Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Obecny czas to Wto Cze 19, 2018 21:23 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 07, 2015 20:43    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

ja miałem raczke w modelu TLF delux z 64roku

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 16:44    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Jest piękny, zaraz po czerwonym wybrałbym właśnie taki kolor. Świetna motywacja do grzebania przy wlasnym sprzęcie Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 00:57    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Czerwony z beżem zostawiłem na TLB - bo kiedyś taką zrobię żeby niebieskiej nie było tak smutno Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 20:10    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

towot
Dawca organów
Dawca organów

Cisza ostatnio na forum, w tym temacie też, więc jestm zły i niepocieszony tym faktem. Muszę jakoś wyładować złość, więc ochrzaniam Marcello, za to, że jeszcze nie wrzucił skanu ze ŚM i w ogóle się nie przypucował z tym tematem. Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 20:48    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

I tu mnie masz Smile

No tak. Jest taka historia Smile. Moja Paula na urodziny zrobiła mi prezent - napisała do Świata Motocykli opisując moją przygodę z Pannonią i kogoś wzięło to za serce i zrobili artykuł.

Oto link do internetowej wersji PANNONIA - prezent dla córki .
Papierowej wersji szczerze mówiąc na oczy nie widziałem Smile, dlatego jeśli ktoś byłby tak miły i mi podesłał zdjęcia to obiecuję, że zamieszczę je tutaj.

W sumie to nie ma się czym chwalić, wszystko Wam już opisałem, a oni sobie tylko trochę to pocięli i zrobili z tego artykuł.

A co do forum to faktycznie - cisza spokój - wszyscy już wszystko wiedzą Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 21:56    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ja niestety nie prześlę, bo parę ładnych lat temu przestałem czytać/kupować ŚM. Kiedyś to był super miesięcznik, a to co teraz wydają jest żenujące. W początkowych latach, do powiedzmy tak mniej więcej do 2000r., nie było tak łatwego dostępu do Internetu, nie było takiego dostępu do takiej ilości motocykli jak dzisiaj, a potrafili zrobić pismo na naprawdę wysokim poziomie. Były bardzo ciekawe Artykuły, przez wielkie A, dużo przydatnych porad technicznych, świetne opisy, a teraz zdjęcia, minimum tekstu i maksimum reklam. Z ciekawości przeglądam ŚM czasami w dworcowym "rileju" jak czekam na pociąg. Ostatni raz kupiłem to dziadostwo roku temu i do dzisiaj żałuję tych 8-9 zł. Ale przepraszam za małego offa.
Niemniej jednak materiał o znajomej Pannoni na pewno cieszy mnie jako zapalonego Pannoniarza.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 22:26    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Nie chcę być starym marudą, ale to co piszesz o Świecie Motocykli - dotyczy 99% czasopism Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 07:39    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

towot
Dawca organów
Dawca organów

Pewnie tak, więc nie rozwijajmy tego tematu. Jeśli jednak byś zdobył ten artykuł to wrzuć jego skan dla potomności Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 22:28    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Wersji papierowej nie mam ale kupiłem e-book i tak to wygląda

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 09:56    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

gregor112
Motórzysta
Motórzysta

Czytałem wersję papierową Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 02:58    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Kolejny materiał okołopannoniowy.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem obrazkowej instrukcji obsługi Pannoni. To niemiecka książeczka, która na 20-kilku stronach w obrazkowy sposób pokazuje wszystkie punkty obsługowe motocykla. Ciekawostką jest też strona z litografią przedstawiającą umiejscowienie oraz wymiary wszystkich łożysk i uszczelniaczy w motocyklu.
Całość sfotografowaną w dosyć dużej rozdzielczości znajdziecie na mojej stronie marcello.iq.pl na samym dole.

A oto przykładowa strona:

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego fana Pannoni Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 16:16    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Sprawa ma związek z M72 ale przyda się każdemu.
Szukałem kogoś, kto zregeneruje mi wał do M72 i okazuje się, że zaledwie 3 km ode mnie jest warsztat Pana Marka Olachowskiego.
Oto jego strona DOR-MAR, ale bardziej do wyobraźni przemówią jego filmy na YOUTUBE.

Więc gdyby ktoś chciał regenerować wał - do Poznania Smile!

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Sro Mar 30, 2016 16:17, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 22:31    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ja tam robiłem wał do SHL-ki, według mnie to najlepszy specjalista od wałów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 12:34    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Kloszard007
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ja u niego swoj wal do Panny robilem. Polecam, koszt ok. 300zl z przesylka za kuriera.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 21:44    Temat postu: Re: Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Z innej beczki.
Znalazłem galerię z bardzo ładną T5 - wersja exportowa.
Piękne fotki można podziwiać TUTAJ

a dla leniwych jedna z nich Smile

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Nowe życie Pannonii Marcella (de Luxe TLF 1961 aka EXPORT)
 Strona 5 z 7