Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Mój szrocik
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 19:46 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 19:32    Temat postu: Re: Mój szrocik

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Ja tez mam t5 i mam przy ramie przyspawaną z lewej strony stopke boczną.Też nie wiem czy to oryginalnie tak było czy nie.Wygląda jak fabryczne.Może ktoś sie wypowie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 21:04    Temat postu: Re: Mój szrocik

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Panowie mój zbiornik będzie w takim wzorze i mam prośbę o podanie tych trzech wymiarów które zaznaczyłem na zdjęciu strzałkami.Może ktoś ma Pannonie w takim malowaniu i pomoże w ustaleniu wymiarów Smile
[img][/img]

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 10, 2017 15:06    Temat postu: Re: Mój szrocik

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Pany powoli zabieram się za remont silnika i mam pytanie czy warto kupić nowy korbowód wału,który jest dostępny na dwóch aukcjach na allegro?Czy to nie jest jakaś lipa?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 10, 2017 15:25    Temat postu: Re: Mój szrocik

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Sprawdź czy w ogóle potrzebujesz.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 10, 2017 17:30    Temat postu: Re: Mój szrocik

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Marcello a jak to zmierzyć.? Luz boczny to jakieś niecałe 3mm,Luzu gora - dół tak na oko to go nie ma

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2017 18:32    Temat postu: Re: Mój szrocik

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Już bliżej jak dalej do końca prac nad szrocikiem Smile
[img][/img]
[img][/img]

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2017 21:13    Temat postu: Re: Mój szrocik

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Na boki korbowód może się przesuwać byle nie kiwać, a jak góra dół nie ma - to jest dobry.

Jest taki test jak masz wyjęty wał korbowy. Trzymasz za korbowód tuż pod otworem na tuleję tłoka, tak żeby wał swobodnie zwisał i młotkiem lekko pukasz w główkę korbowodu, jak jest ładny metaliczny dźwięk to znaczy że łożysko korbowodu jest ciasno spasowane i jest git, jak dźwięk jest jak byś walił w pęknięty dzwon - to do roboty.

Oczywiście najlepiej zmierzyć luzy czujnikiem zegarowym i porównać z dopuszczalnymi wartościami w instrukcjach serwisowych - ale metoda "na ucho" jest dobra do szybkiej weryfikacji tematu.

Jeśli wał jest w silniku to tylko pomiar ale palcami wyczujesz czy jak w GMP lekko ruszasz korbowodem to masz luz czy nie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 13:17    Temat postu: Re: Mój szrocik

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ja stosuję tą metodę, tylko, że stukam ręką. Jeśli nie ma żadnego metalicznego dźwięku to można jeszcze pośmigać, jak jest, to od razu do roboty. Tylko, że z drugiej strony jeśli korbowód jest wyciągnięty, to dlaczego od razu go nie zregenerować. Przy kosztach remontu motocykla, te 2 stówki to naprawdę nie robi dużej różnicy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:37    Temat postu: Re: Mój szrocik

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dzięki chłopaki za odpowiedź.Wał jest jeszcze w silniku.Po zdjęciu cylindra wydaje się być dobry.Ogólnie motocykl jak odpalał,to silnik pracował cicho.Rozbiorę i wtedy ocenię już dokładniej,ale chyba nie będę go ruszał.
Mam jeszcze pytanie o rozmiar łożysk na wale w skrzyni i rozmiar uszczelniaczy.Może wiecie jakie rozmiary i ile sztuk trzeba kupić żeby był komplet.Jak już rozbiorę silnik,to od razu chciałbym go złożyć .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 21:43    Temat postu: Re: Mój szrocik

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Mozesz jeszcze poruszac korbowodem na lewo-prawo. Wedlug instrukcji luz powinien byc do 1mm w kazda strone, mierzony na sworzniu.
Co do lozysk:
wal korbowy 6305 lub 6305 c3 - 25x62x17 - 3szt
skrzynia biegow 6303 - 17x47x14 - 2szt i 6204 - 20x47x14 - 2 szt

Uszczelniacze:
Wal korbowy 25x50x10 2szt
Skrzynia begow 28x47x10 1 szt
Zebatka zdawcza 30x40x7 1szt

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 22:56    Temat postu: Re: Mój szrocik

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Panowie kupiłem łańcuszek sprzęgła na allegro.Ilość ogniw się zgadza.Łańcuszek idealnie pasuje na zęby kosza i zębatki na wale,ale jest bardzo mocno naprężony.Dosłownie zero luzu i teraz nie wiem czy go tak zostawić,czy założyć stary,który ma luz około 2 cm co chyba już klasyfikuje go do wymiany.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 01:11    Temat postu: Re: Mój szrocik

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Luz na tym lancuchu weryfikuje sie w poziomie przedewszystkim. Tzn jesli masz sciagniety zestaw, lub obrucony silnik o 90 stopni to lancuch nie powinien sie wyginac na wiecej jak 1 cm. To ze ten lancuch nie ma luzu, nie robi wielkiego problemu z tego wzgledu ze sie nie wydluza i nie skraca jego os po ktorej pracuje. Np jak w zawieszeniu tylnym. Wszystko polaczone jest na sztywno. Jedynie luz musi byc na tyle duzy by nie stwarzac niepotrzebnego oporu na lozyskach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 22:29    Temat postu: Re: Mój szrocik

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Kowal1300R napisał:
Łańcuszek idealnie pasuje na zęby kosza i zębatki na wale,ale jest bardzo mocno naprężony

Zakladaj. Tez mialem takie obawy. Po 1-2tys km optymalnie sie wyciagnal. Pewnie za jakies 5tys km bedzie potrzebna wymiana ale jest wszystko ok

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 18:16    Temat postu: Re: Mój szrocik

robert001
Easy rider
Easy rider

Ruszi Nie przesadzaj ja tylko w tym roku przeleciałem ponad 5 tys km i wszystko jest OK

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 22:39    Temat postu: Re: Mój szrocik

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

robert001 napisał:
Ruszi Nie przesadzaj ja tylko w tym roku przeleciałem ponad 5 tys km i wszystko jest OK

Tak jak pisze Robert, ten lancuch jest bardzo zywotny. Wiecznie dobrze smarowany i nie ma na nim duzych sil rozciagajacych jak na lancuchu napedowym.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Mój szrocik
 Strona 5 z 7