Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » CSEPEL 125 !!!!!!!
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Pią Cze 22, 2018 08:27 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 16:18    Temat postu: CSEPEL 125 !!!!!!!

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Cześć, ponieważ jest to mój pierwszy wpis na tym zacnym forum pragnę serdecznie powitać wszystkich użytkowników.

W dniu dzisiejszym stałem się "chyba" szczęśliwym właścicielem CSEPELA 125.
Kupiłem go, ponieważ zauroczył mnie od pierwszego spotkania i coś w głębi mnie nie pozwalało go zostawić.

Niestety jego stan nie jest najlepszy, a na zdjęciach wygląda znacznie lepiej niż na żywo. Dodatkowo nie znam się na tym sprzęcie, dlatego proszę o wasze opinie czy jest to dobry egzemplarz jako baza do renowacji (tak na pierwszy rzut oka) oraz co sądzicie o jego obecnym stanie.

Dodam, że odpalił od pierwszego kopnięcia, jeździ (choć sprzęgło się ślizga) i uwielbiam go !!! Very Happy

Moja galeria: http://www.forum.hoffman.auto.pl/album_personal.php?user_id=1028

Ostatnio zmieniony przez Berdi dnia Pon Paź 23, 2017 16:29, w całości zmieniany 3 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 21:02    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Cześć - ładny sprzęcik, gratulujemy i witamy.
Poznań Cseplem stoi. Laughing
Na pierwszy rzut oka - Csepel kompletny i patrząc na oznaczenia to model Csepla T - ja przynajmniej na takiego bym go robił. Jeśli wszystko jest w miarę oryginalne to patrząc po stacyjce, malowaniu baku, tylnej lampce to masz wczesna wersje T. Rocznik cieżko po tym numerze zobaczyć ale chyba tam jest 4 z przodu na prawym górnym suwaku wiec rocznik 54 Smile Na silniku tez masz 4ke - na Szkle lampy nie widzę ale chyba nie ma oznaczeń a i prawa kapa silnika wskazuje na T Smile Reasumując najbliżej mu do T i jesli mnie wzrok nie myli to na silniku i ramie masz ten sam numer 4/9313 czyli masz nawet zgodność numerów Wink Rolgaz tez wyglada na oryginał wiec - dobry zakup i do dzieła Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 22:44    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Jak dla mnie stan powazny ale rokujacy Laughing wyglada na kompletny, a to jest najwazniejsze.
Mamy kilku specjalistow od Csepeli 125 na forum.
Zycze milej zimowej dlubaninki Cool

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Pon Paź 23, 2017 22:47, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 23:06    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Przemo Plewiska Smile.
Też od niego brałem.
Maszyna wymaga pracy ale do ogarnięcia.
Silnik wygląda zdrowo, kasta mocno zmęczona ale dopiero piaskowanie prawdę Ci powie.
Resztę z łatwością kupisz na Węgrzech.
Wygląda na wczesny model i tego się trzymaj.
Już kilka wzorców do naśladowania na naszym forum jest - gruby_marian czy mari!
Także klucze w dłoń!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 23:12    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Znajdziesz dużo materiałów na mojej stronie www.marcello.iq.pl w artykule o Csepelu 125/49

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 11:16    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Jedynym i niedoścignionym wzorem jest sam Marcello przy którym my jesteśmy tylko jak rzemieślnicy przy majstrze. I od wątków tego "Miszcza" zaczął bym analizę przypadku o imieniu Csepel Smile

PS na aukcji z OLX siedzenie w tym Cseplu jest zupełne inne - takie jak powinno byc we wczesnych wersjach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 12:38    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Embarassed Mari przesadza, ale bardzo mi miło. Owszem dużo się przy Csepelu nauczyłem i chętnie dzielę się tą wiedzą. Ale też nie napotkałem na wszystkie "rodzyny" jakie trafiają się w innych projektach więc polecam zapoznać się z przygodami każdego z nas. Jest jeszcze muzyk, który odnowił Csepela - https://www.facebook.com/marcin.pendowski - może kolorystyka odpustowa ale maszyna solidnie postawiona na nogi Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 19:56    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Dzięki za miłe słowo i porady.
Prace mistrza Marcello i innych użytkowników mam już wstępnie przestudiowane i wiem że łatwo o dobre oceny nie będzie Smile .

Co do siedziska to wiem że na fotkach OLX było inne, dogadałem się ze sprzedającym, że w cenie dowiezie mi takie siedzisko a nie jakieś nakładki z tej epoki.

PYTANIE:
- po przestudiowaniu naszego internetu, węgierskiego, książek serwisowych, manuali oraz waszych zdjęć zauważyłem jedną rzecz, która nie wiem czy mnie martwi ale na pewno zastanawia:
mianowicie, na jednej części karteru (tej od strony magneta, są zdjęcie w moim albumie) występują u mnie 3 otwory na kable, oraz jeden do świecy, nigdzie indziej tego nie widziałem, Dopiero przy innych Danuviach 125 podobnych do WSK są takie rozwiązania. Maszyna dojedzie do mnie dopiero jutro żeby sprawdzić co jest pod spodem, ale już pytam czy tak ma być??? Aha ta część ma także jakieś numery pytanie czy powinny tam być???
- dodatkowe zmartwienie to dospawana gardziel między cylindrem a gaźnikiem, pytanie czy to może mieć wpływ na prace silnika (wizualnie wiem że jest słabe)???

