Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia T2 1962
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Obecny czas to Pią Sie 17, 2018 11:53 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 13:02    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

elemeke
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Odnośnie do śrub... w mojej okolicy nie ma sklepu ze śrubami z nierdzewki, albo trzeba kupować hurtowe ilości.

Znalazłem stronkę w necie ze srubami z nierdzewki, głównie klasa A2. W sklepie można złozyć zamówienie drobnicowe- ja takie złożyłem i czekam na odpowiedź o realizacji.
http://www.kastal-sklep.com.pl/nierdzewne-wkrety.php

Ja zamawiałem głównie wkręty z nacięciem prostym, soczewkowe itp.

Kwota 99zł, rzeczywiście nie wydaje się przesadą, biorąc pod uwagę materiał, ilość i segregację. Ciekawe jak jest z gwintami, bo w Pannonii są w większości drobne gwinty- ale zawsze można przegwintować czy przelecieć narzynką

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 05:35    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

rafał1972
Easy rider
Easy rider

A gdzie w Pannonii są te drobne gwinty,bo ja wiem tylko o śrubie osi wachacza(M10x1) i gwinty osi kół,a tak to w większości typowe M6,M8i M10 kolego.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 17:29    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Pannonia już w domu Smile Teraz będę powoli czyścił i brał się do remontu.
Przywieziona oczywiście Tarpanem Smile Nie przypuszczałem, że motor bez silnika jest tak ciężki.

Pozdrawiam Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Kwi 14, 2013 18:02    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

buldock
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Faktycznie lakier calkiem ladny, bedziesz mogl zachowac orginalny. Wrzuc jakies fotki jak juz go wyczyscisz.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 18:39    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam Smile
Motocykl został umyty z ponad 30-letniego kurzu, jak będę miał więcej czasu to pozostaje doczyszczenie wszystkich smarów, polerowanie lakieru i zaprawki lakiernicze. No i oczywiście - robić silnik, ale muszę z tym czekać na szwagra. Muszę poszukać gdzieś w garażu, albo na działce w jakiś szafkach czy nie ma tam kluczyka od skrzyneczki narzędziowej, jeśli nie znajdę, to trzeba będzie się włamać i kupować nowy zamek Wink Ale mam nadzieję, że się znajdzie razem z wkładką blokady.

Lakier jest bardzo ładny, szczególnie na baku ale bez zaprawek i polerki się nie obędzie. Ramę chyba będę musiał malować, bo w kilku miejscach gdzie nie ma lakieru pojawiła się rdza.
Pozdrawiam Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 20:56    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

szary07
Dawca organów
Dawca organów

Bardzo ładny sprzęt, dobrze że zostawiasz go w takim stanie jaki jest...
A co do zamków to dobry rzemieślnik dorobi ci klucz do zamka jak nie znajdziesz starego klucza.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 21:10    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Bo takie sprzęty tylko w oryginale, dopuszczalny tuning z epoki - jakieś naklejki, pierdółki ale nic więcej Smile Zanim wezmę się za składanie silnika razem ze szwagrem, poszukam w okolicy kogoś kto mi wyszkiełkuje kadłub, zregeneruje wał i zajmę się tym teraz, a potem będzie się składać i kupować części które nie nadają się do montażu Smile

Ostatnio zmieniony przez monterr07 dnia Czw Kwi 18, 2013 21:11, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 17:37    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam.
Dzisiaj po powrocie ze szkoły postanowiłem w końcu zabrać się za motocykl. Na początku musiałem ogarnąć garaż z wiecznego bałaganu, posprzątałem stół żeby mieć gdzie rozkręcać kolejne elementy. Zacząłem od odkręcenia gaźnika i głowicy z cylindra, które wyczyszczę i muszę oddać do szlifu. Potem zacząłem rozkręcać motor, żeby mieć gołą ramę do malowania.

W międzyczasie zrobiłem przymiarkę jak będzie wyglądać z silnikiem

Pozdrawiam Smile

Ostatnio zmieniony przez monterr07 dnia Pią Maj 24, 2013 17:39, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:18    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Dawno nie pisałem Wink Pannonia jest obecnie rozebrana na części pierwsze, został położony nowy lakier na wszystkich elementach z racji tego, że pod starą powłoką była rdza. Pozostaje tylko nanieść szparunki i ew. zaprawki lakiernicze. Szukam także zakładu bądź osoby która zajmie się niklowaniem części oraz muszę znaleźć kogoś kto mi wyszlifuje krater - dowiedziałem się od wujka, że własnie jeden z kraterów był pęknięty, co było powodem rozebrania silnika. Już wtedy w latach 70 był spawany, ale nie został wyszlifowany. Pozdrawiam Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 16:44    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

towot
Dawca organów
Dawca organów

A nie boisz się, że jak odpalisz silnik to zaspawany krater eksploduje? Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 19:42    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Do odpalenia silnika jeszcze długa droga Very Happy W sumie to nie wiem, ale może tak być jak kolega pisze ? Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 19:24    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

towot
Dawca organów
Dawca organów

Oba ta droga nie była wyboista! Będę z uwagą śledził renowację Twojej T2, bo mam taką samą, ale w kolejce na remont są wcześniej inne sprzęty.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 14:40    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Z lampy schodzi lakier płatami, będziesz lakierował od nowa?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 20:33    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Towot również mam taką nadzieję Smile

seneb lampa już pomalowana i nic nie odłazi Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 22, 2014 20:07    Temat postu: Re: Pannonia T2 1962

monterr07
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam koledzy.
Mam pytanie, jak zdemontować ramkę reflektora, tj. w jaki sposób "pozbyć" się tych drucików, oraz jak zdjąć ramkę prędkościomierza?

Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia T2 1962
 Strona 2 z 3