Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Pią Sty 19, 2018 14:24 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 12:36    Temat postu: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Prace nad pierwszą Pannonią dobiegły końca tak więc nadszedł czas aby jeszcze przed wprowadzeniem "na garaż" Pannoni II podjąć decyzje co do głównych założeń np. sposobu malowania / koloru.

Mając na uwadze, że dotychczas odnawiane motocykle:
- WSK 125 B3 85r
- WSK 125 B3 82r
- WSK 125 B3 77r Garbata
- Pannonia TLF 250 59r

wszystkie wyjechały jako "czarne Wrony"...utwierdziło mnie to w przekonaniu iż zmiany są konieczne i kolejny motocykl czarnym już nie wyjedzie.

Rodzi się pytanie: jak nie czarny to ......? - i tu proszę Was o propozycje w jakich kolorach (połączeniach) widzielibyście kolejną forumową Pannonię. Osobiście kolor niebieski rezerwuję dla Marcela choć bardzo mnie swędzi ten jaśniejszy odcień błękitu w stylu brytyjskim połączenie z chromem.

Druga (a chyba nawet pierwsza) opcja to czerwień połączona z kremem. Poniżej kilka fotek znalezionych w sieci.

Przeglądam strony pl, hu ... szukając informacji które pozwolą zidentyfikować paletę kolorystyczną i przyznam, że na tą chwilę nie mam NIC Crying or Very sad Czy ktoś z was posiada inf w temacie palet kolorystycznych (RAL?) stosowanych we wszystkich modelach Pannoni? Czerwony i krem na powyższych zdjęciach podchodzi chyba pod lakiery stosowane w modelach TLB ale tego jasnego błękitu w życiu nie znajdę Crying or Very sad

Ostatnio zmieniony przez 1Rumun1 dnia Nie Sty 29, 2017 12:42, w całości zmieniany 2 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 13:17    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Jeśli chodzi o kolory to trochę mogę pomóc bo pół życia zajmowałem się grafiką i kolory to był mój chleb powszedni Smile.

Dziękuję też za wyłączność na niebieski Smile !!! - niestety paru Węgrów przetarło tę ścieżkę przede mną Smile!

Za komuny nikt nie szalał z kolorami - szczególnie w krajach z bloku. Ale na export to już co innego. Co prawda wybór nie był zbyt duży ale możesz bardziej rozwinąć skrzydła.

Możliwości są następujące:
- czerwony z beżem - klasyka, pięknie ubiera!
- tutaj kilka możliwości z folderów reklamowych:

Ostatni niebieski to mój wybór Smile !, tak może wyglądać z wózkiem

ale jest błękit jeszcze - tyle, że nie trafiłem w googlu na ani jeden taki egzemplarz.
Mniemam, że chodzi o klasyczny baby blue jak np. ta Vespa:

Jeśli się zdecydujesz na taki kolor to mam materiał na pokrowiec siedzenia Smile w Polsce nie do dostania, ściągnąłem to z UK. Powinno na jeszcze jedną kanapę starczyć.

Dochodzi jeszcze paleta barw z innych modeli Pannoni - starszych i młodszych
- ciakwy kolor gdzieś pomiędzy zielenią a niebieskim z modelu TL

- klasyczne bordo Smile

- pomarańczowy z motorów z serii P

- czy jajecznica

Akurat mi najmniej pasuje do Pannoni

- Cała gama kolorów z modeli TLB, bo widziałem i czano-beżowe i zielono-beżowe i niebieski i zielone... Pytanie co jest oryginalne...

Na stronie z materiałami archiwalnymi TUTAJ wypatrzysz też granatową, ale nei wiem czy tonie jest przekłamanie reprodukcji

i na koniec NAJLEPSZE.
Chociaż nie jestem fanem robienia z motocykla choinki, to jest jedno z nielicznych nieoryginalnych malowań, które uważam za genialne i na pewno "nie psuje" motocykle, tylko wręcz czyni go dziełem sztuki.

Jeśli czegoś nie przeoczyłem to chyba tyle... Nie mówiąc oczywiście o "rodzynach" pomalowanych z pędzla, ale to w osobnym dziale
http://www.forum.hoffman.auto.pl/topics10/rodzyny-vt1855.htm

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 13:58    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

dareks
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam,
jestem przed tym samym problemem, oddałem wszystko do piaskowania i niebawem będę zmuszony podjąć decyzję na jaki kolor pomalować motocykl w raz z koszem . Zastanawiam się czy modele z T1 z 1963 koszem były malowane w czerwonym kolorze? .

