Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Pią Cze 22, 2018 08:20 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 21:07    Temat postu: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

woron36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Jestem ciekawy ile polecą wasze Panonie i inne sprzęty. Ja jeszcze nie wiem bo motorek nie skończony. Wiem tylko że pali i jeździ ale po podwórku.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 15:30    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Mój młody Przyjacielu , nie wiem ile poleci moja Panna ponieważ nie mam zamiaru przekraczać czterdziestki . Chciałbym żeby wszyscy zdążyli Ją zobaczyć jak wspaniale wygląda ( mimo swego wieku ) , a poza tym nigdy bym nie przeżył gdyby Jej się mucha do reflektora przykleiła . Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 16:06    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

gustaw
Dawca organów
Dawca organów

blackjack jeśli jeździsz 40 km/h to bardzo źle dla twojej pannoni ( przeciążasz silnik ) . Na mojej pannoni bezpieczna prędkość to min 60km/h wtedy motocykl się nie meczy mniej pali światła są lepiej widoczne. Nie wiesz ile jedzie najwięcej - tez źle bo kiedyś przyjdzie Ci wyminąć tira jadącego 39km/h i nie będziesz wiedział czy zdarzysz bo nie znasz max prędkości motocykla . Znam się b. dobrze na silnikach 2T i uwierz mi ze twój silnik szybciej się zużyje niż taki co jeździ zdrowo 70km/h . Moja Pannonia max jedzie 120 km/h trochę strasznie się jedzie ( mam przednia oponę do wymiany ) . Np w starych jawach 350 lata 50 -60 całkowicie nie zdrowa jest jazda na wolnych obrotach motocykl 2 T jak i inne pojazdy 2T muszą mieć swoje tzw zielone pole. Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 20:29    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Masz świętą racje Gustaw ! Jak tylko skończę remont to sprawdze jakie osiągi ma moja Pani Laughing Pozdrawiam
P.S Co to jest "zielone pole" ?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 13:41    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

gustaw
Dawca organów
Dawca organów

zielone pole to są obroty silnika najkorzystniejsze dla nas ( oszczędność paliwa ) jak i pracy silnika

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 18:12    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Czyli jakie ???

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 19:46    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

gustaw
Dawca organów
Dawca organów

około 3,5tys obr/min

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 19:16    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Dzięki ! Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 21:57    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

Gregor
Motórzysta
Motórzysta

obecnie jeżdze 70 -80 lecz moge powiedzieć 130 poszła i tłok stanoł dłusza jazda z za dużą prędkością szkodzi temu moto obecnie smigam na silniku t2 a mojet5 sie robi RG . szkoda tylko że 3 bieg szarpie ale 4 sie zbiera ładnie doraznie do czasu aż silniczek orginał wróci na swoje miejsce i znów w trasę pozdro dla wszystkich panoniowiczów szerokiej drogi .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 13:02    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

ja jechalem 110 i powiem wam ze nawet spoko sie trzymala drogi jak na moto z 60 lat w porownaniu z innymi moto z tej epoki trzeba tylko amortyzator skretu mocno skrecic bo przednie zawieszenie nie jeste calkowicie dostosowane do tego rodzaju predkosci, wiec takie predkosci tylko na rownej nawierzchni Smile dodam ze z wozkiem wyciagnolem 85km/h

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 18:43    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

Skoro kotlet z 2009 roku jest odgrzany to dorzucę, że na Pannoni jeszcze nie miałem okazji bić rekordów prędkości ale na MZ ES 250 z 1962r. (jaskółka) jeździłem 120km/h. Jazda bardzo wygodna, wahacz pchany świetnie się sprawdza.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 20:54    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

Gregor
Motórzysta
Motórzysta

witam kazde moto ma ograniczenia ale po to są by je łamać chociaż by z ciekawosci szerokiej drogi

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 17:13    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Pewnie powiecie o mnie "stary ramol" , ale zadam inne pytanie >jak szybko potraficie się zatrzymać z tych 120 km/h< na mało skutecznych hamulcach , amortyzatorach które czasy świetności mają już dawno za sobą , o środku ciężkości na wysokości moich jaj nie wspomnę . Jeszcze raz powtórzę , weterany nie są do bicia rekordów prędkości . To jest oczywiście moje subiektywne zdanie , ale mam nadzieje że wszyscy doczekamy w zdrowiu końca dopiero co rozpoczętego sezonu . Amen

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 19:46    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

@blackjack no święta prawda, ale można jeździć szybko i bezpiecznie jeśli są do tego warunki. Jeśli wziąłeś moją wypowiedź o biciu rekordu prędkości to ona powinna być raczej w " " Chyba każdy rozsądny wie, że weterany nie są stworzone do szybkiej jazdy, ale technicznie są do tego zdolne. Manetkę czy pedał gazy trzeba odkręcać z głową, znając możliwości swoje i maszyny.
W ogóle durny ten temat i nie potrzebnie odgrzebany.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 22:33    Temat postu: Re: Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

hehe durny to zgadzam sie z kolega hehe to tak jak typowy laik pyta mnie ile wyciagnie ta maszyna (i nie mowie tu tylko o pannoni ale tez o motocyklach wspolczesnych) no wiec wtedy ladnie sie usniecham i gosc rozumie jakie durne pytanie zadal Smile no ale wracajac do temetu, kazdym motocyklem sie jezdzi z taka predkoscia, jaka da sie nia osiagnac, jakie sa warunki i jakie sa umiejetnosci kierowcy, nawiazujac do wypowiedzi zadne hamowanie nie ma sensu przy 120km/h chyba ze jedziemy na rownej plaskiej prostej drodze i z daleka widzimy przeszkode, a w typowych okolicznosciach to liczac czas reakcji to hamulec zaczyna dzialac jak jestesmy na przeszkodzie, owszem jechalem pannonia 110 ale droga byla szeroka (4 pasy) i pusta, no a jesli ktos chce sprawdzic osiagi maszyny niech to robi w warunkach bezpiecznych, bo co w tym zlego?? pewnie 50 lat temu niejede motocyklista zamykal licznik na panience Smile)
Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » Ile wyciagniecie na waszych Panoniach i innych zabytkach.
 Strona 1 z 2