Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » No i stalo sie dzis :p
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 19:48 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 02, 2016 20:37    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Dzis mialem chwilke zeby zajac sie Pannonia. Zeby zweryfikowac jej wyglad dostala porzadne mycie i polerke. Wynik samego mnie zaskoczyl bardzo pozytywnie.

Poprzedni wlasciciel chromy zabezpieczyl jakas mazia. Chwala mu za to.
Skoro juz wiem ze lakierniczo moge odetchnac, zajme sie technika.

Na miejscu mam juz zestawy uszczelek wiec jutro na pierwszy ogien idzie czyszczenie i uszczelnianie gaznika Cool

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 02, 2016 21:46    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Witam, Panna wygląda całkiem przyzwoicie - gratuluję!
Osobiście chyba nigdy nie zdecyduję się na kupno motocykla po "kapitalce" robionej przez poprzedniego właściciela.

Najwięcej satysfakcji daje mi możliwość trzymania w rękach każdego elementu, każdej śrubki i możliwości decyzji o sposobie naprawy lub wymiany.
Oczywiście nie wszystkie decyzje są/będą słuszne ale ... są MOJE Twisted Evil

Powodzenia w dopieszczeniu maszyny Exclamation

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Paź 02, 2016 23:07    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Cytat:

Najwięcej satysfakcji daje mi możliwość trzymania w rękach każdego elementu, każdej śrubki i możliwości decyzji o sposobie naprawy lub wymiany.

Masz swieta racje. Powiem szczerze ze zakup tej Pannonii byl bardzo przypadkowy. W niemczech zachodnich (gdzie mieszkam) jest prawie nieznany. Wlasciwie pojechalem go obejrzec tylko. Jego stan wizualny i to ze za drugim kopem odpalil sprawilo ze musialem go przygarnac. Szczegolnie ze cena byla taka ze ciezko za te pieniadze w niemczech kompletna pannonie do kapitalki znalezc.
To ze powloki lakiernicze i galwaniczne znajduja sie w swietnym stanie, sprawia ze odrazu wieksze srodki moge przeznaczyc na renowacje silnika. A kto wie czy ´´zaoszczedzone´´ pieniadze nie wystarcza na wozek boczny Very Happy

Wiem ze motocykl 8 lat temu zostal podpicowany w jakims warsztacie na wegrzech w Dunaujvaros. Ale jaki zakres te naprawy mialy sam nie mam pewnosci. Dla pewnosci wkrotce silnik wyladuje na stole by to zweryfikowac.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 13, 2017 23:24    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Taka krotka historia. Motocykl z zewnatrz wygladal cacy. Niestety ´´w srodku´´ nie wszystko gralo jak trzeba. Sporo fuszerki. Objalem taktyke - zaczynam z przodu, koncze z tylu. Nie do konca sie jej trzymalem, ale to ze wzgledu ze co chwila cos wyskakiwalo i ruszalem sie tam, gdzie jakies czesci dostalem.

Na pierszy rzut poszlo lozysko glowki ramy, a ze zima sie zblizala to duzo czesci zabralem do domu do polerki.
Stare sklejone sprzeglo, nawet nie probowalem reanimowac. Kosz. Duzo jest nowych na rynku. Kilka euro mnie nie zbawi. Odrazu nabylem nowy lancuszek sprzeglowy, bo stary wyciagniety byl jak guma do majtek.

Duzo czasu zabralo mi znalezienie walka zmiany biegow. Ten przy jednej jezdzie probnej, stracil swoja funkcjonalnosc. Wieloklin zniknal. Przez swoja niewiedze, a takze niewiedze sprzedawcy, nabylem walek od TLF. Proba przerobienia i bledna wysylka tegoz samego sprzedawcy pchnela mnie do zakupu nowego walka na wegrzech. Teraz juz wiem przynajmniej jakie sa roznice w tych walkach.

