Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » tłok z wcięciem od strony wydechu
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Kwi 20, 2018 06:08 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 29, 2014 19:41    Temat postu: tłok z wcięciem od strony wydechu

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Witam mam pytanie odnośnie tłoków do pannoni. Pierwszy silnik który składałem miał na płaszczyźnie od strony wydechu zrobione kilku centymetrowe wciecie ,(miało to niby zapobiegać zakleszczaniu tłoka podczas "forsownej jazdy" )
Spotkał sie ktoś z tym? Bo nigdzie na zdjeciach nie widze takich tłoków

Potrzebuje zdjecia orginalnego tłoka chodzi mi o zamki pierscieni w którym sa miejscu

Ostatnio zmieniony przez tlf250 dnia Sob Sie 30, 2014 17:14, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 21:17    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

towot
Dawca organów
Dawca organów

Nigdy w ręku nie miałem tłoka od Pannoni, ale podejrzewam, że takie wcięcie to rodzaj swojego rodzaju tuningu i miało na celu spowodować szybsze i lepsze opróżnianie cylindra ze spalin. Co za tym idzie, to skład nowej mieszanka zawierałby mniej spalin z poprzedniego cyklu spalania.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 08:11    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

jak nie miałes tłoka od pannonia to nie pisz głupot o jakimś tuningu.
Frez wykonany na płaszczu tłoka raczej był fabryczny bo nikt przy silniku nie grzebał .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 13:37    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

milo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Spotkałem się z takim rozwiązaniem ale nie w Pannoni , są tłoki 2-pierscieniowe i 3 -pierscieniowe , tłok pasuje od mz -250

Pannonia 1962
Wsk 125
Iż 350
Jawa 350
Yamaha Fz 750

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 20:50    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

co z tym tłokiem od mz pasuje czy nie jedni pisza ze pasuje drudzy ze trzeba przerabiac zamki i skracac wiec jak to jest ?

Czy tłoka od mz nie da sie założyć zamkami do tyłu (od ssania) bez przerabiania zamków?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 21:24    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

milo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Tłok od mz 250 pasuje na 100% sam jezdziłem Pannonią na takim fakt trzeba przerobić zamki bardzo prosto to zrobić i niewiele skrócić dolny płaszcz tłoka tak aby o wał nie zaczepiał

Pannonia 1962
Wsk 125
Iż 350
Jawa 350
Yamaha Fz 750

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 21:25    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

towot
Dawca organów
Dawca organów

tlf250 pisz w takim razie dokładnie o co co chodzi a nie ludzi obrażasz
Poza tym widzę, że za to Ty wszystkie rozumy pozjadałeś, więc nie zadawaj głupich pytań

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Nie Sie 31, 2014 21:29, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 18:06    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

maciej
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale ojciec mi mówił, że kiedyś w swojej Pannoni gość naciął mu tłok, gdyż zacierała się, po tej operacji problem zniknął.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 19:01    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

a dokładnie tłok wyglada tak

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 04, 2017 21:11    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Nie wiem po co to nacięcie.
Tłok do MZ pasuje, dziś włożyłem do mojej Pannoni taki. Ma 3 pierścienie i najpierw wkłada się go zgodnie z wydechem wybitym na tłoku i gdy tłok najdzie 4mm na kanały wydechowe trzeba obrócić go o 180 stopni aby zamki minęły kanał napełniający mieszanką i gotowe.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 04, 2017 22:11    Temat postu: Re: tłok z wcięciem od strony wydechu

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Pannonia ma tendencje "przyłapania" tłoka bo cylinder i tłok mają różną rozszerzalność cieplną i pewnie różne patenty stosowano na to zjawisko. Jeździłem na tłoku od ETZ, który miał przełożone zamki i trochę podcięte uszy. Wykonał taka adaptację Marek Mostowy z Poznania. Na dotarciu raz mi zaczął "przyłapypać", ale zatrzymałem się i po pół godziny pojechałem dalej. Później tłok się spisywał dobrze.
Dzisiaj bez problemu można dostać tłoki dedykowane do Pannoni na 2 lub 3 pierścienie więc może nie potrzeba kombinować...

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » tłok z wcięciem od strony wydechu
 Strona 1 z 1