Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Pią Sty 19, 2018 14:29 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 10:41    Temat postu: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

Pannonia z tytułu jest już u mnie jakieś 4-5lat i przez ten czas była rozmontowana i po troszku robiona. jest to model tlf 58 czyli wlew po prawej stronie, znaczki na zbiorniku upamiętniające sukcesy w wyścigu bol'dor, błotniki z ostrym rantem. jak nauczę sie robic galerie to wszystkie fotki umieszczę w porządku chronologicznym. na dzień dzisiejszy motocykl stoi na tymczasowych kołach, i będzie powoli ubierany w instalację, osprzęt itd. krokiem milowym,który blokował składanie od 2 lat, było zrobienie szparunków na osłonie łańcucha. w końcu po wielu podejściach, udało mi sie spotkać ze znajomym który ma rękę do tego typu rzeczy i zrobiliśmy szparunki. malowanie odbyło się w lesie bo inne miejscówki nie wypaliły, a potrzebowaliśmy spokoju przy pracy... taśmy mieliśmy w ogóle nie używać ale okazała się bardzo pomocna i z jej dobrodziejstw skorzystaliśmy. szparunki nie są idealne ale efekt jest taki jaki chciałem osiągnąć, zresztą obejrzyjcie sami:
http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/5194317.html

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 18:56    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

blackjack
Motórzysta
Motórzysta

Nie ma to jak ręczna robota . Efekt jest bardzo zbliżony do oryginału . Szacunek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 19:55    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

Tomal
Motórzysta
Motórzysta

fajna robota, aż się zacząłem zastanawiać czy u siebie nie dać tego złotego paska.... Jaką szerokość ma u Ciebie czerwony pasek?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 13:29    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

karlik91
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Tylko pozazdrościć kawał solidnej roboty, ja malowałem cały motor sam paski też pistoletem i po obejrzeniu Pana pracy żałuje że wcześniej nie widziałem bo ten paski na wachaczu (na środku) wyglądają świetnie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 13:35    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

karlik91
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Mam pytanie znaczek upamiętniający wyżej wspomniany wyścig można gdzieś kupić ??

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 13:53    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

szerokość paska czerwonego jak i złotego robiona jest na oko, tzn obok był zbiornik w oryginalnym malowaniu i na nim wzorowaliśmy się. znaczki bez problemu kupisz u mnie - wystawiam je również na allegro. i na forum raczej sobie nie PANujemy, przynajmniej do mnie proszę zwracać się bezpośrednio.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 16:08    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

karlik91
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

w takim razie wkrótce się zgłoszę po 2 sztuki,a czy trzeba je później "przykrywać" lakierem bezbarwnym ?? bo ja mam akryl i nie chciał bym teraz na to kłaść bezbarwny bo spodobał mi się ten pomysł złotego paska na czerwonych szparunkach baku, z góry przepraszam za kopiowanie pomysłów ale lubie się na najlepszych wzorować

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 19:05    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

nikogo nie kopiujesz. szparunki w oryginale były na samym wierzchu, tak samo naklejka(kalkomania). złota kreska też była w oryginale ale ona jako pierwsza ulegała wytarciu i zaniknięciu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 19:11    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

karlik91
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

aha to szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, to teraz tylko czekać aż się zrobi ładna pogoda i dalej brać się za remont Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 20:10    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

z racji urlopu, w tym tygodniu Pannonia złapała takiego oto wygladu:
http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/5233923.html

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 22:07    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

szary07
Dawca organów
Dawca organów

A jak rozroznic panne ktora miala takie oznaczenie a nie zwykly znaczek pannoni na baku? Ja mam z 58 i byl oryginalnie sam normalny znaczek na baku.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 22:17    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

toni175
Dawca organów
Dawca organów

podaj mi pełne oznaczenia ramy i silnika bez czterech ostatnich cyfr. wg mnie panny z silnikiem tlf już miały znaczek w kształcie elipsy. panny tlf ale z silnikem tlt miały właśnie skrzydła. to jest tylko moja teoria nie poparta twardymi faktami, ja zastosowałem takie logo bo takie miałem oryginalnie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 22:20    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

Gregor
Motórzysta
Motórzysta

szacunek dla kolegi naprawdę pięknie wygląda jest na co patrzeć

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 23:55    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

szary07
Dawca organów
Dawca organów

No z numerami teraz bedzie lekki problem bo dzisiaj juz wyjechalem do Poznania a motocykl lezy w Kole. A ja bym jeszcze pare rzeczy zmienil w tej pannie... Tylne amorki zostana te? Kilka elementow dalbym do ocynkowania i wyszkielkowalbym bebny...

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 12:02    Temat postu: Re: pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)

Lilka
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

toni175 napisał:
wg mnie panny z silnikiem tlf już miały znaczek w kształcie elipsy. panny tlf ale z silnikem tlt miały właśnie skrzydła

Na to wygląda że teoria się potwierdza , moja Pannonia TLF 1958 ma zwykły czerwony znaczek na baku a na błotniku przednim (ostre ranty) nie widać żadnych śladów po jakimkolwiek znaczku. Co ciekawsze ma bardzo niski Nr silnika 7/06**. Motorek na pewno nie miał nic zmieniane bo jest od pierwszego właściciela .
toni175 , wiesz może ile takich http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05eb79b08c1f6357.html sztuk zostało wyprodukowane

Ostatnio zmieniony przez Lilka dnia Sob Cze 04, 2011 12:03, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » pannonia TLF de LUX model 58,( silnik TLT)
 Strona 1 z 2