Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Zakup tłumików
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Gru 12, 2019 09:37 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 12:42    Temat postu: Zakup tłumików

dareks
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Witam,
planuję zakup tłumików, biorę pod uwagę ofertę Harmana, czy macie doświadczenie co do jakości wykonania lub które, warto zakupić .
Będę wdzięczny z info .

Darek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 18:46    Temat postu: Re: Zakup tłumików

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ja mam tłumiki od Hartmana.Wykonanie bardzo dobre.Dźwięk może trochę się różni od orginału.Musisz kupić też u niego opaski mocujące tłumiki do ramy,bo orginalne od Pannoni nie będą ładnie się układały na jego tłumikach.Ja kupiłem tłumiki z małymi wgniotkami.Wyszło mi 460zł już z wysyłką.Wgnioty są tak małe i od wewnątrz tłumika,że naprawdę ich nie widać,a cena fajna.Popatrz może na allegro ma takie wystawione.Ja jak swoje kupowałem,to wystawiał dwie pary tłumików.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 22:33    Temat postu: Re: Zakup tłumików

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Nie kupuj od niego. Warto dolozyc kilka zlotych i kupic na Wegrzech. Dzwiek jest nieporownywalnie lepszy. I lepiej pasuja kolana do cylindra

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 20, 2019 12:21    Temat postu: Re: Zakup tłumików

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ja też hartmanowych wyrobów nie polecam. Co prawda do pannoni nie kupowałem od niego, ale brałem do innych Moto i zawsze coś było nie tak, albo chrom złaził, albo kiepskie pasowanie, a dźwięk beznadziejny. Też radzę trochę dołożyć i kupić te węgierskie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 20, 2019 20:16    Temat postu: Re: Zakup tłumików

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ja do tłumików Hartmana nie mam żadnych zarzutów,ale napisz może do forumowego kolegi Toni175.On powinien Ci pomóc Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 20, 2019 20:41    Temat postu: Re: Zakup tłumików

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

A porownywales je z jakimis innymi? Czy po prostu kupiles i jestes zadowolony bo nie masz porownania?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 20, 2019 21:28    Temat postu: Re: Zakup tłumików

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Jeśli chodzi o dźwięk,to mogłem porównać z Pannonią P10,bo taką też mam.Różnica w dźwięku jest,ale P10 ma inne tłumiki.Wykonanie tłumików Hartmana jest bardzo dobre.Chrom nie schodzi,nie przebarwia się.Wszystko jest ok.Kolanka mam swoje orginalne,to o Hatrmanie nie mogę si ę wypowiedzieć.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 23, 2019 17:00    Temat postu: Re: Zakup tłumików

h8dy
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Cześć, ja też stoję przed tym samym dylematem. Zrozumiałem, żę zdania na temat tłumików od Hartmana są podzielone ze względu na różną jakość, a do tego, jak to gdzieś wyczytałem, ich dźwięk jest jak "pierdzenie w puszkę po kawie". Oryginałach z czasów nie pokiereszowanych i klepanych praktycznie na rynku nie ma. Naprawić ich na "igłę się nie da".
To niech ktoś konstruktywnie podpowie gdzie, jakie i za ile można dostać dzisiaj dobrej jakości węgierskiej produkcji, zgodne technologicznie i dobrze (zgodnie z oryginałem) brzmiące tłumiki do Pannonii TLF '60. Czy ktoś gdzieś za rozsądną cenę takie kupił ostatnio ?
Widzę że 2 sklepy oferują kompletne wydechy z kolankami za jakieś 1200-1300 PLNów- stolmot.com i betcher.com.pl ale pomimo widnieją w sklepie to "brak towaru".
Czy ktoś może polecić sprawdzony węgierski sklep gdzie można kupić komplecik ?
Dzięki z góry

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 23, 2019 17:40    Temat postu: Re: Zakup tłumików

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Najbardziej godnym polecenia sklepem w tym temacie jest kolega z forum Toni175. Jesli sie nie ujawni w wiadomosci to poszukaj go na olx. Ma przewaznie wystawione rozne graty do pannonii i jakies csepele. Lokalizacja to bodajze Starachowice na olx. Wal jak w dym. Lepszego zrodla na rynku nie ma. On Ci doradzi i zalatwi

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 18, 2019 23:42    Temat postu: Re: Zakup tłumików

h8dy
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Potwierdzam. Toni175. Tłumiki i kolanka piękne. Zakup udany.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Pomoc techniczna » Zakup tłumików
 Strona 1 z 1