Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » T1+ Kosz
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2 Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 06:38 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 11:51    Temat postu: Re: T1+ Kosz

Jacek80
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Piekna i super jako wzorzec.
Bardzo dziekuje.
Wyglada na to ze mam tez dzwignie ssania od SHL - Twoja jest zupelnie inna

Czy puszka po lewej jest na kluczyk ? Nie moge dojrzec
Chcialbym kupic taki pokrowiec (kroj) - chodzi mi o to zeby cwieki nie byly na wierzchu - gdzie taki mozna dostac ?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 12:58    Temat postu: Re: T1+ Kosz

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Jeszcze kilka uwag do tego co napisał Ruszi i Twoich wątpliwości.

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie dużo czasu na różne dylematy - przeczytaj mój wątek, w którym szczegółowo opisałem większość poruszanych przez Ciebie tematów.
TUTAJ

Z wózkiem nie miałem do czynienia więc nie będę się wymądrzać. Stan wydaje się bardzo dobry - do blacharskiej poprawki to sprawa jasna, później resztę lakiernik wyprowadzi i git. Technicznie też nie jest to bardzo skomplikowane urządzenie więc poradzisz sobie bez trudu Smile

Co do motocykla.
Najpierw zrobić inwentaryzację i dokumentację fotograficzną, poczytaj też i pooglądaj obrazki, szczególnie na węgierskich stronach (linki powinny być moim poście), pobierz sobie dokumentację i literaturę z mojej strony TUTAJ

Później rozbierasz i wszystko dzielisz na 3 grupy:
- dobre - do odświeżenia, wyczyszczenia, odmalowania
- do naprawy - wszystkie blacharskie i mechaniczne naprawy, toczenia, spawania, wymiany łożysk, uszczelniaczy itp.
- do śmietnika Smile - czyli rzeczy nieoryginalne, albo tak zniszczone, że lepiej kupić coś nowego, wszelkie skruszałe gumy, pozrywane linki, stare instalacje elektryczne itp.
Później albo wcześniej to samo w przypadku silnika.
Ale na początek nie zabierałbym się za wszystko na raz bo łatwo zginać Smile

I później mozolnie element po elemencie przywracasz im dawną świetność.
Jak zaczniesz teraz to na przyszły sezon wyjedziesz - z Pannonią idzie dosyć łatwo Smile bo części są dostępne i pewnie tylko na kilka elementach zawiesisz się na dłużej.

Wtedy będziesz miał obraz sytuacji, zrobisz listę potrzebnych części, można zamówić je u naszych dostawców (Toni, Stolmot, Allegro, OLX) lub zamówić na Węgrzech (veteranapro.hu, jofogas.hu, vatera.hu). W praktyce pewnie będzie to trochę wszystkiego po trochu.

Tanio nie kupiłeś tej maszyny, chociaż z wózkiem i stan też nie jest najgorszy, ale na pewno wyremontowanie tego będzie Cię kosztować drugie tyle z okładem Smile - też musisz się na to przygotować. I mnóstwo Twojej pracy!

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Sro Sie 10, 2016 13:07, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 13:28    Temat postu: Re: T1+ Kosz

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Amen Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 13:36    Temat postu: Re: T1+ Kosz

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Co do technikaliów:
- siedzenie zdecydowanie własnej konstrukcji ala Junak (temat poruszany na forum jest przynajmniej dwóch tapicerów, którzy Ci to ogarną ja robiłem w Radomiu - Kanapy Rider i jestem bardzo zadowolony)

- tłumiki - do wymiany - kolanka i tłumiki polecam kupić nowe - czy polskie czy węgierskie to Twoja decyzja - ja kupiłem na Węgrzech z pakietem innych części - kosztowały troszkę mniej niż w Polsce - ale pasowały idealnie.

- obręcze kół - raczej też namawiam do kupienia nowych - chyba, że pod srebrzanką są ładne i w miarę gładkie (wżery po pierwsze osłabiają taką obręcz po drugie - koszt wyprowadzenia tego w chromie przewyższy zakup nowych)

- puszka po lewej jest na kluczyk, bo to skrytka, ta po prawej to miejsce na akumulator powinna mieć też takie blachy do zamocowania aku)

- reszta elementów wygląda na bardzo ładne i jeśli po czyszczeniu Cię nie będzie satysfakcjonować - to z pochromowaniem nie będzie problemu - uważam, że lepiej chromować niż kupować współczesne zamienniki - taniej wyjdzie, części będą oryginalne i po dobrym chromowaniu będą trwalsze i lepsze niż nowe - chociaż zabawy więcej.