Z niecierpliwością czekam na info o kodach kolorów
Darek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 20:24    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Tak więc Marcello cała nadzieja w Tobie....przez tydzień nie pojawiły się inne propozycje więc pozwolę sobie podsumować:
- rodzyny z pędzla NOK
- oryginalny orient, kwiaty Azji .... NOK
- zielony ...nawet jak kiedyś swoje oczy skieruję na ruska to takiej krzywdy u mnie mieć nie będzie
- jajecznica, orange NOK
- bordo WFMki NOK
- czarny- beż ....średnio na jeża (czarny chwilowo odpuszczę)
.....
Pozostają opcje pierwotne:
- baby blue ...kusi mnie (również fakt posiadania przez Ciebie materiału) ale obawiam się problemów z doborem proszkowego malowania i wyjdą na koniec trzy odcienie niebieskiego : blachy, rama, siedlisko Sad
Jak malowałeś ramę w swojej pannie?
Dodatkowo komentarz żony: "Bardziej babskiego chyba byś nie wymyślił" Twisted Evil

- Czerwień / Beż ....chyba najbardziej mi leży

Gdybyś miał teraz składać kolejną dla siebie,....w jakie malowanie byś poszedł?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 22:03    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Taki czerwono beżowy widziałem zrobiony przez Toniego wiec co do numeracji RAL może będzie mógł ci pomoc. Całkiem ładnie mu wyszło jak wszystko zresztą Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 23:29    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

To Twój motocykl - pomaluj tak, żeby Ci się podobało Smile

A jeśli chodzi o moje zdanie to:

1. Powiedz żonie, że prawdziwy facet różowego się nie boi! I tak wygląda maszyna z moich snów:

2. Ramę do Pannoni malowałem normalnie na mokro z całą resztą.

3. Mogę Ci wysłać tę szmatę, żebyś sobie zobaczył baby blue na żywo - dla mnie klasa, jedynie niepokojące jest to, że tylko w jednym folderze jest motocykl (i to grafika) w tym kolorze - a realnego motoru nawet skrawka nie widziałem w takim kolorze. Chociaż gwarantuje, że Pannonia wyglądała by obłędnie.

4. Uważam, że kolor "dodaje wartości" - jeśli postawisz czarny i taki czerwony lub niebieski - to ten kolorowy będzie wydawał się bardziej "bogaty". Czarny, żeby kładł na kolana to musi być na prawdę żyleta.

5. Kolejnej Pannoni już nie chcę Smile, ale NSU Super Lux mi się bardzo podoba w takiej wersji:

6. A w Twoim przypadku, albo bym poszedł po bandzie, gdybym tylko znalazł chociaż jedną fotkę z targów czy z muzeum Pannoni z jasno niebieskim, albo bardziej bezpiecznie w czerwono beżową - bo to jest naprawdę fajna kombinacja kolorystyczna.

Ostatnio zmieniony przez Marcello dnia Pon Lut 06, 2017 23:30, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 17:03    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Po mojemu skoro Fóti Gyula (Węgry)

http://www.pannoniamgtsz.hu/index_elemei/Page364.htm

mówi, że nigdy takiej nie widział i nie posiada nawet zdjęcia to daremne szukanie....

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 18:53    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Jedni się chyba na drugich wzorowali wiec podrzucam dwa wzorce Laughing Oba ładne i będą się rzucać w oczy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 00:44    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

1Rumun1 napisał:
Po mojemu skoro Fóti Gyula (Węgry)

http://www.pannoniamgtsz.hu/index_elemei/Page364.htm

mówi, że nigdy takiej nie widział i nie posiada nawet zdjęcia to daremne szukanie....

Czyli zostaje "jedyna słuszna opcja" pomidor w sosie śmitanowym Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 19:38    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Raczej pomidorowa z golonka, chrzanikiem i piwkiem - to jest opcja "najsłuszniejsza" Laughing Cytując jeden polski film: MOJA RACJA JEST MOJSZA NIŻ TWOJSZA, BO MOJA RACJA JEST NAJMOJSZA Laughing
A na poważnie to oba te kolory powalają i decyzja należy do "inwestora" a my czekamy na zdradzenie szczegółów i opis postępów Laughing

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 19:48    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

kolorowo się zrobiło aż miło popatrzeć .Jestem przed malowaniem więc takie zdjęcia jak najbardziej.
Sam się zastanawiam nad kolorem,bo czarny to oblatany . pomyślimy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 21:32    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Te metaliki de luxa tez są ładne Wink Chyba ze to są zwykle kolory a zdjęcie przekłamuje - ale to specnaz kolorów Marcello skomentuje !!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 01:00    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

he he he!
To zdjęcia z folderu, a wtedy technika drukarska była na nieco niższym poziomie. Takie nasycenie kolorów uzyskiwano przez podkolorowywanie zdjęć. Najlepiej zestawić je ze współczesnymi zdjęciami maszyn w oryginalnym malowaniu.

Jak widać kolory są bardziej stonowane.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 20:45    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Dobrze,.... nie chcę przerywać wątku kolorystyki bo w dalszym ciągu osobiście jestem nim bardzo zainteresowany powiem tylko, że decyzja zapadła tzn

MARCELLO - możesz wysyłać do mnie szmatę Twisted Evil (oczywiście grzecznie proszę i odezwę się na PW).

Mieliśmy już w historii American Dream więc nadszedł czas na Węgierski.
Po konsultacji z lakiernikiem, rozważeniu zalet i wad jadę maksymalnie po bandzie = przepych chromu, poleru, biel i ......"może nie do końca Baby Blue"

Powiedzcie mi proszę co to za tylna lampa w tych exportach? Csepel?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 21:44    Temat postu: Re: Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

He he he!

Ok - cieszę się, że szmata doczeka się jakiegoś zastosowania, bo tak trzymałem ją trochę nie wiedząc po co.

Lampa z Cepela-Danuvi

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia II de luxe 250 TLF 1959 _ dolnośląskie
 Strona 1 z 2