Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Czarnula z Budapesztu
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Wto Cze 19, 2018 21:17 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 00:09    Temat postu: Czarnula z Budapesztu

amerigo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witajcie,
to pierwsza Węgierka w moim życiu, i mam nadzieje że mnie zadowoli. Co prawda już swoje lata ma ('68r ) ale co mi tam.
Niby to panna- ale z przychówkiem o imieniu Duna.
Jak to kobiet:- za swoją osobowość, towarzystwo chciałaby tylko aby poświęcić jej trochę czasu i ... pieniędzy na "mały" lifting zmarszczek związanych z wiekiem i poprzednimi (mniej lub bardziej szczęśliwymi) związkami.
Cóż więcej mogę powiedzieć, co prawda nie wyznałem jej jeszcze miłości i wierności bo jeszcze zaręczyn nie było - ale kto wie jak potoczy się ten związek.
Pierwsze wrażenia są rokujące, i jak znów się z Nią spotkam to porobimy sobie parę zdjęć, którymi oczywiście pochwalę się przed kolegami - a co niech zazdroszczą.

A do was mała prośba, koledzy, nie zostawiajcie mnie samego z tak doświadczoną Panną - żebym przypadkiem jakiejś głupoty nie zrobił, której będę żałował w swoim życiu. A pytań pewnie będzie sporo.

Pozdrawiam
Marcin

Ostatnio zmieniony przez amerigo dnia Sob Lis 22, 2014 00:09, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 08:41    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

milo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Wrzucaj fotki a i sprawy techniczne po to jest tu forum

Pannonia 1962
Wsk 125
Iż 350
Jawa 350
Yamaha Fz 750

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 19:21    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

gregor112
Motórzysta
Motórzysta

jasne , że pomożemy pytaj na forum technicznym:)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 17:56    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

amerigo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Na razie stoi w garażu jakies 20 km odemnie, jak tylko znajdę chwilkę to do niej na pewno pojadę - i obiecuję fotki.

Może też uda się w międzyczasie jakieś zakupy dla niej zrobić: jakieś nowe linki, gumy, na pewno kierownica i pewnie jakieś inne pierdołki. Na olx.pl widziałem że jakiś chłopak ze Starachowic ( w sumie niedaleko mnie - ja jestem z Kielc) ma trochę "gratów" to może się do niego wybiorę - zobaczymy jak będzie z czasem

http://olx.pl/oferta/pannonia-panonia-csepel-250-125-wszystkie-czesci-nowe-i-uzywane-CID5-ID431WH.html#21febdb8ad

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 18:17    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

toni175
Dawca organów
Dawca organów

przyjeżdżaj, przyjeżdżaj. Co nieco możesz dowiedzieć się o węgierskiej motoryzacji i zobaczyć parę sprzętów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 18:24    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

amerigo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

no proszę Smile
numer telefonu mam, więc jak będę wiedział przyjadę kiedy to zadzwonię. A i pewnie pytań będę miał parę - skoro siedzisz w temacie i conieco wiesz.

Pozdrawiam
Marcin

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 21:57    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

gregor112
Motórzysta
Motórzysta

Toni zna sie w na pankach...rzekłbym skarbnica wiedzy....Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 03:22    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

toni175
Dawca organów
Dawca organów

się w szkole uważało to się wie...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 16:43    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

bostonmaciek
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Też miałem to szczęście zaopatrywać się u Toniego. Ma trochę części i wie co w trawie piszczy.

