Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Pani Annonia
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Czw Sty 18, 2018 18:16 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 20:51    Temat postu: Pani Annonia

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Siemanko wszystkim. Od jakiegoś tygodnia jestem posiadacze pannoni z 64ego. Model T1 najprawdopobniej bo ta informacja na tabliczce znamionowej jest akurat wytarta że trudno odczytać. Silnik chyba zmieniany, gaźnik z jawy 350tki, bak też inny i tyle. Ktoś pomalował ją białą i czarną farbą, co mam nadzieję, dobrze zakonserwowało blachy i żadnych ubytków nigdzie nie ma. Kupiłem ją kompletnie bez żadnych papierów bo czytałem już wiele na ten temat że można rejestować na zabytek. Jak już zakupu dokonałem to zacząłem jeszcze wnikliwiej czytać na forach co i jak z tą rejestracją i już nie jestem pewien czy był to udany zakup. Pannonia kupiona od gościa który sam chciał ją odnowić ale coś mu nie pykło, nie pytałem bo zapomniałem, czy wie którym jest właścicielem i czy ma jakieś info na temat poprzedniego :/ Zdjęcia spróbuje wrzucić jutro:D

http://imgur.com/SFfX98x

Ostatnio zmieniony przez Razzanumi1 dnia Pon Sie 28, 2017 15:24, w całości zmieniany 3 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 08, 2017 15:19    Temat postu: Re: Pani Annonia

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Panowie, jest taka sprawa. Ogarnąłem lampę tylnią nochal, oryginalną. Klosz posiada pęknięcia i mam pytanko w związku z tym. Macie jakieś pomysły czym można by je zalać a później zeszlifować do równego żeby ładnie wyglądało? Myślałem nad żywicą epoksydową A+B, z jeszcze jakimś barwnikiem po próbować. Może ktoś coś robił podobnego?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 08, 2017 17:55    Temat postu: Re: Pani Annonia

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Powiem szczerze ze chyba gra nie warta swieczki. Ja bym poszukal lepszego nochala bo nie wiem czy w tych 200zl wyrobisz sie z odtworzeniem tego co masz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 01:03    Temat postu: Re: Pani Annonia

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Witaj

Maszyna spoko, bliżej jej do TLF niż T1 (bębny, wachacz), kiera od jakiejś Wierchowiny, korek paliwa to jakaś zakrętka od słoika Smile, ale fajna baza na zdrową rasową Pannonię...

Z lampą walczyłem ale tylko polerowanie plastiku, dużo pracy bo trzeba to robić ręcznie, powoli - ale efekt super. Z klejeniem można spróbować, ale nie robiłem tego więc nie mam nic do powiedzenia, trzeba by porozmawiać z kimś kto klei plastiki i ma doświadczenie z różnymi tworzywami..

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 08:59    Temat postu: Re: Pani Annonia

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Bębny nie są od TLF. Ewidentnie T1.

Ja próbowałem znaleźć fachowca od klejenia plastików co by mi nochala pokleił i problem był taki, że te materiały już były za stare i przy lekkim podgrzaniu już się paliły. Kompletnie nie dało rady

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 09:13    Temat postu: Re: Pani Annonia

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Dlatego pomysł z wypełnieniem żywicą nie jest zły ale dobranie rodzaju, koloru itp. - taniej kupić nowe "szkiełko"

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 14:09    Temat postu: Re: Pani Annonia

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

tak wygląda korek. Słyszałem że go dostawało się po przejechaniu trasy 6-dniowej enduro. Myślę żeby go wypolerować i może pochromować bo ładniejszy niż plastyk(według mnie). Kierownica chyba z shl`ki. A z kloszem to chyba fajniej jak oryginalny niż kupiony nowy, oczywiście jeśli wszystko ładnie by wyszło.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 17:26    Temat postu: Re: Pani Annonia

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

A nie jest to dekielek od emzetki?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 17:48    Temat postu: Re: Pani Annonia

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Taką wersje też słyszałem ale wolę się trzymać tej wersji z rajdem. W przyszłości jak bym miał zmieniać to też raczej na jakiś taki ładny metalowy korek aniżeli ten plastykowy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 18:23    Temat postu: Re: Pani Annonia

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

....

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Pon Paź 09, 2017 18:26, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 18:24    Temat postu: Re: Pani Annonia

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Czyli ta Twoja Pannonia zrobiła 6cio-dniówkę przez 4 lata pod rząd Smile
Szacun!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 18:37    Temat postu: Re: Pani Annonia

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Znaczek jest MZkowy - oni zrobili taki wynik. Ten wihajster znaczkowy pięknie wygląda na tych pierwszych MZkach w zielonym malowaniu Embarassed Tez jest na liście marzeń do spełnienia Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 21:09    Temat postu: Re: Pani Annonia

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Marcello, nie chodziło mi o to że moja pannonia przejechała tą 6-dniówkę. Napisałem jedynie o tym że się go dostawało w jakichś takich okolicznościach. Fajnie według mnie ten korek wygląda, lepiej niż plastykowy i jest taką troszkę ciekawostką.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 22:26    Temat postu: Re: Pani Annonia

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Ten korek miala prawie kazda MZka, w ten sposob chwalili sie swoimi osiagnieciami. Podobny korek mozna dorwac od NSU. To nie nagroda, tych korkow sa tysiace w niemczech.

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR2.TRC1.A0.H0.Xmz+tankdeckel.TRS0&_nkw=mz+tankdeckel&_sacat=0

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Pon Paź 09, 2017 22:27, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Paź 10, 2017 14:51    Temat postu: Re: Pani Annonia

towot
Dawca organów
Dawca organów

Nawet znaczek na nim, ten zawijas, to logo MZ.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Pani Annonia
 Strona 1 z 2