Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Ja się też witam
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Kwi 20, 2018 17:11 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 13:16    Temat postu: Ja się też witam

SlawekP
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam

trochę historii.

W 1994 roku kupiłem "jakiś motór".

Kupiłem, żeby jeździć po polach i tak dalej.
"Motór" przypadkiem się znalazł u nie znanego mi bliżej człowieka podczas czyszczenia stodoły. Ot, stało coś tam pod plandeką, jakiś czort.

Człowiek się chętnie pozbył grata, za równowartość dzisiejszych 50 zł, chociaż wtedy to było "kupę kasy".

Trochę przy tym motorku podłubałem. Pomalowałem na paskudny czerwony kolor (akurat taki spray można było dostać), przejechałem się raz, czy dwa razy wkoło wioski, i tyle.

Do sprzętu nie było dokumentów, tablicy rejestracyjnej i miałem tylko umowę kupna-sprzedaży.

Pannonia wylądowała na piętrze stajni. I tak ten stan trwał aż do sierpnia tego roku, czyli 20 lat.

Laughing

Niżej zdjęcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7877d83e62f0d7a0.html

Aktualnie Pannonia została wyciągnięta ze stajni.

Umyta.

Obejrzał ją rzeczoznawca, sporządził stosowną dokumentację. Stwierdził 94 % oryginalności.

Wojewódzki konserwator odpowiedział na moją prośbę i łaskawie włączył do Wojewódzkiej ewidencji (dla ruchomych zabytków techniki).

Teraz czekam na kurierów z paczkami z zamówionymi częściami.

Mam nadzieję, że do jesieni Pannonia będzie znów na chodzie.

O nie, nie... Nie mam zamiaru nią jeździć. Od dwudziestu lat nie siedziałem na motocyklu...

Najpierw to może na jakimś skuterku poćwiczę.

pozdrawiam
Sławek

Laughing Laughing

Ostatnio zmieniony przez SlawekP dnia Pią Sie 22, 2014 13:19, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 18:21    Temat postu: Re: Ja się też witam

robert001
Easy rider
Easy rider

Nie no, motorek klasa - czeka Cię "trochę" pracy - powodzenia

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 20:52    Temat postu: Re: Ja się też witam

towot
Dawca organów
Dawca organów

Cześć! Takie historie są najciekawsze, pozdrawiam!

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Ja się też witam
 Strona 1 z 1