Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Nowy forumowicz zgłasza się
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Cze 22, 2018 08:31 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 11:17    Temat postu: Nowy forumowicz zgłasza się

bostonmaciek
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Kupiłem w 2000 roku Pannonię z ogłoszenia. Chłopaki przywieźli mi ją z Zamościa do Wąchocka. Odpaliła, wypłaciłem i cieszyłem oko zabierając ją czasem na krótkie przejażdżki. Stała w nieocieplonym garażu i marniała w oczach. W tym roku postanowiłem ją odrestaurować i w zasadzie jestem na końcu drogi. Fajnie wiedzieć, że są entuzjaści tej marki na tym świecie. Uwielbiam motocykle wszelkiej maści ale dopiero w tym roku przekonałem się jak bardzo wciąga przywracanie pojazdu do świetności. Pozdrawiam wszystkich zakręconych miłośników dwóch kółek.

Skorzystam z okazji i zapytam czy ma ktoś z Was dostęp do części. Szukam oryginalnego oświetlenia do Duny starszego typu. Przód i tył.

Ostatnio zmieniony przez bostonmaciek dnia Sro Kwi 16, 2014 12:41, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 17:26    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

robert001
Easy rider
Easy rider

No witam nowego Kolegę - pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 13:51    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

bostonmaciek
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Pierwsza jazda. Dziś odbyłem pierwszą jazdę po kilku latach przestoju ale już po odnowieniu. Na razie bez kosza. Pierwsze kroki odrazu na przegląd techniczny. Ode mnie do stacji kontroli to jakieś 7km. Dojechał. Diagnosta niepostrzeżenie dotknął czerwonego przycisku klaksonu, którego dzwięk i intensywność wyraźnie go zaskoczył. Zademonstrowałem, że światło stopu działa... i tu zakończył się przegląd. Przy okazji nr silnika to 0295. 62 pln i śmigam w drogę powrotną. Pod domem rozgrzany silnik sam gaśnie. Cewka nie daje iskry. Na liczniku już 15 km. Mam nadzieję, że przez święta uda się zrobić jeszcze trochę kilosów. Najmilszą sprawą jaką chciałem się podzielić to entuzjazm przechodniów i kierowców. Machają rękami, uśmiechy, a jeden nawet wjechał za mną na stację diagnostyczną aby pochwalić sprzęt. Takie to oto wrażenia z pierwszej jazdy. Pomyśleć, że kiedyś ludziska wojażowali takimi pojazdaami. Ja niestety resztę dnia spędzam na Japonii.

Ostatnio zmieniony przez bostonmaciek dnia Pią Kwi 18, 2014 14:04, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 16:28    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

robert001
Easy rider
Easy rider

Co do entuzjazmu przechodniów i kierowców to muszę przyznać że jest to BEZCENNE - sam to przeżyłem kiedy wracałem ze swojego przeglądu i później jeżdżąc po Świętojańskiej w Gdyni. Teraz czekam na stary "nowy" tłok z pierścieniami i dalej jadę "zaburzać" odgłosy szlifierek i trochę "pozadymiać" okolice - pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 10:19    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

Ahins
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witaj Maćku.Widzę,że sporo ludzi z Wawy i okolic mają Panny Very Happy Do zobaczenia w trasie.Pozdrawiam.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 15:43    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

bostonmaciek
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Jak już okrzepnę trochę z usuwaniem usterek to zabiorę ją na trochę do Warszawy polansować się w korkach. Dotrę sprzęt, dopnę wózek boczny i pozostaną mi niedzielne przejażdżki po okolicy Gór Świętokrzyskich. Garażuję w Wąchocku i tu przywracałem ją do życia rękoma miejscowego czarodzieja mechanika. Wczoraj poznałem osobiście kolegę forumowicza Toniego. Od razu zauroczyła mnie jego TLB. To jakaś choroba, która mocno mi się pogłębiła po odnowieniu mojej Panonii. Cały czas myślę aby mieć kolejną.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 14:01    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

bostonmaciek
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Po małych perypetiach nauczyłem się jak dodawać zdjęcia. próba dodania zdjęcia z fotosika. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/379b6b4353b1dffa.html

przećwiczyłem dodawanie zdjęć.

Jak widaż brak oświetlenia przy wózku

Ostatnio zmieniony przez bostonmaciek dnia Wto Kwi 22, 2014 14:24, w całości zmieniany 7 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 19:34    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

towot
Dawca organów
Dawca organów

Motór piękny, gratuluję, a wózek jeszcze bardziej mi się podoba. Gdzie dorabiałeś/kupowałeś tapicerkę?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 20:05    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

michals
Motórzysta
Motórzysta

Świetna robota!! zakup lamp na wózek będzie chyba trudny?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 21:05    Temat postu: Re: Nowy forumowicz zgłasza się

bostonmaciek
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Tapicerkę dorabiałem na wzór oryginalnej u dziadka (82 lata) tapicera. Miał jeszcze materiał z epoki i taką też techniką wykonał robotę na zakładke a nie przez przeszycie. Biała lamówka została obszyta na sznurek i następnie łączona z całością. Miał też mosiężne nity i zamki do plandeki. Odgrażał się, że to jego ostatnia robota. Facet jest ze Starachowic.

W międzyczsie zrobiłem zdjęcia lampek jakich szukam. Przód na motobazarze w Warszawie

Oraz tył Toni był uprzejmy dać mi sfotografować

Ostatnio zmieniony przez bostonmaciek dnia Wto Kwi 22, 2014 21:11, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Nowy forumowicz zgłasza się
 Strona 1 z 1