Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Witam szanownych Pannoniarzy!
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Sob Sty 20, 2018 10:13 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 22:21    Temat postu: Witam szanownych Pannoniarzy!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Witam szanownych Forumowiczów!
Mam na imię Michał i w zeszły poniedziałek stałem się właścicielem "Pannoni". Celowo użyłem cudzysłowu, bo mój sprzęt to rama, przednie zwieszenie, tylne amortyzatory i parę innych drobiazgów. Sprzęt kupiłem na złomie, bo jakoś mi się tak jej szkoda zrobiło i postanowiłem że nie trafi do huty.
Do tej pory interesowałem się głównie polskimi motocyklami, ale Pannonia zawsze też mi jakoś chodziła po głowie. Co prawda nie myślałem, że mój nabytek będzie taki niekompletny, ale widocznie tak miało być. Kiedyś kupiłem też w ten sposób Komara, który był mniej więcej w podobnym stanie, a niedawno znowu ożył, więc mam nadzieję, że i Pannonia dostanie drugie życie. Z tego względu na razie będę bardziej biernym użytkownikiem forum, gdyż będę gromadził wiedzę na temat tych motocykli i będę zadawał dużo pytań, bo nawet nie wiem jaki to model ten mój nabytek (niestety nie ma tabliczki znamionowej). Dopiero się wciągam w temat, więc proszę o wyrozumiałość gdy czasami moje pytanie będą infantylne, ale naprawdę chciałbym przywrócić temu motocyklowi dawny blask, nawet jeśli miałoby to trochę potrwać.
Pozdrawiam wszystkich!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 23:02    Temat postu: Re: Witam szanownych Pannoniarzy!

szary07
Dawca organów
Dawca organów

Witaj, bardzo dobrze ze są tacy ludzie którzy wyciągają sprzęty ze złomu. Gdyby nie wy to wiele motocykli straciłoby życie...
Pokazuj co masz to pogadamy o twoim kawałku. Ale szczerze powiem że dziwie się że decydujesz się składać sprzęt od kilku części. Jak robiłeś komara to wiesz ile więcej trzeba wydać jak składa się z części, chyba że będziesz miał takie szczęście że większość znajdziesz na złomie. Przypadki składania ze złomu są znane lecz już coraz mniej ludzi decyduje się oddać motocykl lub części na złom.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 05:56    Temat postu: Re: Witam szanownych Pannoniarzy!

rafał1972
Easy rider
Easy rider

No witamy nowego kolegę!
Na pewno nie będzie tak źle z tym skompletowaniem,a i na pewno my (forumowicze),nie zostawimy cię bez pomocy.Wstawiaj foty,to się oceni co potrzebujesz,i jak możemy pomóc.Moim zdaniem kolega wart jest pomocy z naszej strony,już za same chęci ,i za to,że jednak nie przeszedł obojętnie obok "zmarłego" motocykla,obojętnie czy to Pannonia,czy jakiś inny.Przyznam szczerze,że mi by się chyba nie chciało uderzać w taki projekt.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 22:49    Temat postu: Re: Witam szanownych Pannoniarzy!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Witam!!!
Zdaję sobie sprawę, że roboty przede mną od groma, ale nie jest to mój pierwszy motor, więc nie mam ciśnienia żeby na sezon mieć już sprzęt do jazdy. Poza tym z motorami mam do czynienia od zawsze, tzn. od ósmej klasy podstawówki, i wiem, że przy odnawianiu, czy jak w moim przypadku odbudowie motocykla najważniejsza jest wytrwałość i cierpliwość. Poza tym jak już coś robić to porządnie. Z drugiej strony tak sobie myślę, że chyba mieliśmy się spotkać (z tą Pannonią), więc resztę gratów też na pewno jakoś uda mi się skompletować. Na razie skupie się na zgromadzeniu i zapoznaniu się z literaturą oraz liczę na pomoc zgromadzonych na tym forum ekspertów od tych motocykli.
Postaram się jutro wrzucić fotki mojego "sprzętu" i pierwsze pytanie na pewno będzie dotyczyło pomocy w ustaleniu modelu i roku produkcji. Proszę również o wyrozumiałość jeśli poruszę temat, który był już omawiany. Forum jest dość rozbudowane, więc może się zdarzyć, że coś przeoczę, ale zawsze najtrudniej jest zacząć.
Pozdrawiam i dzięki za powitanie!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 04:51    Temat postu: Re: Witam szanownych Pannoniarzy!

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Jeżeli chodzi o ustalenie modelu i roku budowy,to do pomocy musi zostać wezwany kolega "Toni175".Podasz tylko nr. ramy,i masz to rozpracowane.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 20:56    Temat postu: Re: Witam szanownych Pannoniarzy!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Witam, żeby zmącić trochę wszechogarniającą ciszę napiszę, iż moja Panna nie jest już sama. Ostatnio kupiłem jej towarzysza - wózek boczny - niestety ten model bez rakiety na przodzie Crying or Very sad
Niestety brakuje mu właśnie tego przedniego dekielka na dziób, więc jakby ktoś miał taki na zbyciu to byłbym chętny kupić.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Witam szanownych Pannoniarzy!
 Strona 1 z 1