Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia TLT 250 DE LUXE '57
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Sty 18, 2018 16:38 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 13:52    Temat postu: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

matusiak1990
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Chciałbym przedstawić Wam swój skarb po dziadku jakim jest ta oto śliczna panienka Smile Na zdjęciach brakuje paru rzeczy: puszek, gaźnika i świecy, ale wszystko jest tylko czeka na montaż Wink Porobiłem z bliska zdjęcia znaczka pannoni jakie widnieja na moim sprzęcie ;> Nie wiem czy sa to oryginalne loga, ale moim skromnym zdaniem o wiele ładniejsze sa od tych które teraz można spotkać. Motor mam w planach malować i chce sie zapytać o wasze zdanie na temat koloru i tych log. Co do koloru chcę go pomalować na biało i daćna to czarne szparunki, ale mój mechanik zasugerowal żeby go pomalować sporwotem na taki kolor jaki jest i nie wiem, a logo jeśli jest oryginalne to brat mi zrekonstruuje, bo jest grafikiem Wink

Zapraszam do obejrzenia: http://bikepics.com/members/matusiak1990/57tlf250/

I jak możecie to napiszcie jaki to model jeśli da sie wywnioskować po roczniku i zdjęciach Smile
W planach IŻ 49, ale to pewnie nie za prędko

Ostatnio zmieniony przez matusiak1990 dnia Wto Cze 01, 2010 22:00, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 14:04    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

Ropa-25
Motórzysta
Motórzysta

Kolego piekny sprzęt tylko i wyłącznie oryginalny kolor:) a wgo to probowałbym uratować oryginalny lakier:) spróbuj jakąś polerke ze swoim lakiernikiem i powodzenia:)
WSK M06 B3 rocznik 75.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 17:22    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

matusiak1990
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

DZieki wielkie Smile A co do tego utrzymania starego lakieru to jak to zrobić? Jest sporo ognisk rdzy i jak sobie z tym poradzić? Zwykła polerka to chyba nic nie da

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 18:18    Temat postu: zielone

jkpannonia
Motórzysta
Motórzysta

hej,

to jest chyba model TLT. ulepszony TL. ma inny gaźnik, puszki boczne i nowy kolor, zielone jabłuszko. ma trochę słapszy silnik od TLF które były później - jeśli nic nie poplątałem. logo masz oryginalne dla tego modelu.

według mniej to super egzemplarz. dobrze utrzymany. nie ma ich tak dużo jak TLF. zastanów się nad utrzymaniem tego w oryginale. zgadzam sie z kolegą że trzeba utrzymać ten lakier i wszystkie możliwe części na oryginale.

jesteś młody Very Happy i pewnie tak jeszcze nie myślisz ale jak kiedyś przekażesz potomkomi ten sprzęt tak jak dziadek Tobie to policz ile będzie miał lat???

daj info co dalej z Twoją P

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 22:11    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

kupiec1976
Motórzysta
Motórzysta

Piękna maszyna,mała polerka,zaprawki i chromy na nowo.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 20:25    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

total-
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

żgadzam się z przedmówcą, nie kombinuj, zostaw tak jak jest. U nas znajdziesz sporo t1 tlf ale tlt praktycznie w oryginale i w takim stanie to rzadkość. Zrób chromy i lekka polerkę to wszystko

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 20:41    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

matusiak1990
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witam ponownie. Dodałem pare nowych fotek swojej panny, jest juz na chodzie i jeździ jak marzenie a dzwiek który sie z niej wydobywa przyprowadza mnie o dreszcze i natychmiastowy uśmiech Smile Lecz drażni oko ta rdza która wylazi w paru miejscach i chcialbym zeby mi ktos madry wytlumaczyl lopatologicznie jak zapobiec jej rozchodzeniu sie i moze jakies porady jak te plamy rdzy zamaskowac?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 17:47    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

matusiak1990
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Dobra wiadomość dla tych których interesuja dalsze losy mojego skarba. Otóż został zarejestrowany i chula sobie po suwalszczyźnie Smile Przejechałem nią narazie raptem 150km i spisuje się świetnie. 100km/h osiaga bez problemu i daje duzo radości Smile
Teraz kombinuje gdzie i kiedy dać elementy do chromowania i myśle nad malowaniem niektórych elementów typu puszki czy tłumik.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 18:06    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

Gregor
Motórzysta
Motórzysta

zadki okaz rarytas jest czym się pochwalić jest na co patrzeć sam orginał rzadkość chyba każdy to potwierdzi

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 19:40    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

kleryk2
Motórzysta
Motórzysta

hej, gratulacje Smile bardzo unikatowy egzemplarz, pochwal się jakimiś aktualnymi fotkami Smile

