Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » Numery ramy
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Sty 16, 2018 16:13 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Mar 22, 2017 07:53    Temat postu: Numery ramy

wskmaniak
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam. Jako że jestem nowym użytkownikiem forum,chce wszystkich serdecznie powitać. Kilka dni temu kupiłem Pannonie 250 de lux tlf. Motocykl ma dokumenty ale mam problem z odczytaniem numerów ramy ponieważ są zardzewiale. Według dowodu jest to rocznik 1963 ale na tabliczce znamionowej jest 1960. W dowodzie numer ramy i silnika to 9-2397 i na tabliczce znamionowej jest taki sam ale na ramie jest coś więcej,tzn napewno pisze 9 2397 ale przed tym numerem jest jeszcze coś i nie mogę odczytać. Czy numery ramy były nabijanie tylko w jednym miejscu? Proszę o pomoc
Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 22, 2017 08:13    Temat postu: Re: Numery ramy

marjew131
Motórzysta
Motórzysta

Może pisać np T1 model jaki masz potem cyferka jaki rok i numer. U mnie jest T2_rok(ostatnia cyfra)_miesiąc_numer ramy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 22, 2017 08:44    Temat postu: Re: Numery ramy

wskmaniak
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Zapewne to jest T1 wiec mamy T1 _ _ 9 2397 brakuje mi chyba dwóch cyfr. Zdaje się ze to jest motocykl nr 2397 z września. W dowodzie jest rok 63 a na ramie 60 wiec ten z tabliczki jest bardziej pewny. Może po prostu pomylili rok produkcji z rokiem pierwszej rejestracji. Czyli wtedy wyjadę się że numer powinien wglądac T1 0 09 2397 ale dlaczego w dowodzie jest tylko 9 2397?

Ostatnio zmieniony przez wskmaniak dnia Sro Mar 22, 2017 08:46, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Inne » Numery ramy
 Strona 1 z 1