Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Obecny czas to Pon Cze 18, 2018 02:40 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 07:42    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Więc zaglądnąłem do magicznego pudełka i znalazłem poszukiwaną śrubę.
gwint M12 , średnica łba 18mm, długość śruby z łbem 9mm, długość gwintu 7mm

Niestety w mojej znalezionej srubie spadłpewnie komuś kilkanascie razy łańcuch i zpiłował łeb do połowy , ale jak masz jakiegoś tokarza to bez problemu dorobi . w srodku sruby jest jescze otwór na sprężyne z trzpieniem do mechanizmu zmiany biegów .

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 20:27    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Po czterech miesiącach wracam do projektu.

Darku, dziękuję za pomoc w identyfikacji śruby mechanizmu zmiany biegu - została dorobiona + 1szt zapas.
Kartery po naprawie: spawy splanowane w koniecznych miejscach a otwory powiercone i pogwintowane (zobaczymy czy walka była warta przelanego potu).
Graty wróciły od lakiernika po wielu miesiącach leżakowania, a wyszły spod ręki KickStarter'a
https://www.youtube.com/watch?v=j9njwMJL2QM

Podsumowując: Kontakt - OK, czas realizacji - NOK, cena za całość (1600pln); jakość - OK (choć nie omieszkałem wytknąć kilka baboli), gwarancja na wykonaną usługę; jutro postaram się wrzucić kilka fotek.

Stan aktualny ramy (done):
- zawieszenie przód;
- podstawa centralna
- błotniki przód i tył
- tylny wahacz
- koła kompletne (czekają na centrowanie)
- instalacja elektryczna rozłożona do wpinania
- kiera, klamki, manetki
- amortyzator skrętu
- puszki boczne
- tylna lampa
-.....

W trakcie:
- reanimacja klaksonu (nie dostałem w niedzielę na oldtimer bazar Wrocław)
- licznik kupiony na bazarze od Pana z Jasła
- amortyzatory tył (szklanki pomalowane i nowy chrom ale niestety bebechy nie nadają się do reanimacji. Kupiłem chińczyki mówiąc sobie: zrobię przeszczep i niestety nie poszło - zbyt dużo różnic np. średnica otworów szklanek i ich wysokość) SZUKAM UŻYWEK W DOBRYM STANIE - ktoś posiada?
- zaczynam przyglądać się silnikowi i w tym miejscu mam do was pytanie o widoczny na zdjęciu ścięty sworzeń (oparcie półksiężyca) na zdjęciu: jaka jest jego wysokość? Na oba przychodzą tulejki (tworzywo sztuczne) zna ktoś ich wymiary? można gdzieś kupić?

i wracam już teraz do tematu koła zębatego rozrusznika Sad ....TONI pomocy!!!
Jaki zespół tutaj dobrać? Tak jak w złożeniówce koło Z22 nr 395 896 ? czy cięte?

Ogólnie to lakiernik troszeczkę rozhuśtał mi gula! Przez tą obsuwę terminu nic teraz nie pamiętam z demontażu Sad nie dość, że braki w umiejętnościach to jeszcze robię czasami dwa razy jedną robotę. Toni, dziękuję za uratowanie tyłka po rozwaleniu zabieraka i podkładki stabilizatora Wink

Ostatnio zmieniony przez 1Rumun1 dnia Wto Wrz 27, 2016 21:15, w całości zmieniany 13 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 21:50    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

toni175
Dawca organów
Dawca organów

siema. szkoda że na bajzlu nie pogadalismy - byłem na Wrocławiu w niedzielę!
wg mojej oceny to ktoś z nowszego rozwiazania(ze ściętym kołem) zrobił starsze rozwiązanie, i dlatego uciął bolca. ciekawe jak wygląda zębatka z tyłu kosza sprzęgłowego.
klakson działajacy moze będę miał po niedzieli, podeślij mi foty zębatki od kosza, nr silnika to coś wymyslimy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 28, 2016 19:32    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

wysokośc bolca do kopnika to bedzie tak grubosć spreżyny kopnika + grobośc zębatki kopnika +1mm luzu +podkładka i zabezpieczenie jutro dokładnie pomierzę

