Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » Jle kosztował was remont Panonii?
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Nie Kwi 22, 2018 09:41 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 18:03    Temat postu: Jle kosztował was remont Panonii?

woron36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam
Chcialbym sie zapytać ile was kosztował remont Pannoni ? Mnie jak narazie gdzieś koło 100 zł. Techniczny stan bdb. Został jeszcze wizual.
I drugie pytanie czy wy też uważacie jak mój tata żeby remontować stare motory to trzeba mieć sejf kasy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 13:21    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

varghorn
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Ja swoją rozebrałem na częsci pierwsze, zdarłem starą powłokę (ręcznie) wyszpachlowałem, potem szpachla natryskowa- papier ścierny, podkład-papier ścierny- lakier czarny. Bezbarwnym już nie malowałem, nie chciałem aby świeciła aż tak bardzo.
Silnik był w dobrym stanie, przełożyłem tylko wodziki, głowicę, aparat zapłonowy, zmieniłem simeringi. Łącznie wyszło mi kilka stówek, już nie pamiętam, lecz robiłem to w wolnym czasie czyli 2 lata, więc rozłożyło się na raty.
Ale tak myśleć same chromy na kierownicę, tłumiki, oprawkę lapy, lagi przód, i felgi, to nie wiem czy w 1000zł byś się zmieścił

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 18:40    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

Wydra
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Przewidywany koszt remontu mojej TLB to jakieś 3,5 tyś złotych w zależności od kursu euro:] a weryfikacja braków in progres...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 22:58    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

varghorn
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

3,5 tyś to jak w ogóle nie ingerujesz w odrestaurowanie, tylko wszystko zlecasz mechanikom i lakiernikom.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 06:43    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

Wydra
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

W moim przypadku (TLB) jest tak, że nie ma ona swoich owiewek, trzeba je skombinować...W Polsce jest to być może jedyne TLB. Więc nikt w kraju nie jest w stanie mi pomóc. Pomoc znalazłem na Węgrzech. Facet trudni się ratowaniem TLB i jest w stanie skombinować, a czego nie znajdzie, dorobić. I to jest największy koszt. Nie dość, że trzeba zapłacić za manufakturę to jeszcze za transport do Polski. I to może pochłonąć 2/3 podanej kwoty. Reszta tj uzupełnienie stanu mechanicznego to jakieś 1000zł. A jeszcze do tego kupa lakieru i chromu. Lakier zrobię sam, bo potrafię, to samo z mechaniką. Jedyny warsztat jaki przewiduję to szlif i chromowanie. Tak zdekompletowany motocykl i do tego tlb zasługuje już nie na remont, a na kompleksową renowację. Będę musiał dołączyć foto, żeby przedstawić tragizm sytuacji:P
Swoją drogą znalazłem na Węgrzech kompletne tlb do remontu za 1350 euro bodaj.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 12:28    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

varghorn
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

A wiesz może czy ta osoba z Węgier ma dojście do oryginalnych tłoków i pierścieni do Pannonii?? Jak tak to jak się przedstawia koszt. U Nas już raz kupiłem "niby oryginał" i spuchł jak mz-towski po 500 km. Dopasowany był dobrze. Na starym weteranie jest ok.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 15:52    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

Wydra
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

z tłokami obawiam się, że może być kłopot. Węgierska produkcja obecnie jest kiepska. Miałem sporo zgrzytu z tłokami do trabanta. Niemcy już nie robią, a Węgrzy jeszcze tak. Ale taki szajs, że trzeba gotować przed pomiarami i szlifem.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 20:20    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

Robert
Moderator
Moderator

Wydra daj jakieś zdjęcia. Toż to rarytas to Twoje cudo.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 18:07    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

robert001
Easy rider
Easy rider

Ja narzazie włożyłem 2500 tysiąca,ale to nie koniec

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 12:10    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

diablo1103
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Ja w moja Panne zainwestowalem juz jakies 1200 zl mimo tego ze wszystko narazie robie sam tyle ze polowa kosztow to brakujace elementy ktore dokupilem na alledrogo... jeszcze dojda chromy i pare drobiazgow mam nadzieje ze w 2500 sie zamkne. dla mojej Panny Wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM!!!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 15:16    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

Karlos
Motórzysta
Motórzysta

na razie generalnie na temat "Pannonia" poszło około 2500-3000zł ale myślę,że oprócz pewnych braków z tego co mam dwie złożę-jedna już jeździ i zarejestrowana ale cała zabawa sie dopiero rozpoczęłaSmile
SKODA OCTAVIA tour

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 19:46    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

napoleon2-89
Motórzysta
Motórzysta

hmm.... jakieś dwa lata temu przestałem liczyć bo za zaczęło mnie to przerażać... hehe

ale tak mniej więcej 2500-3000 a efektów rewelacyjnych nie mam...

jedynie zmagazynowane części na parę przyszłych lat... ,duży stopień oryginalności i mały przebieg od remontu jakieś 100 km...

Very Happy Cool Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:01    Temat postu: Re: Jle kosztował was remont Panonii?

Orzech
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam, u mnie wraz z zakupem Panny jestem na kwocie 822,50zł (wliczając koszty transportu i wysyłek pewnych elementów Wink) a w sumie oprócz porozbierania silnika nic jeszcze nie ruszyłem, prowadzę dokładne rachunki Wink, w sumie może niepotrzebnie żeby się czasami nie przestraszyć, widzę ze jeszcze dużo przede mną, pozdrawiam!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 15:01    Temat postu: To moje koszty jak na razie pannonia 250 TLF

lotuszyga
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

To moje koszty jak na razie pannonia 250 TLF za 500 zł stan jej można określić na zły(niekompletna w częściach) ale za te 500 dostałem dodatkowo parę nadmiarowych części. Które mogą zasilić budżet albo zostaną wykorzystane w następnej Pannonii.
Udokumentowane koszty części jakie musiałem kupić z racji braku lub uszkodzenia obecnie zamykają się w granicach 600 zł
zębatki
komplet uszczelek
komplet gumek Smile
gaźnik
nożki kierowcy i pasażere
nóżki kopniaka i biegów
uchwyt silnika
i tym podobne drobiazgi Smile
lampa tył
i jeszcze nie koniec Sad
do wydanie jeszcze na brakujące lub uszkodzone części chcę przeznaczyć max 300 zł
błąd popełniłem że dość dużo kupiłem na allegro. Ale ostatnio pojechałem na moto bazar polecam jest dużo taniej.

Czyli już wydałem 1100 nie wspominając o narzędziach i materiałach np. smarach,olejach, rozpuszczalnikach i itp.
z ważnych tematów pozostało kupienie
lampy i kilku elementów tzn. eksplatacyjnych jak tarcze sprzęgłowe, okładziny hamulców, półksiężyc, łańcuch, opony dętki

i zostało

lakierowanie, chromowanie i szlif cylindra i regeneracja wału mnie czeka.
za szlif i regenerację walu jak na razie gość ustali że zrobi za 250 zł w tym cena tłok i pierścieni i łożysk.
co do lakierowanie obecnie szukam speca (tylko pryskanie pistoletem, przygotowanie powierzchni biorę na siebie ale robione w lokalu speca)
chromowanie też obecnie sprawdzam co rynek oferuje
a w pannonii elementów chromowanych jest troszkę. Ciekawe czy dało by się zrobić samemu nie mając obecnie wiedzy co i jak Smile)

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Na każdy temat » Jle kosztował was remont Panonii?
 Strona 1 z 1