Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » Automobilista
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Wto Sie 14, 2018 17:15 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 17:03    Temat postu: Automobilista

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Polecam nowy numer "Automobilisty" , można w nim wyczytać m.in. o nowelizacji ustawy o rejestrowaniu pojazdów ( próbują Nam ułatwić życie ) , oraz świetny artykuł o smarowaniu w silnikach dwusuwowych . Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 12:54    Temat postu: Re: Automobilista

jaron1
Motórzysta
Motórzysta

Ale to ułatwienie ma dotyczyc tylko rej jako zabytek??ale jeden facet z wydziału komunikacji powiedział mi ze tak juz od dawna mozna robic wiec nie wiem po co tyle halasu robia z tą nowelą

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 15:25    Temat postu: Re: Automobilista

gustaw
Dawca organów
Dawca organów

która to strona? bo jakoś znaleźć nie mogę

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 19:18    Temat postu: Re: Automobilista

junak
Krążownik szosy
Krążownik szosy

naj lepiej niech ktoś opisze o co chodzi bo u nas na wsi takich gazet nie ma

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 10:24    Temat postu: Re: Automobilista

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

A ja ci zazdroszcze że mieszkasz na wsi ( tylko tam można teraz znaleźć prawdziwe rarytasy ) Na szóstej stronie Automobilisty nr.1/2009 znajduje się ten artykuł . Nie jestem autorytetem Laughing w dziedzinie prawa , ale generalnie chodzi w nim o :
- przy powtórnej rejestracji pojazdu znosi wymóg , aby jego model nie był produkowany lat 15 ,
- pozwala zarejestrować ( na żółte blachy ! ) pojazd , który nie posiada dowodu rejestracyjnego ( na podstawie oświadczenia właściciela ) ,
-pozwala zarejestrować pojazd zabytkowy ( na podstawie opinii rzeczoznawcy ) , który nie posiada numeru identyfikacyjnego lub numer ten został zniszczony w wyniku : korozji , wypadku lub naprawy Question Twisted Evil
To tyle w skrócie ( jest jeszcze spory artykuł o pierwszych WSK-ach , które były produkowane w Świdniku na licencji WFM-ki . Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 19:18    Temat postu: Re: Automobilista

junak
Krążownik szosy
Krążownik szosy

dzięki za odp . pozrawiam wszystkich z wsi i miast Laughing Laughing Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 09:53    Temat postu: Re: Automobilista

jaron1
Motórzysta
Motórzysta

Na moje skromne oko Wink to zmiana tylko dotyczy tego,ze zaprzestanie produkcji pojazdu było co najmniej 15 lat wstecz,no moze i ten zapis o rzeczoznawcy,ale tak czy inaczej żólte blachy jak dla mnie to droga przez mękę Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 10:34    Temat postu: Re: Automobilista

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Obawiam się że masz rację , niestety na razie to jedyna droga . Nie mogę zrozumieć dlaczego nie można normalnie zarejestrować pojazdu wcześniej wyrejestrowanego ( o ile oczywiście jego pochodzenie jest udokumentowane ) . Być może cały problem leży w płaceniu ubezpieczenia , mam na oku WSK-e w b.db. stanie jej właściciel kiedyś ją wyrejestrował czasowo po czym za jakiś czas dostał upomnienie że nie płaci , więc całkowicie ją wyrejestrował - no i dupa . Nie ma problemu jeśli ktoś ma drugi pojazd bo ubezpieczenie płaci się tylko jedno . Z drugiej strony znajomy płaci za "komarka" który nie istnieje już ze dwadzieścia lat , ale znizka w PZU mu leci . Generalnie zmierzam do tego że jak ktoś miał samochód to motocykl raczej wyrejestrowywał czasowo . Ja tak trafiłem swoją Pannę , i dzięki temu mam przyjemność dzielić się z Wami doświadczeniami . Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 10:48    Temat postu: Re: Automobilista

jaron1
Motórzysta
Motórzysta

No ja nie miałem tyle szczęscia,bo kupiłem można powiedzieć od 1 właściciela ale bez kwitów,wiec nabyłem inne właśnie z czasowym wyrejestrowaniem, które jest rzobione w odpowiednim roku,bo też jest taka opcja,że prawdopodobnie(juz nie pamiętam szczegółów)gdy pojazd jest nawet czasowo wyrejestrowany ale po 01.01.1994 nie można go przywrócić do ruchu

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:00    Temat postu: Re: Automobilista

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

No to zabiłeś mi niezłego klina . Pierwszy raz o tym słyszę , ale jak już to chyba przed 01.01.94 . Na zaświadczeniu (teraz sprawdzałem) jest adnotacja o wyrejestrowaniu czasowym , ale daty kiedy to miało miejsce nie ma .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:02    Temat postu: Re: Automobilista

jaron1
Motórzysta
Motórzysta

Nie nie właśnie przed jest spoko,kiedyś mieszkałem koło zamościa i w tamtejszym wydz komunikacji był bystry gość który mi to wszystko wytłumaczył,ja mam kwity z czasowym wyrejestrowanie z 87 roku i jest spoko,można go przywrócić do życia:)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:09    Temat postu: Re: Automobilista

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

No to trochę mnie uspokoiłeś . Zaczynam żałować że od razu nie zarejestrowałem mojej Panny tylko czekam do zakończenia remontu , pomimo tego że naczelnik wydziału komunikacji twierdził że nie będzie żadnych problemów .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:13    Temat postu: Re: Automobilista

jaron1
Motórzysta
Motórzysta

No wiesz moja czeka na swoje 5 minut juz od 2,5 roku,ale sie doczeka Smile tej wiosny swieto, po latach "dziewiczy" wyjazd,już odpala wiec większa część sukcesu za mnąSmile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:21    Temat postu: Re: Automobilista

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

No to gratulacje . Ja mam swoją od prawie roku , i myślałem że się wyrobie w ten rok , ale chyba przeceniłem swoje możliwości (głównie finansowe) . Co prawda też chcę wyjechać w maju na drogę , ale nie będzie zrobiona na 100% .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:30    Temat postu: Re: Automobilista

jaron1
Motórzysta
Motórzysta

No moja do pełni wizualnego zachwytu bedzie też doprowadzona dopiero w przyszłą zime ale do jazdy bedzie spoko,zrobiłem troche chromów,remont silnika(to co konieczne wg fachowca)ale ciagle brakuje wykonczenie,ciągle coś,a to nie ma gąbki na siodło,a to linek,bo te które zamówiłem to nie pasuja,a to elektryk opóźnia sie z dokończeniem instalacji,samo życie :)ale tej wiosny napewno wyjade gdybym nawet miał nocami nie spac, ale jest jedno swiatełko w tunelu,może bede miał goscia na wegrzech który bedzie mógł mi podsyłac częsci,tylko musi namierzyć sklepy,bo młody jest i nie zna sie na pieknych motocyklach:)

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » Automobilista
 Strona 1 z 2