Ostatnio zmieniony przez bostonmaciek dnia Czw Lis 27, 2014 16:45, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 22:04    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

amerigo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Hej, hyba udało mi się wrzucić parę zdjęć do galerii, proszę o rzut okiem i info co w niej jest nie tak Smile

Bo chce ją przywrócić do oryginalnego stanu, i zanim zacznę coś robić to chciałem poznać wasze zdanie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 13:13    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

robert001
Easy rider
Easy rider

Panna w ładnym stanie, na zdjęciach widać bardzo mało szczegółów, na pewno likwidacji powinien ulec czerwony pasek na prawym deklu silnika - miłej pracy i wrzuć bardziej szczegółowe zdjęcia Laughing Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 10:05    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

amerigo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Po dłuższym czasie zajmowania się innymi sprawami, powolutku wracam do Pannoni.
Im jestem dalej od niej tym bardziej o niej myślę, a jak przy niej dłubię bardziej mam jej dość Smile - jak to z kobietą.

Wstawiam linka do galerii ze zdjęciami jak wyglądała Pannonia w ogłoszeniu w internecie przed kupnem: https://goo.gl/photos/jHKQHqRrP7vztZhy5

P.S. nie będę wrzucał na forum zdjęć tylko linki do galerri, żeby nie zapchać serwera forumowego, a pozatym tam zdjęcia są większe a co za tym idzie bardziej czytelne.

Parę faktów:
- myślałem że to model T6, ale dzięki weryfikacji i pomocy Toniego okazało się że to model T5. Swoją drogą cyfry na tabliczce znamionowej wyglądają jak wybijane ostrym śrubokrętem i zastanawia mnie czy Węgrzy nie mieli ładniejszych numeratorów Smile

- jak większość Pannoni jest trochę rozkompletowana lub ma podzespoły z innych modeli (lampa tylna, licznik, dźwignia ssania i inne mniejsze pierdółki)

- kompletnie zerwana instalacja elektryczna (o tym będę jeszcze później pisał)

- gaźnik z pękniętą obudową ( miejsce styku cylindra i gaźnika)

-wózek Duna - swoją drogą piękny - ma dużo pęknięć i wielkie dziury. Pewnie jeszcze więcej niespodzianek wyjdzie po piaskowaniu. Czeka go dużo spawania i łatania. Ale prokekt "Duna" to pieśń przyszłości bo narazie zajmuję się motocyklem.

Oto link do motocykla po zakupie już w garażu macierzystym: https://goo.gl/photos/3k9usUwp5vQ2qf1S7

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 21:23    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

robert001
Easy rider
Easy rider

Pierwsze co się rzuca w oczy to brak gwizdków w wydechach, drugie to kretyńska czerwona "szlajfka" na bocznej pokrywie silnika

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 21:35    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

amerigo
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Jako że pisałem wyżej, że będę potrzebował waszej pomocy miałem dylemat czy pisać w tym wątku czy zakładać nowy. Spróbuje pisać wszystko tutaj, ewentualnie jak nie będzie odzewu to napiszę w dziale pomoc techniczna lub warsztat.

Jako, że moja Pannonia nie miała instalacji elektrycznej to ta poszła na pierwszy ogień do zrobienia. Zakupiłem już gotową, żeby nie tracić czasu na walkę z lutowaniem i dopasowywaniem i już została wstępnie położona na motocykl. Jest taka jak uzytkownik "marcello" ma schemat do pobrania na swojej stronie ( ten: http://www.marcello.iq.pl/pannonia/Pannonia_instalacja.jpg). Jedna rzecz jaka nie zgadza się u mnie to oznakowanie stacyjki. U mnie numer 61 (czarny przewód masy) ma wejście w innym miejscu i jest oznaczony 61/31 - tu go podłączyłem, wg mnie powinno być ok, ale może miał ktoś coś takiego - proszę o informację.

Problem zaczął się jak chciałem podłączyć przewody 59, 51 i 2 do iskrownika. Nie dość, że płytka z wyprowadzeniami był złamana, to kable z iskrownika były podłączone w cały świat, a niektóre zwisały sobie luzem.
Rozkręciłem go, trochę wyczyściłem i mam teraz do was pytanie czy dobrze kombinuje oraz jak podłączyć to czego niewiem jak podłączyć.

