Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Mozliwosc rejestracji
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Wto Sie 14, 2018 07:43 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 14:48    Temat postu: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Witam. Swiezy jestem tutaj. Mieszkam w niemczech od kilku lat. Pannonia to byl moj pierwszy motocykl w zyciu. Znalazlem 2 dni temu ogloszenie o sprzedazy Pannonii T5 u mnie w okolicy. Bylem dzis ogladac, motocykl w dobrym stanie, nie pordzewialy, zaskoczyl od drugiego kopniaka.
Teraz sedno sprawy.
Motocykl ma papiery wegierskie. Sa podziurkowane. Dowod rejestracyjny jak i karta pojazdu. Mial ktos kiedys taki przypadek? Czy ten motocykl ma prawo rejestracji i zostal tylko na wegrzech wymeldowany czy juz nie mozna go zarejestrowac?

Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 16:11    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

towot
Dawca organów
Dawca organów

To zależy gdzie chcesz go rejestrować, w Polsce, czy w Reichu? Jeśli w Niemczech to pewnie nie wiele pomożemy. Jeśli w Polsce, to zależy od tłumacza, który będzie tłumaczył dokumenty.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 16:30    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

W niemczech. Ale chodzi mi o samo potraktowanie dokumentow.
Na drogim zdjeciu obok pieczeci nizej jest napisane ze wycofany z ruchu. Teraz chodzi o to czy po takim wycofaniu mozna znowu motocykl zarejestrowac czy jest to definitywne wycofanie z uzytku rowne zlomowaniu?
Jednak chcialbym sobie kupic motocykl ktorym od czasu do czasu pojezdze, a nie garazowa dekoracje.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 18:10    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

towot
Dawca organów
Dawca organów

To zależy, w Polsce byś mógł to zrobić, a w Niemczech... niestety nie wiem.
Musisz pytać tamtejszych posiadaczy zabytków.

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Czw Wrz 22, 2016 18:11, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 18:12    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Wydaje mi sie ze w niemczech rejestracja jest duzo prostsza. Wlasciwie zaraz po kupnie nie jest wogole wymagana jesli moto ma stanac na zime w garazu. Chodzilo mi tylko o dokument. Czy jest dalej wazny czy motocykl z tym (podziurkowanym) papierem nadaje sie tylko na dawce czesci.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 18:18    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

towot
Dawca organów
Dawca organów

W Polsce byłby ważny, ale myślę, że nie ma to dużego znaczenia.
Co do samej rejestracji w Niemczech nie byłbym taki pewien, czy to będzie takie proste. Na forum Osiara.pl był jeden gość, który mieszkał w Reichu i miał duże problemy z zarejestrowaniem dwusuwa i koniec końców chyba mu się nie udało. Lepiej rejestruj to w Polsce. Aha, podobno znaczenie ma to czy masz obywatelstwo polskie, czy niemieckie. Jeśli niemieckie to podobno nie możesz jeździć swoim pojazdem zarejestrowanym w innym kraju.
O, znalazłem: http://forum.osiara.pl/viewtopic.php?f=12&t=1850&p=13595&hilit=paddi#p13595

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Czw Wrz 22, 2016 18:23, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 18:48    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Dowiadywalem sie juz o takie sprawy. Problem jest z pojazdami egzotycznymi jak wszelkie motocykle i samochody z demoludow, ale do przejscia. Chodzi o to by na pierwszym przegladzie razem z pojazdem dostarczyc jego specyfikacje techniczna od producenta. Moze byc instrukcja obslugi z danymi jak dlugosc, szerokosc, pojemnosc, ciezary itd. Oczywiscie po niemiecku.
Pannonia byla takze znana w DDR wiec kompletnie egzotycznym pojazdem nie jest. Od wlasciciela dostane takie instrukcje obslugi a takze kopie dokumentu jego drogiej pannoni jako podklad. Jedyna roznica jest ze da mi dokument od wlasnej TLF a ja kupuje T5 od niego. Ale to tylko ma byc jako przyklad dla Tüv.
Co do rejestracji dwusowuw. Nie trzeba sie przejmowac toksycznoscia spalin jesli motocykl jest wyprodukowany przed 1980 rokiem. Do tego czasu nie obowiazywaly motocykle badania na emisje spalin i sa z tych badan wylaczone.
Jesli jednak bylyby problemy mozna taka pannonie zarejestrowac jako oldtimer. Fakt pociaga to za soba koszt powolania rzeczoznawcy ale z papierem od niego podniesie to wartosc motocykla. Na szczescie w niemczech przepisy dotyczace zabytkow sa laskawsze dla motocykli. Samochodu zarejestrowanego jako pojazd zabytkowy nie mozna uzywac na codzien, tylko w wypadku zlotu lub transportu do warsztatu. Motocykle mozna uzywac bez ograniczen :p

