Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Problem z gaźnikiem
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Sro Paź 16, 2019 08:22 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sty 03, 2019 17:20    Temat postu: Problem z gaźnikiem

Dawid1308
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem mojej pani i nie mogę dojść do ładu z gaznikiem. Mam do niej oryginalny gaźnik lecz jest uszkodzony. Poczytałem trochę na necie i kupiłem zamiennik z ssaniem .
http://www.sklepmotonet.pl/p/pl/jw31012/jawa+cz+350+-+gaznik+ze+ssaniem+na+linke.html
Motocykl ładnie odpala i pracuje na ssaniu lecz przy ,,wyłączeniu ,, ssania odrazu wzrastaja obroty do maksymalnych. Więc wygląda na to że jest dysza główna 115 jest zbyt mała . O ile zwiększyć dysze ? Wiadomo pozostaje metoda prób i błędów jaka powinna być dysza ale od jakiej dyszy zacząć ? Czy może podarować sobie ten gaźnik i kupić inny, tylko jaki ? Dodam że podniebienie iglicy nie daje rezultatów. Dzięki za pomoc

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 05, 2019 11:47    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Glowy nie dam ale z tego co pamietam to w ktoryms katalogu byla dysza glowna 110 a wolnych obrotow 35. Ale ponoc z dzisiejszymi dyszami tolerancje sa tak duze ze dysza 100 moze sie okazac 120 Very Happy
Nie chce nic sugerowac ale ja tez mialem problemy z oryginalnymi gaznikami i ostatecznie kupilem bing 84. Koszt ok 400zl. Dzisiejsza produkcja. Ale dobra sprawa. Trzeba bylo jeszcze tokarza do tego zatrudnic i troche przerobic filtr powietrza. Bardzo daje rade na tym. Minusem jest brak zatapiacza - musze 2 razy przekopac ‚na sucho’ przed uruchomieniem na zimnym. Ale oryginal to oryginal

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 06, 2019 15:29    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ja w swojej mam już orginalny gaźnik.Udało mi się dorwać nówkę sztukę.Wcześniej miałem taki jak Ty masz założony.Dyszę zmieniałem na mniejszą (110).Wszystko chodziło dobrze.Może,to nie wina dyszy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 10:02    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

dareks
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Witam,

W minioną niedzielę podjąłem próbę uruchomienia silnika po remoncie, początek był optymistyczny, po kilu kopnięciach odpaliła na chwilę.
A przy kolejnych próbach nic , cały czas zalana świeca .

Poziom paliwa w komorze obniżony do minimum .
Gaźnik poskładany standardowo, nowe uszczelki, automat ssania nowy.

Zapłon , przerwa ustawiona standardowo, skra jest ładna ale nie odpala, .

Niby wszystko banalnie proste a problem jest .

Prośba o sugestię bardziej doświadczonych w tym modelu .
Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 16:50    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

A jaki masz gaznik i jak stoi pannonia? Na stopce centralnej czy bocznej?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 09:30    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

dareks
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Mam gaźnik standardowy , wymienione uszczelki, dysze również , zawór w komorze pływakowej trzyma , moto stoi na centralce .

Zastanawiam się nad wielkością przerwy na stykach, czytałem , że musi być w granicach 0,3 / 0,5 .
DS

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 10:29    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dareks miałem podobne objawy.Motocykl ładnie palił.Robił kilka km i zalewało świecę i gasł.Kombinowałem z ustawieniami gaźnika,przerwy,świec,to dziesiątki wymieniłem i pomagało na chwilę.Okazało się ,że przyczyną tego było kilka luźnych magnesów na magnecie.Po wymianie magneta problem znikł Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 06, 2019 14:41    Temat postu: Re: Problem z gaźnikiem

dareks
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dzięki z sugestię, ostatni zdejmowałem magneto i nie widziałem nic niepokojącego, sprawdzę jeszcze raz .

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Problem z gaźnikiem
 Strona 1 z 1