Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Półka dolna
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Wrz 18, 2018 22:45 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 21:14    Temat postu: Półka dolna

benek
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam
Jestem w trakcie składania panny mam pytanie,podczas składania przedniej częsci panny, znalazłem w częsciach dolną pułke z zatopionymi kulkami ta w motocyklu jak rozbierałem była bez kulek było tylko łożysko główki ramy miseczka w ramie i wszystko .Ponieważ ta demontowana była w kiepskim stanie przygotowałem pólke z kulkami jak to sie ma dalej z łożyskiem, czy jest inne .
I gdzie można zakupić ponieważ zdemotowane nadają się na złom

Pozdrowienia

temat przeniesiony do działu dotyczącego stricte pannoni bo niewiedzieć czemu byl w innym??

Ostatnio zmieniony przez tomek dnia Pon Mar 01, 2010 17:19, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 21:34    Temat postu: p

jkpannonia
Motórzysta
Motórzysta

http://moto.allegro.pl/item930848808_pannonia_polki.html

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 20:42    Temat postu: Re: Półka dolna

PawełT2
Dawca organów
Dawca organów

Sorki, ale nie bardzo rozumiem o co pytasz.
Główka ramy ma dwa rozbieralne łożyska. 2 bieżnie są w główce ramy jedna jest w dolnej pólce i jedna dokręcana jest od góry pomiędzy bieżnie wkłada się kulki.

To co Ci się popsuło?
Junak M10
Skoda Octavia 1959
BMW R1150R

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 21:10    Temat postu: Re: Półka dolna

benek
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Tak u dołu i u góry podczas rozbierania były wianki,łożyska, średnica kulek 8mm w instrukcji wpisane są inne kulki 5.56mm ale dowiedziałem się że to nie problem bo zamiast wianka wrzuce same kulki kupiłem za 12 zł 35szt jedyny teraz kłopot i ciekawostka to czemu i do czego służą w dolnej półce kulki które są wciśnięte poniżej oparcia samych kulek czy to jest jakiś patent poprzednika czy tak było w produkcji.
Jeśli nie opisałem tego dokładnie to napiszcie zrobie zdjęcie tego elemętu opisuje dolna półka z rurą która przechodzi przez ramę ma na dole wianek lub kulki takie jak na górze.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 22:25    Temat postu: Re: Półka dolna

matti800
Dawca organów
Dawca organów

benek nie mam pojecia o jakich kulkach mowisz. sam ostatnio rozbieralem przod w pannonie i tak jak mowi pawel sa tam tylko rowki na kulki w glowce ramy i na dolnej polce

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 19:06    Temat postu: Re: Półka dolna

Maciek_ck
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

moim zdaniem komuś wcześniej się rozpadło łożysko i kulki od uderzeń, powbijały w aluminium. Jednym słowem, jedyne kulki jakie tam powinny być to te między bieżniami a miseczkami.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 20:59    Temat postu: Re: Półka dolna

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Te dwie "kulki" zatopione w dolnej półce to nic innego jak rodzaj nitów które zapobiegają obracaniu się półki w stosunku do ośki , w innej wersji tą funkcje spełniało karbowanie talerzyka ośki wbijane do gniazda półki . Ja też wymieniałem dolną półkę i miałem podobną sytuację , zastosowałem półkę i ośkę z zakupionego kompletu (w tej wersji raczej nie rozbieralną) , a bieżnie łożysk ze starego kompletu . Pasuje bez problemu . Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Półka dolna
 Strona 1 z 1