Jesli potwierdzi sie to co napisales o dowodzie jutro rano, to za 9 stowek stane sie (znowu) posiadaczem pannonii :p

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 21:16    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Daj jakąś fotkę tej maszyny!
Specyfikacja TLF i T5 jest w zasadzie identyczna (chyba moc silnika może się różnić od 2 konie).

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 23:48    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Marcello napisał:
Daj jakąś fotkę tej maszyny!
Specyfikacja TLF i T5 jest w zasadzie identyczna (chyba moc silnika może się różnić od 2 konie).

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/pannonia-csepel-tlf-250-baujahr-1968/511686445-305-8795

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 23:54    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Przecież to jest lalka, tylko wsiadać i jechać!

Upiłowałbym tylko te lusterka a'la Harley i trąbkę zastąpiłbym normalnym klaksonem, bo wygląda to może i stylowo, ale korzystanie z niej to igranie ze śmiercią Smile

No bajka.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 00:10    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Wlanie o to chodzi. Rawki i tlumiki maja zdrowy chrom, zadna ruda rdze. Odpalila za drogim strzalem. Lakier do porzadnego mycia i lekkiej polerki. Byl troche picowany przed zakupem w Dunaujvaros i potem przywieziona do niemiec. Od tego czasu wlasciwie stala. Wlasciciel ma jeszcze jedna pannonie TLF ale jej nie chce oddac (narazie).
Gdybym byl 100% pewien papierow juz by stala w moim garazu obok dwoch boxerow. Ale nie chce sobie dekoracji kupic tylko motocykl ktorym sie jeszcze pobujam.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 00:32    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

W Polsce nie byłoby problemu - jakby uznali te stare kwity to luz a jak nie to do pieca i rejestrujesz jako zabytek. Ale z tego co czytam Niemców masz też prawie rozpracowanych Smile.

A co do stanu to też wydaje się, że pasta do chromów i lakieru + kilka godzin zabiegów pielęgnacyjnych i będzie wyglądać super, bo ładna zadbana, ale jednak z taką patyną 50 letniej maszyny.

Mam instrukcję (chyba jedną więcej) ale po polsku, mam też jedne materiał po niemiecku - ale jest to fotograficzna instrukcja obsługi i tylko na ostatniej okładce jest jedno słowo po niemiecku Smile bo reszt to same obrazki. Kopie znajdziesz na mojej stronie www.marcello.iq.pl w poście o Pannonii na dole. Tam też są wszystkie dane jakie byś potrzebował.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 06:55    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

towot
Dawca organów
Dawca organów

Może tutaj coś znajdziesz: http://www.pannoniafreunde.de/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 10:28    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Hejka. Wracam zajarany z urzedu komunikacji. Pannonia zostala sprawdzona w EU bazie pojazdow i jest wszystko ok. Zostala wymeldowana na wegrzech i bez problemu (moze nie do konca) bede mogl ja zarejestrowac w niemczech.
Wiec dzis troche gimnastyki bedzie zeby ja przepchnac te 1,5 km do szopy i mozna zaczac planowac dlugie zimowe wieczory :p

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 21:20    Temat postu: Re: Mozliwosc rejestracji

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Cytat:
A co do stanu to też wydaje się, że pasta do chromów i lakieru + kilka godzin zabiegów pielęgnacyjnych i będzie wyglądać super, bo ładna zadbana, ale jednak z taką patyną 50 letniej maszyny.

Jakie pasty polecasz? Z twojej strony widac ze masz doswiadczenie w polerowaniu. Chcialbym przez zime wypolerowac dekle silnika. Karter chcialbym zostawic matowy, moze wyszkielkowac. Zawsze wydawalo mi sie ze piaskowanie dla aluminium to za ostra sprawa.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Mozliwosc rejestracji
 Strona 1 z 2