Od tej pory mialo pojsc juz z gorki Laughing o ja naiwny.
Eleminijac przyczyne tanczenia tylu na dziurach i po wymianie calej osi wachacza ( zjedzonej przez zab czasu) odkrylem ze nawet po trzykrotnym ponownym poskladaniu, moto pozostaje krzywe.

Troche sily, pomyslu i persfazji i zostalo wszystko naprostowane. Winny byl krzywy wachacz.

Dobra, skladamy dalej. A no nie, nie tak szybko. Podczas zakladania amorow, okazalo sie ze ich gorne mocowania sa zmasakrowane. Wiec poszukiwania tokarza. Nie tak latwe w niemczech jakby sie zdawalo. Po kilku dniach i 100 telefonach, mam. Nowe mocowania dotoczone i wkrecone. Wybralem metode na gwint i klej troche dla proby. W razie W mam jeszcze 2 sztuki do wspawania jakby te okazaly sie pomylka.

Od tej pory wlasciwie jest ok. Nie liczac przygod z wymiana lozysk w kolach. Ale zawinil sprzedawca. Troche czasu i paliwa to kosztowalo, ale sie udalo. Skladamy dalej.
Teraz prace nabraly tempa. Z hobby stalo sie to moja obsesja. Po cichu i skrycie coraz mniej tolerowana w domu. Ze wzgledu ze zajmuje sie takze podnoszeniem ciezarow, a takze sedziowaniem takich zawodow. W domu zaczalem zazwyczaj tylko sypiac. Dzielac czas miedzy sport, prace i garaz. Ledwo udalo sie pohulac moim BMW ktore zapomniane stoi jak bramkarz przed dyskoteka, w bramie garazu.
Ale dobra, glowica wyszkielkowana i wypolerowana od srodka, nowe zebatki i nowy lancuch. Silnik znowu w ramie. Dla poprawy humoru zamontowalem nowy klakson od jawy. Wiekszy, glosniejszy i pochromowany. Niewazne ze go nie widac spod zbiornika, ale ja wiem ze tam jest.

W koncu nadeszla ta piekna chwila. Moto stoi na dwoch kolach. Wyprowadzam ja z garazu by zobaczyla troche swiatla slonecznego. Tak, jest juz wiosna Cool i tym razem nie jak taczka, ciagnieta za kawalek ramy na jednym kolku. Juz widac ze to motocykl. Bajka. Teraz zakladamy blachy. 10 kg gumek kupowanych na slepo od jakichs ruskow na veteramie, okazalo sie ze polowa sie przyda. Tu zaslonimy linke, tam zrobimy przelotke dla kabli a tam tlumik drhan.

Chyba najwieksza trudnosc mialem z zamontowaniem kanapy. Jako ze wybralem sposob z kolem na wachaczu, i sportem jaki uprawiam, moje grube palce srednio miescily sie miedzy blotnik a opone. Ale sie udalo. Pannonia zaczyna blyszczec blaskiem ostatnich promykow slonca przed burza. Taka zwykla atmosferyczna. Ze wzgledu na moc opadow znowu schowalismy sie w pieczarze. A tak fajnie krecilo sie na wolnym powietrzu.

Targany uczuciem glodu i niedoborem weekendowej dawki promili, dopasowalem jeszcze lampe do nowej oprawki reflektora. Przykrecilem lustra. Przy okazji zauwazylem ze szklo reflektora nie ma zadnych znakow i jest symetryczne. Znowu zamowienie trzeba pisac Embarassed
Zrobilem kilka fotek na odchodne by sie miec czym przed Wami pochwalic.

