Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Zloty » Zakończenie sezonu w Gnieźnie
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Sie 17, 2018 11:52 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 19:23    Temat postu: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

fearie
Dawca organów
Dawca organów

http://klasykiwpodrozy.blogspot.com/2016/10/zakonczenie-sezonu-2016-w-gnieznie.html

są motywy węgierskie!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 21:18    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

"Na samym początku moją uwagę zwróciła iście piekielna Pannonia do której bardziej pasuje miano Pandemonii niż do mojej Węgierskiej Piękności." Na szczęście "artysta" do gumówki (bułgarki - jak mawiają Rosjanie) się nie dorwał więc może kiedyś się ktoś nad nią zlituje i przywróci ją do stanu oryginalnego Smile

"Dłuższą chwilę przystanąłem przy DKW oraz jej radzieckiej kopi."
Nie żebym się czepiał ale porównujesz DKW z Iż'em 49, który jest już mocno przez ruskich przerobiony, kopią DKW był Iż 350. Nie zmienia to faktu, że nigdy nie były to kopie idealne. Na Iż'ach za bardzo się nie znam - ale o różnicach między M72 a BMW R71 to mam lepsze pojęcie. Większość tych różnic wynikała z tego, że Ruscy nie potrafili czegoś wykonać, albo rekompensowali wady materiału z jakiego rzeźbili kopie niemieckich maszyn...

"Najprawdopodobniej ktoś zabrał sobie moje nakrętki mocowania osłon bocznych. "
No nie wierzę! Co za ludzie...

A swoją drogą dzisiaj jest rocznica Powstania Węgierskiego 1956 roku, kiedy to Węgrzy pokazali sowietom środkowy palec - za co 2500 osób zapłaciło życiem a wiele tysięcy było represjonowanych albo zmuszonych do ucieczki. Także cześć twórcom naszych maszyn!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 11:20    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Wiem, że nie porównywałem dokładnie tych samych motocykli - dlatego tylko drobny szczegół wyróżniłem. Zrobiłem to tylko dlatego bo stojąc obok nich jakis szlifierkowy ekspert stwierdził, że po co przepłacać za niemieckie jak można mieć ruskie.

No smutno z tymi nakrętkami. Brakuje jednej a musze kupić komplet z łącznikiem:/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 21:00    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Nie czepiam się bynajmniej wcale bo wiem, że dopóki nie wejdziesz w temat to naprawdę trudno się połapać w tych niemiecko-ruskich konstrukcjach, tylko chciałem się trochę popisać swoją wiedzą, którą od 1,5 roku pracowicie wchłaniam Smile.

A temu co stwierdził, że to to samo ale tańsze - życzę żeby wysupłał te parę groszy i nabył takiego "niemca"

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 19:35    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Temat rzeka więc pewnie jeszcze go powchłaniasz. Ja jeszcze się nie zabieram za to bo zbieram dopiero kasę na niemca a jedyne co bym chciał się na uczyć to odróżniać szczegóły aby jakiegoś mocno skundlonego nie kupić.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 22:48    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Moja rada.
ZAPOMNIJ O RUSKU!
Kup jakiś zabytek za ok 7000-10000 (NSU, Royal Enefield, itp.) cokolwiek z cywilizowanego kraju. Na renowację wydasz tyle co na rusłana (albo mniej), zrobisz to szybciej i sprawniej, nie zostanie Ci garaż pełen niepotrzebnych części i na końcu będziesz miał ładny oryginalny motocykl.
W ruskich nawet nieskundlonego Iż'a żeby złożyć to są lata eksperymentów.
A na końcu będziesz miał motocykl, który do jeżdżenia też nadaje się warunkowo.

Jak chce Ci się poczytać wątek o walce z ruskiem to polecam:
http://www.kolyaska.fora.pl/tematy-ogolne,5/moja-krotka-przygoda-z-ruskim-sprzetem,3308.html
Długi i momentami kuriozalny - ale boleśnie prawdziwy Smile

i ew. to:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687

Zobaczysz co to za bagnisty teren Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 23:13    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

z tym, że ruska złożysz w rok a niemca w 3. wydasz na to połowę pieniędzy. i jeśli to zrobisz DOBRZE, to nie będzie problemu. i ruska nie szkoda 'w teren'. pomyśl dobrze, czy nie szkoda kasy na niemca

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 23:24    Temat postu: Re: Zakończenie sezonu w Gnieźnie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Nie mówię o czymś co chcesz w błoto, bo to faktycznie możesz złożyć k750 albo Dniepra (nawet lepiej górnozaworowy) i za dychę temat ogarniesz.
Mam na myśli zabytek. M72 zgodne z rocznikiem i przywrócone do stanu oryginalnego - zapewniam Cię, że nie pokusi Cię, żeby takim wjechać w błoto. I też będziesz go robił 3 lata (kompletował części) i wyjdzie tyle co niemiec Smile

Poczytaj te historie to nie uwierzysz Smile, oboje robią kundle!
Skompletowanie części do M72 z lat 40 lub początku 50 - to jest kilka lat! Wiem, że to brzmi niewiarygodnie ale tak jest. Rosjanie też nie dbali o motocykle, miały jechać więc zawsze są bardzo "skażone" częściami z później produkowanych maszyn!

I nie piszę tego bynajmniej, żeby Cię zniechęcać, bo temat jest fajny, ale bardzo wymagający i trzeba się przygotować na naprawdę ciężką przeprawę Smile

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Zloty » Zakończenie sezonu w Gnieźnie
 Strona 1 z 1