Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2 Obecny czas to Wto Gru 11, 2018 19:41 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 07:54    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

co do ilości to nie posiadam żadnych informacji. Twój model jest o tyle ciekawy że posiada wlew po prawej stronie - czyli jest dokładnie taki sam jak mój z różnicą w znaczku i oznaczeniem silnika. sam silnik poza oznaczeniem literowym nie różnil się niczym. nr silnika odczytuje się:
tlf- ozn. modelu, 8- rok, 7 - miesiąc, cztery ostatnie cyfry to oznaczenie kolejnych silników w danym miesiącu. co do zmian w motocyklu to miał ich sporo - m.in. cylinder, mocowania kiery, i inne ale główne elementy zostały oryginalne.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 11:28    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Jak postępy nad motocyklem? Kupiłeś sporo części więc pewnie z Panną sporo się dzieje?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 13:50    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

motocykl czeka na kolejny urlop... Akurat ta Pannonia ma wszystko co potrzeba do złożenia, prócz wydechów i instalacji. reszta zrobiona.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 18:25    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

w ostatnim czasie udało się zdobyć fajne fanty do Pannoni. nowe nakrętki i amortyzatory.

szklanki miałem już wcześniej odnowinone.

udało się też położyć oryginalną instalację z 58 roku.

Odnalazłem też w szpargałach fajkę AVF, która wygląda na nieużywaną.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 22:30    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

mufa
Motórzysta
Motórzysta

Gdzie Ty takie fanty znajdujesz? Nakrętki też bym przygarnął.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 09:14    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

nakrętki znalazłem na motobazarze w łodzi w cenie 15zł Very Happy
kapturek gdzieś tam w garażu znalazłem, zresztą na aledrogo wisza identyczne od jakiegoś czasu.
instalacja natomiast jest z odzysku. Największy strzał to amortyzatory, choć kosztowały słono.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)
 Strona 2 z 2