CDN

Napewno wiele rzeczy pominalem, bo juz sie promiluje. Jakbyscie mieli szczegolowe pytania to piszcie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 14, 2017 02:36    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Teraz pójdzie jak kuna w agrest..!
Ładnie to wszystko wygląda.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 14, 2017 08:37    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

No i fajno kolejna t5 w zajebistym stanie.Ja jeszcze z moją daleko w polu dopiero wczoraj rama i inne graty z piachu wróciły jutro mam nadzieję do pieca.Po mału do przodu z racji braku czasu. Sad

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 14, 2017 08:47    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Szatan36 napisał:
No i fajno kolejna t5 w zajebistym stanie.Ja jeszcze z moją daleko w polu dopiero wczoraj rama i inne graty z piachu wróciły jutro mam nadzieję do pieca.Po mału do przodu z racji braku czasu. Sad

Nie spiesz sie. Zazwyczaj jak chcialem pogonic, to cos spieprzylem i czas naprawy sie przeciagal.

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Nie Maj 14, 2017 09:10, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 14, 2017 19:29    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

towot
Dawca organów
Dawca organów

Wygląda super!
Szkło chyba powinno być właśnie symetryczne.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 14, 2017 20:39    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Na to wyglada ze oryginalne szklo bylo symetryczne. Chodzi o to ze chcialem ta Pannonie normalnie zarejestrowac. Nie jako zabytek czy cos takiego. Teraz musze dopytac w Tüv czy aby taki meldunek jest mozliwy z taka lampa i bez tych wszystkich E znaczkow na kloszu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 23:10    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Niestety, przepisy sa przepisami. Klosz po 62 roku produkcji musi odpowiadac dzisiejszym normom. Maly to problem bo samo szklo nie psuje wygladu calego motocykla. Wiekszym wyzwaniem byly wymagane kierunkowskazy. Udalo mi sie przeforsowac to slaba wydajnoscia pradnicy. Jakiby nie patrzec pradnica Pannonii produkuje ledwo 45W, wszystkie standardowe zarowki zjadaja ok. 42W. A kazdy kierunek ma ich 21W. Poszlo pismo do odpowiedniego urzedu, czekam na odpowiedz. Najprawdopodobniej bedzie pozytywna dla mnie, czyli zwalniajaca z obowiazku uzycia kierunkowskazow z powodow technicznych. Okaze sie w poniedzialek 22.5. Szklo to pestka, jak ulal pasuje z BMW R65. Bedzie trzeba troszke przerobic by wszystko chodzilo na H4, ale barszcz.
Ale co tam o prawie bede prawil
Laughing moto wlasciwie zlozone, trzeba sasiadom oznajmic ze nie bedzie cichego lata Twisted Evil Pannonia zagadala za piatym kopem. Chcialem lac oliwy i pojezdzic, troche sprzeglo podregulowac...niestety w otworze spustowym skonczyl sie gwint. Nastepna przygoda z reperaturka mnie czeka. Pannonia neverending story Razz
Kilka pierdul podokladalem, nowe lustra, dawno temu zakupione manetki... w planie reperaturka i podlaczanie swiatel. Potem dalszy ciag walki z Tüvem o rejestracje jako pojazd historyczny.

Trzymajcie kciuki

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Sob Maj 20, 2017 23:13, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 09:44    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Fajnie i jednocześnie przykro, że tak wyszło z tym szkłem. Akurat te przepisy nie są zbyt korzystne dla oryginalności. Tyle dobrego, że po przeglądzie od razu możesz sobie zmienić szkiełko Smile
dobrze by było jakby te kierunki udało się obejść

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 19:52    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Jest ekstra!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 12:31    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Udalo sie! Jeszcze nie jest to oficjalne zezwolenie, ale opinia Regierungpräsidium z Kalsruhe ze ze wzgledow technicznych Pannonii nie trzeba wyposarzac w kierunkowskazy. Wazne ze pismo podbite przez Tüv i z tym pismem kazdy Tüv w niemczech takie zezwolenie MUSI mi wydac! Juhu Cool Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 20:00    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

towot
Dawca organów
Dawca organów

No to git. W takim razie musowo wstaw fotę motura z rejestracją!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 22:44    Temat postu: Re: No i stalo sie dzis :p

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Postaram sie jak najszybciej

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » No i stalo sie dzis :p
 Strona 2 z 4