Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » wozek DUNA - naprawa blacharska
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pon Cze 18, 2018 02:57 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 09:55    Temat postu: wozek DUNA - naprawa blacharska

Troll
Motórzysta
Motórzysta

Czy ktos z Was ma doswiadczenia z naprawa skorupy wozka DUNA. To jest blacha aluminiowa - jak lataliscie dziury? Czy wzmacnialiscie dodatkowo konstrukcje? Czy wystarczy jak zrobi to doswiadczony spawacz Al czy musi byc macher od takich wozkow?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 17:20    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Ja dawałem wyspawać cały wózek,bo miał dużo pęknięć.Spawał mi gość,co zajmuje się naprawami klimatyzacji i urządzeń chłodniczych.Zrobił perfekcyjnie,chociaż miałem chyba ze sto dodatkowych dziurek po tych pier...lonych blaszanych wzmocnieniach z lat 80-tych.Wyszło super,ale musisz znaleźć gościa,co ma do tego rękę,bo oni wszyscy to najlepiej by chcieli żebyś im zaniósł dwa aluminiowe,grube płaskowniki i kazał pospawać na długości 1,5m.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 12:14    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

rafał1972
Easy rider
Easy rider

I jak tam Troll,znalazłeś jakiegoś fachmana do pospawania twojego wózka?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 10:08    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

Troll
Motórzysta
Motórzysta

Mam na razie 2 alternatywy pod Tarnowem. Musze jednak najpierw poskladac wozek, zabezpieczyc wszystkie polaczenia. Juz na motorze przekonalem sie, ze przerobienie czegokolwiek po malowniu boli.
Na razie ciesze sie z uruchomienia innego nieboszczyka. Wczoraj po 28 latach odpalila moja Suzuki T250 - tu filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=wsQ2Nle8w5s

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 11:00    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Ale fajny motorek!!! A można wiedzieć z kąd go wytrzasłeś,zakupiony u nas,czy od Niemca?Ja też szukam czegoś takiego na niemieckim E-bayu,ale za jakiegoś śmiecia to wołają górę złota.A tak apropo,to nieśmiało zapytam ile cię to kosztowało?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 18:58    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

Troll
Motórzysta
Motórzysta

Jest to kolejny motocykl, ktory trafil do mnie zrodlem rodzinnym. Sprowadzony do Polski na poczatku lat 80-tych (oczywiscie nie wiem za jaka cene, zapewne oszalamiajaca). Jakies 15 lat temu odkupiony przez mojego brata od dalszego sasiada w stanie niesprawnym. Mixol S w latach 80-tych nie nalezal zapewne do najwyzszej klady olejow i silnik zatarl sie, korbowod zlamal itd. I tak bylo do 2011, kiedy sie zlapalem go po skonczeniu renowacji pannoni. Rozwiazanie przyszlo z epoka ebay i allegro. Cylindry kupilem w Kanadzie, tloki w USA, silnik poskladalem sam. Razem to ok. 1000 zl. Z braku czasu, ale rowniez i (moim zdaniem) braku sensu odtworzenie elektryki i regulacje oddalem do warsztatu. Tu znowu 1000 zl. Koszt zakupu w stanie niesprawnym szacowalbym na 2000. Ale zauwaz ze motor jest jeszcze daleki od pelnej renowacji. Calosc szacowalbym na 6 tys, czyli mozna juz kupic 4-suwa 15 letniego na chodzie. Wiec jak szukasz jazdy to polecam cos nowszego. Jak szukasz staysfakcji z wskrzeszania nieboszczykow to polecam.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 19:44    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

rafał1972
Easy rider
Easy rider

No to rzeczywiście tak tanio nie wychodzi,ale za to masz satysfakcję że sam go wskrzesiłeś.A mi to ciągle chodzi po głowie SUZUKI GTX,ten chłodzony płynem ("bawół wodny"),ale jak patrzę na ebaya,to włos się jeży na głowie(mówię o cenach).Doszło już do tego,że jak wchodzę na ebaya,to odrazu klikam-"pokaż tylko pojazdy uszkodzone",no ale mimo to,to jednak nie na nasze skromne kieszenie.
Pozdrawiam i szacunek zazaangarzowanie i wytrwałość w projekcie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lis 25, 2017 21:35    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

Kaz
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Do TrolLa ; czy znalazłes spawacza do wózka Duny ? a jesli tak to możesz dac namiary ? Pozdrawiam Kaz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 08:50    Temat postu: Re: wozek DUNA - naprawa blacharska

Troll
Motórzysta
Motórzysta

Tak. Zrobił to razem z malowaniem zakład blach-lakierniczy p. Maliny z Krakowa.www.autolakiernia.eu Oni nie specjalizują się w starych pojazdach, ale zrobili i to bdb. Myślę że każdy większy zakład tego typu da radę. Spawanie alu przestało być elitarne.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » wozek DUNA - naprawa blacharska
 Strona 1 z 1