Ostatnio zmieniony przez kleryk2 dnia Pon Kwi 25, 2011 19:40, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 15:40    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

matusiak1990
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

http://img695.imageshack.us/g/20110417665.jpg/

Prosze oto link do paru aktualnych zdjęć Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 23, 2016 21:50    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

matusiak1990
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Witajcie Pannoniści,

chwilkę tu nie zaglądałem, ale wracam z dość nieprzeciętną historią. Otóż postanowiłem swoje cudo zabrać na wycieczkę, która była i Jej i moją wyprawą życia podejrzewam. Suwałki -> Kostrzyn nad Odrą -> Suwałki jakieś 1700km 2 tygodnie w trasie Smile
Wybrałem się sam, we dwójkę tym sprzetem to rzecz niewykonalna z bagażem, a też nikt sie ze mna w taka wycieczkę sie nie chiał porwać, bo moja Panna potrafiła robić figle nawet przy wycieczce ok 100km, także większa część znajomych, a nawet bym powiedział większośc (jak nie wszyscy) twierdzili, że wróce po minięciu tablicy Suwałki.
Niemniejednak nie przeląkłem się wyzwania, spakowałem dwa plecaki, kilka użytecznych gratów do ewentualnych napraw i w drogę!

https://www.bikepics.com/pictures/2778215/
https://www.bikepics.com/pictures/2778214/

Bojowa postawa, "sakwy" spakowane, śpiworek, namiocik, pogoda jak na zamówienie. (Kapcie zostały w domu)

https://www.bikepics.com/pictures/2778216/

Pierwszy przystanek, sprawdzenie oleju, złapanie oddechu i przestudzenie silnika, bo troche ciepło było Smile
Technicznie bez zająknięcia, po drodze odwiedziłem koleżkę, ale z tego całego podniecenia przygodą na śmierć zapomniałęm, że miałęm robić zdjęcia, więc klejne foto jest już z babuleńką u kótrej spędzałem pierwszą noc po przejechaniu 430km, nie pamiętam już ile dokładnie czasu jechałem ten dystans, ale to było coś między 8-10 godzin jazdy z przerwami na odsapnięcia i szukanie drogi, bo posatnowiłem sobie urozmaicić wycieczkę bocznymi drogami przez wsie Smile

Dzień drugi!
https://www.bikepics.com/pictures/2778217/
(babcia nie chętnie pozowała do zdjęcia)

Śniadanko i ruszamy dalej, słonko motor w Pannie ładnie dudni ale coś się jakoś "cięzko jedzie"

https://www.bikepics.com/pictures/2778218/

Trochu wiało, póki sie jechało pod wiatr, było tylko jakoś "ciężko", gorzej przy wietrze bocznym + TIR-y, istna masakra. Mimo trudów dotarłem do Kruszwicy. Połażone, pozwiedzane, a i sie jakaś panna młoda załapała Smile

Lecimy dalej, w stronę Gniezna. Minęła mnie mała grupka Citroenów 2CV, jakies 4-5 sztuk, pomachaliśmy sobie, pomrygane światłami, jakoś raźniej, że inni swoje maszynki też wzięli na spacer, tyle że z każdym kilometrem mijalem kolejne grupki, i kolejne i kolejne. JAk naliczyłem 150sztuk jakoś odechaieło mi się dalej liczyć. Zatrzymałem się na stacji benzynowej gdzie stała kolejna grupka 2CV i spytałem o co kaman. Sie okazało że w Toruniu akurat jest zlot i z całego Ewrokołchozu sie zjeżdzali Fani 4 kółek Citroena. Niestety zdjęć żadnych nie mam, bo przygoda wyparła fotografię z głowy. Na wjeździe do stolicy tej z 966, minęły mnie 4 bolidy z lat na oko 20-30, oczywiście marki z choinką.

Pamiątkowo fotka
https://www.bikepics.com/pictures/2778219/
i ruszamy dalej.
Szybki strzałdo Poznania, tam chiałem sie pokręcić po muzeum artylerii (chyba), ale było zamknięte więc machnąłem tylko fotkę makiety miejsca gdzie mnie poniosło
https://www.bikepics.com/pictures/2778220/
i spowrotem na motór, żeby do kostrzyna zajechać jeszcze tego samego dnia, a nie jakoś ciemną nocą.

Z Poznania to już rzut kamieniem, droga prosta, bak pełny próje pełną parą szalone 80km/h! I jest upragniony cel podróży, po dwóch dniach wiatru we włosach Smile

https://www.bikepics.com/pictures/2778221/

Droga powrotna zawieta troche mniej zdjęć, lecz troche więcej przygód, które na początku przerażały, zamieniały się w ciekawe doświadczenia i miłe mimowszystko wspomnienia Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Mar 24, 2016 15:14    Temat postu: Re: Pannonia TLT 250 DE LUXE '57

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Jesteś zwycięzcą!

W Poznaniu mogłeś wpaść do mnie Smile

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia TLT 250 DE LUXE '57
 Strona 1 z 1