Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Witam z Tomaszowa
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 06:50 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 20:39    Temat postu: Witam z Tomaszowa

dodo88
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam szanownych użtykowników forum panonii Smile jestem Dominik,posiadam Jawę ts 350, dniepra mt11, wsk 125 i wsk 175
nie chcę ukrywać ale jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o panonię.
Ostatnio trafiła mi się okazja kupna w stanie agonalnym takiego motocykla i proszę o pomoc... otóż jestem na etapie negocjacji cen z właścicielem.
Motor nie ma dokumentów , jest to co na foto,tzn.rama wahacz, przód,amortyzator skrętu,zbiornik,koła,błotniki i silnik który stoi.
Ile jest warte to wszystko? ile mogę zaoferować za to facetowi?
[/img]

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 16:22    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

marjew131
Motórzysta
Motórzysta

200-500zł pomyśl ile jeszcze w to trzeba wpakować i nie ma papierów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 16:43    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

robert001
Easy rider
Easy rider

200 złotych to i tak za dużo - zbiornik,koła,błotniki są w takim stanie że po oczyszczeniu będą się nadawały na złom, jedynie może sklecisz coś z ramy i ewentualnie wykorzystasz coś z silnika

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 16:48    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

dodo88
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Raczej kieruję się chęcią uratowania tej panonii ,chcę ją odkupić żeby nie niszczała jak do tej pory pod wiatą. Wiadoma sprawa,że takich motocykli już nie przybędzie więc dla mnie każda część jest warta.
A wogólę to jaki może być przedział wiekowy tej panoni ? -nie spojrzałem na tabliczkę...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 16:55    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

robert001
Easy rider
Easy rider

Nie chcę Cię zniechęcać - pełen szacunek, ale ze swojego doświadczenia wiem że na 100% nie da się uratować obręczy kół, możesz mieć poważny problem ze zbiornikiem i przednim zawieszeniem, rama może być OK a co do silnika wielka zagadka - pozdrawiam i powodzenia

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 19:39    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ja za ten fajans dałbym max 350 zł. Wątpię, żeby gość chciał ją oddać za 200 zł, bo tyle to może na złomie dostać. Jak poczuje, że jest ktoś napalony, to pewnie będzie chciał trochę więcej. Plusem jest chociaż to, że może rama będzie miała zgodność numerów na tabliczce z silnikiem, jeśli pochodzą z jednego egzemplarza.
Co do roków produkcji to się nie znam, ale sądzę, że lata 60-te.
Trzymam kciuki żeby udało Ci się ją kupić i zacząć przywracanie do życia. Moja też była bardzo niekompletna, ale po woli układanka zaczyna być coraz bardziej pełna. Swoją drogą remonty takich sprzętów są na pewno najbardziej interesujące!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 20:05    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

marjew131
Motórzysta
Motórzysta

Patrząc jednak z drugiej strony jak pomyślę jak wyglądał maja Panna po rozłożeniu na części to wielkiej różnicy nie widzę pod warunkiem że ta na zdjęciach jest kompletna i zachowało się przynajmniej 90% części.
Pocieszenie jest takie że większość części do Pannonii nie jest droga.
Zanieś gościowi 100zł i 0,7. Wink może sprzeda.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 21:56    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

dodo88
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Nie,nie...gość mi powiedział,że jak ma ją sprzedać w cenie złomu to niech leży Wink więc dlatego zapytałem,bo nie wiem ile może to być warte...
To może zaproponuję 150zł ? -kurde sam nie wiem,wydaje mi się ,że 200zł to max. ale nie wiem jak facet się do tego ustosunkuje...
A jeśli chodzi o renowację,to powoli,powoli...by się doprowadziło do ładu wszystko albo chociaż odświeżyło,zakonserwowało i zostawiło w takim stanie -jeśli dalsza renowacja byłaby bardzo kosztowna.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 22:05    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

toni175
Dawca organów
Dawca organów

za to co na zdjęciach to maks 350-400zł. i taka cena okazją nie będzie,duży plus że uratowana zostanie przed dalszą destrukcją. Jest to model T1, który był produkowany w latach 61-65. 85% że jest to rocznik 62....
realnie to gość jak dostanie 200zł to powinien się cieszyć. Podstawowe braki będą znacznie przekraczały kwotę zakupu. No chyba że gość schował resztę w lepszych warunkach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 22:09    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

dodo88
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Dzięki za informację,
dodam,że wszystkie jej elementy leżą w takich warunkach.
Może nie zależy mi aż tak bardzo na przywróceniu tego do stanu jezdnego a ocaleniu przed dalszym rozkładem.
Zaproponuję facetowi 200zł jutro przez tel. ,szkoda tylko,że może nie zdawać sobie sprawy ,że ze względu na stan i braki nie jest to wiele warte...choć pewnie on sugeruje się tym,że to zabytek i będzie więcej warta, ale to nie tedy droga...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 20:42    Temat postu: Re: Witam z Tomaszowa

gregor112
Motórzysta
Motórzysta

Tak jak toni pisze...max 400zł, wiem bo własnie kończe swoją druga Panke, gdzie była w czesciach i brakowało mase czesci, mimo tego , że mam dużo nowych oryginalnych drobiazgów do pannoni, to jednak kompletowanie całego motora kosztowało ,mnie nie mały czas i pieniądz...nastepnym razem bym sie zastanawiał czy kupić niekompletny motor za tansze pieniądze czy może za troche drożej kompletny ..

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Witam z Tomaszowa
 Strona 1 z 1