Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Obciazenie pradnicy
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Kwi 20, 2018 05:59 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 22:19    Temat postu: Obciazenie pradnicy

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Witam.
Dzis wrocilem z pierwszej bitwy z Tüv o rejestracje mojej Pannonii. Niestety przegralem. Moze zabraklo mi argumentow a moze trafilem poprostu na kolkow. Mowili ze specjalisci.
Problem tkwi w reflektorze - jest symetryczny i nie ma jebanej literki E. No i brak kierunkowskazow. Obie rzeczy w niemczech wymagane od 1954 roku produkcji. Moja T5 jest z 1968.
Siedze w necie i szukam.
Ale brakuje mi wiedzy elektrycznej. Znalazlem pewien punkt ktory sam Tüv Süd nabisal w specjalnej broszurze odnosnie rejestracji pojazdow zabytkowej, ze jesli chodzi o instaklacje oswietleniowa to tylko oryginalna instalacja jest dopuszczona. Wiec troche kluci sie to z ich pomyslem zeby kierunki zakladac.
Drugi pomysl na jaki wpadlem, to moc pradnicy (magneta). Z instrukcji wynika ze ma 45W. Zarowka w reflektorze ma 35W, dochodzi do tego oswietlenie predkosciomierza 1,2W i siwatlo tylne o mocy 3W. To daje prawie 50W stalego obciazenia pradnicy. Zarowka stop ma 5W. Ale zarowki kierunkowskazow maja 21W. Teoretycznie przekracza to moc pradnicy. W chwili jazdy na swiatlach i wlaczonym kierunku pobiera chwilowo 71W, doliczajac hamowanie juz 76W.
Jesli ktos zna sie na pradzie, niech mi podpowie czy moze byc to argument. Czy mozna ta pradnice extra obciazyc wieksza moca niz jest to wpisane w instrukcji, chociazby chwilowo.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Obciazenie pradnicy
 Strona 1 z 1