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 20:40    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Jeśli chodzi o tą dospawana cześć przy gaźniku to myśle ze to jest nakładka którą łatwo będzie odciąć i wrócić do oryginału. Na jednym z węgierskich forów widziałem kiedyś patent takiego przedłużania dolotu gaźnika, taki tuning temperaturowy - o proszę:
http://www.danuvia125.hu/index.php/szereles/hovedo-koezdarab

Jeśli chodzi o te 3 wyjścia z karteru czyli przelotki silnika od magneta - to ja też tak mam wiec sie nie denerwuj. Numer tam z przodu kartera nabity to numer silnika - podeslij to cos pokombinujemy Wink
Nie wiem jak to szło rocznikowo bo wydawało mi się że te 3 przelotki szły w nowszych silnikach z ładowaniem akumulatora ale akumulator i licznik wychodziły opcjonalnie we wcześniejszych modelach też. Nawet znalazłem w instrukcji do 125/49 że opcjonalnie może iść aku i licznik. Wydaje sie więc że u ciebie tak mogło być - chyba że masz numery nadbite a węgier płakał jak sprzedawał. Jeśli nie dzwoni posłuchać silnika, to sie tym nie martw tylko zacznij od porządnej inwentaryzacji i szkalnki dobrego czaju na uspokojenie Twisted Evil

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 25, 2017 15:53    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

[img]https://www.fotosik.pl/zdjecie/9be2e1e4d383fd02[/img]

Ostatnio zmieniony przez Berdi dnia Sro Paź 25, 2017 15:58, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Paź 25, 2017 21:45    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

trzy dziury:
-gaszenie
-światła
-ładowanie aku

Bardzo fajnie że w jednym kawałku o ile w silniku wszystko ok

Ostatnio zmieniony przez silv@dor dnia Sro Paź 25, 2017 21:47, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 12:54    Temat postu: Rozbiórka

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam

W weekend nastąpiła rozbiórka mojego Csepela, poniżej link z relacją:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8261945d11583299

PS: Wiem, że wałkowane to było na forum lecz nie radzę sobie dalej z wklejaniem zdjęć, czy ktoś może wie gdzie jest opisane jak to krok po kroku dobrze to zrobić?

Ostatnio zmieniony przez Berdi dnia Pon Lis 13, 2017 14:31, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 13:09    Temat postu: Kilka pytań??????

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Mam jeszcze kilka pytań do osób, które miały do czynienia z wersjami Csepeli T lub D i nowszymi odmianami:

- jak rozdzielić dolne części przedniego zawieszenia od górnych, pozostały mi połączone lagi z wbudowaną jedną dolną półką, może trzeba je wybić????????

- które części wg. Was i oryginału w wersji T były w chromie, które w czerni, które w alu, ocynku i plastiku: chodzi mi o koło, kierownice z klamkami, amortyzator skrętu, korek na zbiorniku, zawieszenie tył i przód, sprężyna siodła, kopnik i biegi itp.???

Pytam, ponieważ zdjęć w sieci jest mnóstwo, nawet z Węgierskich muzeów ale wszędzie inaczej, może ktoś ma większą wiedzę niż WWW.

Przy okazji może ktoś posiada uchwyty kierownicy w chromie i zalegają mu na półce, to z chęcią odkupię.

Pozdrawiam
Bartek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 16:58    Temat postu: Re: CSEPEL 125 !!!!!!!

silv@dor
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

żeby lagi rozłączyć to od spodu jest śruba na płaski śrubokręt albo taka śmieszna nakrętka z nacięciami
co do chromu to tak jak piszesz różne są zdjęcia, ale wydaje mi się że chromowaną kierownicę korek i lagi miały wersje eksportowe a krajowe czarne lub w kolorze blach amortyzator skrętu tzn tą śrubę raczej czarny koła czarne lub w kolorze blach, kopnik, biegi w chromie, sprężyna siodła ocynk to tyle co z mojej wiedzy wyczytanej w różnych źródłach

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 11:54    Temat postu: Wiosna

Berdi
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam kolegów.

Trochę czasu minęło od ostatniego posta, ale udało się coś w tym czasie zrobić, aha i nabyć WFM-kę z 1958 r. na białych tablicach Smile .

Myślę, że 98% elementów Csepela mam skompletowane, rama i kilka ważnych części już w lakierze a silnik czeka na spłowienie (dodam że na nowym wale).

I tu pojawia się problem/pytanie (ze względu na to, że robię to pierwszy raz):

Czy podczas składania silnika trzeba robić jakieś pomiary, na coś trzeba zwracać szczególną uwagę, coś ma być wycentrowane, czy są jakieś specjalne sprzęty do tego tupu czynności???????????????????

Dodatkowo możecie podpowiedzieć czym uszczelnić kartery i ewentualnie co nasmarować a co nie przed spłowieniem.

PS: jeżeli ktoś ma wolne 5 minut, żeby ewentualne sugestie przekazać telefonicznie to proszę o info na PRIV lub SMS 601524444.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » CSEPEL 125 !!!!!!!
 Strona 1 z 2