Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » moja panna 1958
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2 Obecny czas to Wto Cze 19, 2018 21:23 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 17:40    Temat postu: re

termoszyba
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

3000? WOW

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 18:26    Temat postu: Re: moja panna 1958

szary07
Dawca organów
Dawca organów

Są odpowiednie pasty ścierne które niwelują rysy... Także jeżeli się je posiada nie trzeba tak trzeć mocno. Zwykle 2500 wystarcza jeżeli się nie ma pasty. Trochę elementów w życiu polerowałem, ciężkie początki aby cokolwiek zrobić ale jeżeli nie zdążyłeś przez 3 godziny półki to już wogólę ciężko ci to szło... Może kitowa pasta?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 19:07    Temat postu: re

termoszyba
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

jaką pastę polecasz? ja kupiłem pastę w lakierniczym do polerowania powłok aluminiowych Aluchrom firmy K2 Perfect. Kończyłem na 1200 i to pewnie dlatego nie mogłem uzyskać równomiernego efektu. Muszę się wyposażyć w polerkę mechaniczna żeby po ostatnim papierze polerować z tą pastą.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 07:27    Temat postu: Re: re

onsok
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

termoszyba napisał:
jaką pastę polecasz? ja kupiłem pastę w lakierniczym do polerowania powłok aluminiowych Aluchrom firmy K2 Perfect. Kończyłem na 1200 i to pewnie dlatego nie mogłem uzyskać równomiernego efektu. Muszę się wyposażyć w polerkę mechaniczna żeby po ostatnim papierze polerować z tą pastą.

ja kończę na 2000 a pasta to klasyczny automax (jest lekko ścierny)/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 18:50    Temat postu: re

termoszyba
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam

Zgłaszam się do kolegów z prośbą o pomoc. Dzisiaj wypiaskowałem ramę i chciałbym ją pomalować. Facet który mi ją piaskował mówi, żeby polakierować wszystkie elementy proszkowo. Dziwi mnie to ponieważ do tej pory myślałem że elementy karoserii tj. błotniki, bak itd należy lakierować pneumatycznie po ówczesnym usunięciu wszystkich widocznych wad i przygotowaniu powierzchni. Rama owszem, lakierowanie proszkowe jak najbardziej. Natomiast reszta?
Proszę o konkretną poradę co jak polakierować.

Druga sprawa jest taka, że ktoś kombinował z zamontowaniem innego siodła do tej ramy. Coś jest dospawane, coś jest spiłowane. Załączam zdjęcia i proszę o wyjaśnienie mi co tam jest namotane i jak mogę to wyprostować

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 22:22    Temat postu: Re: moja panna 1958

szary07
Dawca organów
Dawca organów

proszkowo pomaluj jedynie ramę, centralkę, elementy podnóżek, uchwyt silnika, podstawę siedzenia i wszystkie mniejsze elementy.
Elementy główne czyli bak, puszki, błotniki, lampa, osłona łańcucha, szklanki przednie i tylne lakieruj u lakiernika.
przygotowanie pod proszek jest takie same jak zwykłym lakierem, można również stosować szpachle, lecz sama struktura lakieru jest inna.
Tym bardziej jeżeli chcesz mieć ładny znaczek naklejkę na pewno trzeba pokryć bezbarwnym.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » moja panna 1958
 Strona 2 z 2