(trochę długi ten post się robi:) )

------------------------------------- I S K R O W N I K --------------------------

Rozkręciłem to trochę i zrobiłem zdjęcie: https://goo.gl/photos/nkFnUF1iFYr4MbAQ6

i teraz najważniejsze, czyli jak to podłączyć?

Moja analiza wykazała, że:

(pytania są między znakami @@, żeby było lepiej widać gdzie mam wątpliwości)

1. Cewka zapłonowa

Na zewnątrz wyprowadzone są tylko dwa przewody: f, g.
Wyjście "g" jest to wyjście na świecę. Za pomocą trzpienia wychodzącego z bloku silnika nie trzeba go podpinać specjalnymi przewodami.
Przewód "f" połączony jest z przerywaczem do śruby "1*" (izolowaną, żeby nie miał kontaktu z podstawą iskrownika).
Czy z tej cewki powinien wychodzić jeszcze jakiś przewód ? Z lewej strony pod cewką miałem odizolowaną ją taśmą izolacyjną od podstawy iskrownika- czyżby jakieś przebicie lub miałby tam być jakiś przewód? https://goo.gl/photos/aAqvKSnqgrHGLQjq5

2. Cewka oświetlenia nr 1 i 2
Przewody "c" oraz "d" poprzez otwór w podstawie iskrownika są połączone do jednego wyjścia – @@ wg mnie do styku nr: 51 – proszę o weryfikację @@

3. Cewka ładowania
Z cewki wyprowadzone są dwa przewody "a" i "b".
Wyczytałem że jeden przewód powinien być podłączony do masy, a drugi do złoącza 59 - czy tak?
"a" wychodzi jakby trochę niżej z cewki, natomiast przewód "b" jakby ze środka cewki- teraz pytanie brzmi, który przewód do masy a który do złącza 59? Czy to ma jakieś znaczenie w przypadku cewki? A jeśli do masy, to w którym miejscu najwygodniej go podłączyć- czy może pod podstawę cewki? .

4. Kondensator
Kondensator podłączamy do styku @@ "1*"wg mnie – proszę o weryfikację @@.

5. Styk 1*
Styk podłączamy za pomocą jednego przewodu do gniazda @@ wg mnie do styku nr: 2 -proszę o weryfikację @@

Czy to już wszystkie przewody, czy coś jeszcze mam urwane, i czegoś nie napisałem.

Czym można skleić tą płytkę bakielitową z podłączeniami 59,2 , 51 (klej epoksydowy ? ) lub skąd wziąć jakiś zamiennik ?

Widziałem w necie jakieś przerywacze ( http://archiwum.allegro.pl/oferta/przerywacz-pannonia-panonia-nowy-platynki-i4073140864.html) i różnią się one od mojego, czy ja mam jakiś zamiennik ?
Gdzieś był opis jak sprawdzić cewkę ładującą, ale nie mogę znaleźć- pewnie pomierzyć rezystancję tylko gdzie i jakie ma mieć wartości?

Jeśli ktoś wszystko przeczytał to gratuluję, proszę o rzeczowe i konkretne odpowiedzi.

Dodam jeszcze jedno zdjęcie przed rozłożeniem: https://goo.gl/photos/bRsKuv68dLaQ1GuC8[url][/url]

Ostatnio zmieniony przez amerigo dnia Wto Cze 23, 2015 23:14, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Cze 24, 2015 02:23    Temat postu: Re: Czarnula z Budapesztu

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Jest taki użytkownik! Siemano! Laughing
3 mam kciuki za powodzenie projektu.

A co do Twoich rozterek elektrycznych spróbuj się wspomóc instrukcją naprawy, którą udostępnił nam Robert.
Znajdziesz ją też na mojej stronie INSTRUKCJA NAPRAWY PANNONIA

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Sro Cze 24, 2015 10:19, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Czarnula z Budapesztu
 Strona 1 z 2