ja kupiłem od człowieka, który zaklinał się, że jego są na zamówienie o wysokości 12mm i pasują mi idealnie.[/url]

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 00:41    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

tlf250 napisał:
M10x1,25

Wedlug katalogu czesci OKTeamClassic http://www.okteamclassic.com/?p=pannonia-ersatzteil-katalog to M10x1. Ale niewazne, kupie taka i taka, raczej nie zbiednieje Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 00:07    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Mysta
Motórzysta
Motórzysta

O i kolejna dobra rada apropos wyjmowania bieżni.
Jak mi się nie uda z podgrzewaniem i wybijaniem bedzie kolejna opcja.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 13:45    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Kurde, zapomnialem spojrzec dzis na rozmiar lozyska Embarassed

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 13:49    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Zembron napisał:
tlf250 napisał:
M10x1,25

Wedlug katalogu czesci OKTeamClassic http://www.okteamclassic.com/?p=pannonia-ersatzteil-katalog to M10x1. Ale niewazne, kupie taka i taka, raczej nie zbiednieje Laughing

Wracajac do tematu. To nakretka M10x1 na 100%

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 19:27    Temat postu: Re: Nakretka rozpieraka hamulca

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

]
tlf250 napisał:
M10x1,25

Tak mój błąd przyznaje sie bez bicia ,dzis spojrzałem na gwintowniki i narzynki i to jest M10 x1 sorki

Ostatnio zmieniony przez tlf250 dnia Wto Mar 14, 2017 19:28, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Nakretka rozpieraka hamulca
 Strona 1 z 2