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 00:59    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Niezły pasztet w tym silniku Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 22:38    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Elo Marcello! Jak możesz tak mówić o moim pierworodnym węgierskim dziecku Question

Możesz być pewny, że jak dobry boże (czyt. "Toni") pomoże to jeszcze przed pierwszym śniegiem ten piękny czarny łabędź wyfrunie z gniazda Laughing

Okres brzydkiego kaczątka ("pasztetu") już się kończy gdyż jesteśmy w fazie przeistaczania...obiecałem fotki ale późno wracam a nie chcę robić zdjęć w garażu (co by nie poszła w świat opinia, że to Pani Pasztetowa z Meliny).

Dziś pogrzebałem przy silniczku i udało się zrobić:
- osadzone tulejki pozycjonujące kartery (szt 2 w nowym ocynku);
- osadzone: zegery, uszczelniacze, łożyska, podkładki dystansujące (towar klasowy + loctite choć luzów brak)
- wrzucony wałek wyłączający sprzęgła z tulejką + dopasowany i osadzony na loctite nowy dekielek
- ośka koła zębatego rozrusznika też już siedzi
- wkręcona śruba regulacji dźwigni

Przygotowane:
- wałki skrzyni biegów i koła po przeglądzie i czyszczeniu
- koło zapadkowe rozruchu wyczyszczone
- tarcze metalowe/przekładki sprzęgła + tarcza dociskowa wyczyszczone

W robocie pomagał dzisiaj Jacek ...a jak Jacek jest to robota zawsze lepiej idzie Twisted Evil Chłopaki powiedzcie o czym zapomniałem na tym etapie? Bo po mojemu to kolejne do wrzucenia to wał i skrzynia...

Ostatnio zmieniony przez 1Rumun1 dnia Czw Wrz 29, 2016 22:42, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 23:02    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Nie mówiłem tego złośliwie tylko z podziwem jak dzielnie walczysz, co widać na dzisiejszych zdjęciach Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 23:04    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Widać, że wszystko smarujesz Jack'iem - porządna robota Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Wrz 30, 2016 21:29    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dziś udało się pstryknąć kilka fotek. W pośpiechu ale przynajmniej dadzą jakiś pogląd zaawansowania roboty. Siodło i bak tylko przyłożone.
Kompan od grzebania przy klamotach (czyt. Tata) koła wycentrował więc dziś miało mieć miejsce założenie gumy...

....ale co by nie było znów "klops" w chińskim wykonaniu. Ostatni raz mnie pokusiło Evil or Very Mad Jak przy renowacji drugiej Panny wpadnę na taki pomysł to walcie prosto w łeb (tam na tą chwilę już planuje Mitasy). Reklamuje do Stolmotu - zobaczymy co odpowiedzą

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 01:20    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Lakier ładny, chromy super, polerka... no no szykuje się niezła maszyna!!!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 11:52    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

PatiEK
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Bardzo ładne szparunki

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 18:15    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

ładnie ładnie Smile jeśli chodzi o jakość awiny, to każdy jej produkt jest poniżej krytyki -_-

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 20:27    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

towot
Dawca organów
Dawca organów

Super robota, ale dlaczego zamek przynitowany, a nie przykręcony na śrubki?
Możesz napisać coś o tych obręczach? Co to za produkt i gdzie kupowałeś???

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 20:53    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Bo oryginalnie zamek jest nitowany, co prawda na nity zakuwane a nie zrywalne. Poza tym śrubki odkręcasz i jesteś w środku Smile po co wtedy zamek Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 21:19    Temat postu: Re: Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

robert001
Easy rider
Easy rider

Kto chciałby to zjumać Laughing Laughing, fakt Marcello masz rację - nity zakuwane a nie zrywalne

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wyświetl posty z ostatnich:    Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie
 Strona 4 z 7