Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Kosz » gaźnik
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Sie 14, 2018 07:43 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 15:44    Temat postu: gaźnik

tomek
Moderator
Moderator

jaki lepiej założyć gaźnik amala czy pegaza(z junaka) tzn czy na pegazie motor ma podobna moc i czy duzo mniej pali no i też czy nic mu ten gaźnik nie zaszkodzi z góry dzieki za info pozdro

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 07:50    Temat postu: Re: gaźnik

Matek
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Powiem tak: na gaźniku Pegaz motocykl "lepiej idzie", mniej pali i na starcie jest lepszy. Ogólnie same plusy jednak ja mam przy swojej oryginalny bo mi się Pegaz cholernie z wyglądu nie podoba Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 10:36    Temat postu: Re: gaźnik

tomek
Moderator
Moderator

czyli jednym słowem pegaz jest praktycznie i teoretycznie lepszy i nic nie szkoszi silnikowi tylko troszke estetyke psuje Laughing dzienks za info pozdro

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 20:33    Temat postu: Re: gaźnik

GaCek
Motórzysta
Motórzysta

Ja rozkręciłem raz gaźnik w swojej eks Pannoni i zobaczyłem jaka tam siedzi dysza to nie dziwie się czemu ona tak kopci benze. Panowie tylko bez takich : " co ty pier.. moja pali 4-4,5." Wink. W Junaku mam 140 i przy ostrzejszej jeździe spali 5l, a w Pannoni jest chyba 270 czy coś podobnego.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 21:11    Temat postu: Re: gaźnik

Matek
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Nie no nie przesadzajmy nie ma 270 to tylko "Pańka" a nie czołg Laughing Nie mniej jednak moi znajomi mają przy swoich Pannoniach Pegazy i patrzą na mnie jak na rozdziwia kiedy im mówię, że mi pali 5,5 litra ale i tak nie mam zamiaru zmieniać gaźnika (dysze zalecane przez producenta) Razz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 21:17    Temat postu: Re: gaźnik

tomek
Moderator
Moderator

no ja miałem amala no i mi paliła około 5 ale to troche dla mnie dużo a jak pegaz daje wiekszą moc przy mniejszym spalaniu i dotego nie szkodzi motorowi to nie ma co myślec jak tylko kołować kompletny gaznik a co do dyszy to producent może se zalecać bo on benzyny nie kupuje Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 21:49    Temat postu: Re: gaźnik

GaCek
Motórzysta
Motórzysta

Kiedyś, kiedyś jeszcze jak pannonie były na topie (60-70 lata) ludzie jeździli motorami zatankowanyki pod korek i niki nie patrzył ile to spala bo benzyna była tania.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 08:40    Temat postu: Re: gaźnik

tomek
Moderator
Moderator

dokładnie, a mój dziadek jak miał pannonie to jeszcze powiekszył dysze zeby móc podjąć równą walkę z Mz trophy w posiadaniu MO wiec temu to dopiero paliło ale te czasy już dawno mineły i trzeba kombinować jak koń pod górkę Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:33    Temat postu: Re: gaźnik

Matek
Krążownik szosy
Krążownik szosy

No fakt była tańsza ale jak była akurat dostępna Wink Ja mam do dziś kartki na paliwo do mojej po poprzednim właścicielu, fajny fant Razz A tak poza tym no przecież szefostwo CSEPELA samo mówiło, że założenia są takie aby stworzyć motocykl dla węgierskiego chłopa, który mógłby bez problemu przewieźć z pola do domu bezdrożem siebie i trzy worki pełne kartofli. No więc troszkę paliwa brać musiała... A swoją drogą śmiać mi się chce jak czytam, że na Węgrzech aby kupić motocykl oprócz talonu była wymagana zgoda związków zawodowych Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:46    Temat postu: Re: gaźnik

tomek
Moderator
Moderator

heh zgoda związków zawodowych dobre, kiedyś to były czasy cza było zgode żeby se za swoją kase coś kupić niezła paranoja...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 17:35    Temat postu: Re: gaźnik

GaCek
Motórzysta
Motórzysta

Matek napisał:
A swoją drogą śmiać mi się chce jak czytam, że na Węgrzech aby kupić motocykl oprócz talonu była wymagana zgoda związków zawodowych Laughing

Może i śmiech ale i w Polsce były też takie przypały. Jak mój dziadek kupowła WFMke w 56 roku to musiał załatwiaś sobie spacjalny papier dzięki któremu mógł sobie legalnie kupić motor w sklepie. Trzeba było być wzorowym pracownikiem i wtedy partja czy tez inne władze zezwalały na kupno motoru. Potem było już łatwiej z kupnem.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 22:49    Temat postu: Re: gaźnik

Edzio
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

GaCek napisał:
Ja rozkręciłem raz gaźnik w swojej eks Pannoni i zobaczyłem jaka tam siedzi dysza to nie dziwie się czemu ona tak kopci benze. Panowie tylko bez takich : " co ty pier.. moja pali 4-4,5." Wink. W Junaku mam 140 i przy ostrzejszej jeździe spali 5l, a w Pannoni jest chyba 270 czy coś podobnego.

Współczuję Gacek . Mój znajomy ma Junaka z koszem i spalanie 5,5l . Testowaliśmy w tym sezonie.Więc Twoje spalanie 5l.solo jak myślę w jedną osobę może świadczyć o złych regulacjach lub jeździe na pierwszym biegu po lasach.

Jak chcesz zaoszczędzić na paliwie , to musisz przyjrzeć się dokładnie gaźnikowi , a nie tylko samej dyszy. Zobacz:korpus gaźnika/przepustnica , iglica , rozpylacz , poziom paliwa i w końcu skład mieszanki . Wiem z doświadczenia , że regulacja może być czasochłonna , ale wzorowa praca silnika i małe spalanie może być cudowną nagrodą.....nie zapomnij o łożyskach w kołach , bo opory tarcia też mają wpływ na spalanie Cool

P.S.
Zapomniałem dodać , że Junak to przecież czterotakt i do tego wolnoobrotowy , a mieszankę zasysa , co drugi obrót wału , nie to co Pańka Laughing

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Kosz » gaźnik
 Strona 1 z 1