Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Wzory malowań modelu T1 1963 r
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Nie Paź 21, 2018 01:31 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Gru 13, 2016 10:07    Temat postu: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
od ubiegłego tygodnia jestem posiadaczem Pannonii z koszem z roku 1963 chyba T 1 , wszystko jest w częściach.

Poszukuję informacji - zdjęć jakie malowania miały w tych modelach, jaki kolory lakieru , kolor pasków i gdzie były malowane.
Na tym etapie już wiem że potrzebuję kupić koła do motocykla ( przednie i tylne ) .
Będę wdzięczny za rzetelne informacje .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 13, 2016 10:22    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

cześć, wszystkie T1 szły na czarno z czerwono-złotym szparunkiem. warto spojrzeć do instrukcji, będziesz miał tam pokazane jaki był kształt szparunku i gdzie się znajdował (zbiornik, puszki narzędziowe i wahacz, NIE BYŁO NA BŁOTNIKACH). na wózku w zależności od malowania też był szparunek takiego koloru jak na motocyklu. różnił się szerokością. tak było gdy wózek był cały czarny. gdy był czarno-czerwony to nie miał szparunku.

były jeszcze wersje eksportowe Pannonii w różnych malowaniach (niebieska? biała?) ale nie wiem o nich zbyt dużo. nie wiem czy T1 akurat szły na eksport. na pewno sporo TLF poszło i T2.

co do Twojej to rocznik wskazuje na T1 lub T2. zależy jaką masz 'elektrownię'

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 13, 2016 10:36    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Dzięki za info,
wspominasz o kolorze szparunków czerwono - złote tzn , ze były dwa paski równolegle ?? . Masz może jakieś zdjęcie ??

Po czym poznać że to T 1 lub T2 po elektryce tzn. ?? 6V 12 V ??

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 13, 2016 10:47    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

na czerwonym pasku jest jescze wąski złotypasek

coś takiego znalazłem w sieci troszke grubośc czerwonego paska jest za duża tak na oko i na puszkach nie było szparunków do kąta prostego

Ostatnio zmieniony przez tlf250 dnia Wto Gru 13, 2016 10:58, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 13, 2016 11:02    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

w T1 masz iskrownik a w T2 prądnicę. powinieneś mieć też model na tabliczce znamionowej (o ile ją masz i o ile jest czytelna w tym miejscu).

http://wbieniec.kis.p.lodz.pl/moto/pannonia/pannonia.pdf
przejrzyj to zwłaszcza pod kątem kształtu i miejsca występowania szparunków. na zbiorniku przez środek powinien być.

http://otomoto.pl/oferta/pannonia-tlf-po-gruntownej-profesjonalnej-odbudowie-nie-mz-jawa-sokol-wsk-junak-ID6yjoZx.html

coś w ten deseń. tylko ten złoty szerszy powinien być. na prawdę robi robotę ten delikatny akcent Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 13:04    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
dzięki za szczegóły , znalazłem w sieci zdjęcia odrestaurowanej z koszem w kolorze czerwonym ze złotymi paskami .
Będę wdzięczny za informację czy w takim kolorze były malowane, jeśli tak to może ktoś zna kod koloru .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 21:46    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

a jest ktos w stanie pomierzyć te paski (chodzi mi np o odległośc od krańcow gumy zbiornika gora ,dól prawo ,lewo do paska)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 12:03    Temat postu: Malowanie pasków

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam ponownie
wracam do tematu malowania pasków, tzw. w między czasie pod warstwą czarnej farby odkryłem oryginalne ?? paski na koszu. I to zburzyło dotychczasowe zebrane informacje.
Paski są dwa czerwony i złoty ale złoty jest malowany na krawędzi czerwonego od strony wewnętrznej- na dole .
Czerwony o grubość około 7/8 mim ,złoty 2 mim .

Czy ktoś może to potwierdzić , widział takie malowania?
Jeśli talkie malowanie pasków sie potwierdzi to powinny być identyczne na motocyklu .
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Darek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 12:57    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

potwierdzam!
miałem wózek 100% oryginał i faktycznie takie paski były. mam zdjęcia i dokładne wymiarowanie w różnych miejscach tych pasków na innym komputerze ale z tego co pamiętam to tak jak mówisz 8/2 było.
na motocyklu nie są identyczne choćby z tego względu, że na motocyklu masz złoty pośrodku czerwonego, a tutaj obok (bliżej przetłoczeń wózka).
była też druga wersja malowania kosza - bez pasków, za to z pomalowaną środkową częścią na czerwno tak jak tu:
http://static.origos.hu/s/img/i/1010/20101015dunateve.jpg
no i podobne wariacje w malowaniach beżowych czy niebieskich.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 13:00    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Dla potwierdzenia podaję link do zdjęcia pasków z kosza .
DS

https://images83.fotosik.pl/367/5912fe1452b53acfm.jpg

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 13:02    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

wstawiam inny rozmiar zdjęcia .

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5912fe1452b53acf

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 13:06    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Dzięki za szczegóły , ale mam pytanie czy ktoś widział maski na motocyklu jak zostały odkryte na wózku .
Przecież nie mogę pomalować innych pasków na motocyklu a innych na wózku .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 13:30    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

masz w innym temacie link do zbiornika z oryginalnym malowaniem i są inne na zbiorniku niż te które na wózku.

pierwszy wrzucony przez Ciebie link nie działa

u mnie są inne na wózku a inne na motocyklu i bardzo fajnie to wygląda. nie rzuca się w oczy różnica między nimi

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 14:09    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Kolejna próba z wstawieniem zdjęcia :

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5912fe1452b53acf

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 14:12    Temat postu: Re: Wzory malowań modelu T1 1963 r

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Może teraz :

http://www.fotosik.pl/zdjecie/bdc60fb99f801b5e

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Wzory malowań modelu T1 1963 r
 Strona 1 z 2