Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia T5 1967
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Wto Cze 19, 2018 21:22 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 11:20    Temat postu: Pannonia T5 1967

toni175
Dawca organów
Dawca organów

[img]Nie wytrzymałem i zanim zostanie skończoa, przedstawiam Pannonię T5 z 1967roku. Tak po krótce: Motocykl kupiłem gdzieś w Warszawce, kilka lat temu. Żeby go znaleźć, musiałem użyć tyczki ponieważ Pannonia leżała pod płotem , przykryta warstwą 0,5metra śniegu. Mam nawet zdjęcie jak wygladała po przywiezieniu! w kołach był zabity snieg...
Pannonia to model T5 fabrycznie przystosowana pod wózek. W sumie każda Pannonia ma możliwość podpięcia wózka, ale ta z tego tematu ma taką ciekawostkę: wahacz z TLF z rurką o zmiennej średnicy, oraz bolcem do blokowania dekla hamulcowego z dużego bębna. Fabryczne przygotowanie motocykla pod wózek polegało na przyspawanych do ramy tulejkach na uchwyty oraz właśnie zastosowaniu mocniejszego wahacza..
Prace nad motocyklem ruszyły z kopyta w tym roku, chociaż rama z zawieszeniem stała już na zrobionych kołach od co najmniej 3-4 lat.
Z braku cierpliwości do wstawiania zdjęć i małej jej liczby wrzucam te z końcówki renowacji.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 11:24    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

toni175
Dawca organów
Dawca organów

Ostatnio zmieniony przez toni175 dnia Nie Lut 19, 2017 11:26, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 11:29    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

toni175
Dawca organów
Dawca organów

Więcej fotek dodam jak się pogoda zrobi znośniejsza i zakończę prace przy motocyklu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 11:51    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

towot
Dawca organów
Dawca organów

Toni czy Ty jesteś jakimś podwykonawcą węgierskiej fabryki?
Jak możesz to wrzuć jeszcze zdjęcie "przed".

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Nie Lut 19, 2017 11:53, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 11:53    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

Mari
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Zacytuje Marcella - najlepszy pannonista w Polsce !! Ładne cacko poczyniłeś Exclamation Widze ze garaż masz wypełniony rożnymi poczynieniami Laughing Czekamy na więcej zdjęć na zewnątrz żeby zobaczyć pełny blask.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 13:18    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Jak z fabryki.
Na wiosnę to widzę ,że bedzie duży wysyp motocykli po renowacji.

Jak możesz to wstaw zdjęcie jak została wygrzebana spod śniegu, widziałem to zdjecie już w Twojej galeri ale przypomnij je jeszcze raz
Przed i po. Dobra robota Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 14:17    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

A przez chwilę przeszło mi przez łeb, że tak jakby Twoja aktywność bardzo zmalała a tu WOW !!! Pełna "stodoła" realizowanych projektów i kolejna klasyczna czerń Twisted Evil

Jeśli mowa o płocie to stawiam na jakiś węgierski płot Smile Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę ale u nas chyba jednak nie ma ich zbyt wiele (przynajmniej w moim rejonie). W mojej mieścinie (gmina jakieś 15k ludzików)dałbym sobie rękę uciąć, że są tylko 2szt.

Toni, jeśli na swoich wypadach trafisz na jakiś ładny, kompletny zestaw TLF/T1 lub TLB + kosz z kwitem to ja byłbym zainteresowany (przypomnę się jeszcze sms'em)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 14:58    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

toni175
Dawca organów
Dawca organów

dwie godziny szukałem zdjęcia i teraz mnie olśniło że jest w galerii naszego forum!!
Płot był warszawski, kupiłem wtedy dwie pannonie, trochę zmieszane, dlatego t5 ma lampę nochal..
A garaż jak to garaż, zawsze jest w nim kupa gratów...Teraz akurat u mnie jest na czym oko zawiesić bo robię jeszcze T1 z 62 oraz T5(akurat nie moje bo bym chyba bankrutował...)
wprawne oko znajdzie jeszcze dwa Csepele wtrakcie remontu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 08:17    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

Zdradź rąbka tajemnicy z tym wzmacnianym wahaczem na czym to dokładnie polega.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 09:23    Temat postu: Re: Pannonia T5 1967

toni175
Dawca organów
Dawca organów

t5 ma wahacz z rurki powiedzmy 30mm o jednakowej średnicy, ta ma rurkę z jednego końca 30 a z drugiego 40mm. ot cała tajemnica. czyli ma wahacz z tlf/t1 dostosowany pod t5 - czyli ma uchwyt do blachy blokujacej tarczę kotwiczną. T5 które miały z przodu ramy wspawane tulejki pod mocowania wózka miały właśnie zastosowane takie wahacze. Czyli mogę w tym motocyklu bez żadnych przeróbek założyc koła z małymi jak i duzymi bębnami.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia T5 1967
 Strona 1 z 1