- przy okazji możesz też pochromować trochę elementów, które oryginalnie nie były chromowane, albo dać je do ocynku, co kosztuje grosze a zabezpiecza i podnosi walory estetyczne.

- NIE PIASKUJ tego co ma iść do chromowania- w galwanizerni - rozpuszczą sobie stare chromy, wytrawią korozje - a dalej polerowaniem i miedziowaniem doprowadzą powierzchnię do perfekcji.

- lampka tylna jest bardzo ładna - nawet jeśli kolorystycznie coś nie gra - nie kombinowałbym, wyczyścił, wypolerował i git.

- wgniecenia karoserii to normalka - młotek worek z piaskiem i większość sam naprawisz, zbiornik - cynowanie + szpachlowanie, wszystkie blachy warto wcześniej wypiaskować, żeby zobaczyć czy coś nie jest ukryte pod spodem - i to doskonale przygotuje powierzchnię pod lakierowanie.

- co do dźwigni zmiany biegów to trudno mi powiedzieć - albo nie oryginalna albo zgięta, guma na pewno nie od Pannoni

- z przeróbek polecam dospawanie do ramy ucha do stawiania motocykla na stopkę (przy wózku nie ma to znaczenia, ale to jest główny powód uszkodzenia siedzenia Pannoni bo trudno się ją wciąga na stojak a można sobie pomóc chwytając za siedzenia co się dla niego kończy tragicznie Smile

Tyle co z tych zdjęć mi się udało wyczaić, jeśli wrzucisz dokładniejsze to może zobaczę więcej Smile
Poza tym to świetna baza do remontu, masz wiele rzadkich elementów takich jak wózek Smile ze starym błotnikiem, tylna lampka, oryginalny gaźnik, tylne amortyzatory (często zakładali od WSK)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 13:37    Temat postu: Re: T1+ Kosz

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Nie zdążyłem przed Amenem Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 17:51    Temat postu: Re: T1+ Kosz

robert001
Easy rider
Easy rider

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem T-1 z 01.01.1963 roku i jest zrobiona na 100% orginał. Fotki są w mojej galerii oraz w zakładce mój motocykl. W razie pytań dzwoń, pisz a udostępnię Ci materiały których będziesz potrzebował.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 20:26    Temat postu: Re: T1+ Kosz

Jacek80
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Bardzo dziekuje za cieple powitanie i rzeczowe informacje.

Faktytcznie to smigielko kola wozka jest jakies platikowe inne niz na zdjeciach tego modelu.

Nie wymyslilem jeszcze jak to bede remontowal - niestety w teorii jestem dobry ale w praktyce moze mnie przerosnac ten motocykl (+ brak narzedzi) mozliwe ze czesciowo to outsourcuje (o ile budzet mnie nie przerosnie)

Ciekawi mnie temat nochala - co to za dziwny nochal z pomaranczem ? W sumie widzialem tez takie klosze na allegro - skad ten pomarancz:) ?

SIlnik zapal pieknie - az przyjemnie posluchac Smile Nie jezdzilem jeszcze bo pada ale polatam jutro

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 09:05    Temat postu: Re: T1+ Kosz

fearie
Dawca organów
Dawca organów

może nochal wyblakł i dlatego jest innego koloru.
To wyremontuj na początek silnik albo wózek jeśli nie masz dużego budżetu i chciałbyś też jeszcze w tym sezonie pojeździć.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 10:40    Temat postu: Re: T1+ Kosz

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
również jestem na etapie odrestaurowania T 1 z koszem z 1963 r , nie i mam pytanie czy na błotniku kosza były stosowane lampy jak na błotniku motocykla , oraz poproszę o zdjęcia piasty kosza od wewnątrz , interesuje mnie mocowanie i kształt gumy amortyzującej .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 15:48    Temat postu: Re: T1+ Kosz

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
kolejna prośba do posiadaczy moto z koszem Duna :
- schemat instalacji elektrycznej do kosza i sposób podpięcia do motocykla
- zdjęcie piasty wózka od strony wewnętrznej najlepiej z miarką abym mógł na tej podstawie wykonać na wzór. Bo u mnie poprzednik wprowadził mocne zmiany.
Będę wdzięczny z każdą podpowiedź i materiały .
Darek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 15:49    Temat postu: Re: T1+ Kosz

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
kolejna prośba do posiadaczy moto z koszem Duna :
- schemat instalacji elektrycznej do kosza i sposób podpięcia do motocykla
- zdjęcie piasty wózka od strony wewnętrznej najlepiej z miarką abym mógł na tej podstawie wykonać na wzór. Bo u mnie poprzednik wprowadził mocne zmiany.
Będę wdzięczny z każdą podpowiedź i materiały .
Darek

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » T1+ Kosz
 Strona 2 z 2