Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Pannonia Gorzow Wlkp.
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Kwi 20, 2018 00:17 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 12:49    Temat postu: Pannonia Gorzow Wlkp.

Kloszard007
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Witam, zdecydowalem sie dodac zdjecia Panny w dniu zakupu (grudzien 2011), jak rowniez z roznych okresow jej egzystencji w moim garazu:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/K2XPOAYCwnI0UGgkf6SrFHnwzGvxCY
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Ma0qz~tXrA27gGt7bt5rUU6cvOm8pP
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/g8K4CWdnrq28wyJq75OXb7NSs9diNp
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/43dq1_t9iNcJBnP4RfHzgcPJjJhM64
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/P1mBthMcBIhOkQLuAVkTDJzj~H~uT5

Ostatnie zdjecie bylo zrobione w czerwcu br. Na chwile obecna sprawa wyglada tak, ze silnik jest po generalnym remoncie, elektryka cala sprawna, a Wydziale Komunikacji musze wyjasnic sprawe z numerami na ramie tzn. na tabliczce i ramie sa takie same oryginalne numery, ale w dowodzie rejestracyjnym nie zgadza sie jedna cyfra. Umowy kupna posiadam, tablice rejestracyjna rowniez, ksero dowodu rejestracyjnego, papier z policji o zatrzymaniu dowodu za brak waznego przegladu (z roku 1999), a nawet kwitki za ubezpieczenie. Teraz pytanie: czy wystarczy na stacji diagnostyczne sprawdzenie zgodnosci numerow przez diagnoste i zrobienie przegladu czy moze bede musial zaglebiac sie w stare ksiegi wydzialu komunikacji i poszukiwanie faktu iz to urzednicy popelnili blad podczas wpisywania numerow w dowodzie rejestracyjnym!? Z tym pytaniem bylem w wydziale, jednak nie otrzymalem precyzyjnej odpowiedzi. Jakie jest Wasze zdanie? Pozdro Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 13:33    Temat postu: Re: Pannonia Gorzow Wlkp.

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Lampa przyśrubowana do blachy + bagażnik na którym się to opiera - MISTRZ!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 18:47    Temat postu: Re: Pannonia Gorzow Wlkp.

Kloszard007
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Probowalem blachy (patrz miejsce puszek bocznych) odciac boshem, ale za duzo tarczek by mi zeszlo, zreszta niezbyt ladnie to wygladalo. Rame pocialem na 3 kawalki i gdzies lezy teraz w kanale.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 19:38    Temat postu: Re: Pannonia Gorzow Wlkp.

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

z tego typu problemem walczą rzeczoznawcy, więc ja bym na Twoim miejscu zgłosił się do takiego człowieka i się dowiedział co Ci powie.
diagnosta Ci nie pomoże bo on sprawdzi numery na ramie i w dowodzie i wystawi Ci kwit że się nie zgadzają czyli to tak jakbyś innym sprzętem przyjechał - aby blachę przełożyłeś. tu w grę wchodzi wyłącznie wydział komunikacji i poszukiwania czegoś w archiwum. od siebie dodam że nie nastawiaj się że dużo taką możliwością zwojujesz - ja mam dowód w ręku, umowy K-S i nie mogę zarejestrować pannonii bo w żadnym archiwum nie ma nawet wzmianki o takim pojeździe! w jednym rejestrze udało się znaleźć ten sam numer rej, w tej rubryczce była jeszcze miejscowość i nazwisko gościa. nie wiadomo nawet czy to syrenka przyczepka czy junak.
życzę szczęścia Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 20:23    Temat postu: Re: Pannonia Gorzow Wlkp.

towot
Dawca organów
Dawca organów

Mój kolega miał taki przypadek, że w dowodzie miał zamienione numery ramy i silnika. Rejestrował pojazd na unikat, więc potrzebował opinię rzeczoznawcy. Rzeczoznawca zrobił opinię i wyjaśnił tą pomyłkę, więc jeśli masz w okolicy jakiegoś rzeczoznawcę to zacznij od rozmowy z nim.

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Czw Sie 20, 2015 20:40, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 21:06    Temat postu: Re: Pannonia Gorzow Wlkp.

Kloszard007
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze w Polsce jestem 2-3 razy do roku na tydzien gora 10 dni. Napisze do Wydzialu Komunikacji, gdzie trzymaja twardy dowod Panny. U mnie w miejscie jest biuro rzeczoznawcow PZM-otu. Napisze do nich tez email i wowczas moze cos mi sensownego doradza. Problem mogl byc rozwiazany, gdy wlasciciel odbieral dowod rejestracyjny z Wydzialu Komunikacji X lat temu, lecz nie sprawdzil go. Teraz Ty czlowieku siedz i placz nad rozlanym mlekiem. Razz Evil or Very Mad Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez Kloszard007 dnia Sro Sie 19, 2015 21:09, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 21:37    Temat postu: Re: Pannonia Gorzow Wlkp.

robert001
Easy rider
Easy rider

Silnik w myśl obecnych przepisów jest traktowany jak opona czy inny element który maże się zużyć podczas eksploatacji i nie jest brany pod uwagę jego nr podczas rejestracji - Najważniejsza jest rama

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Pannonia Gorzow Wlkp.
 Strona 1 z 1