Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia towota
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Obecny czas to Czw Sty 18, 2018 16:39 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 20:20    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

No dobra, prace po woli ruszyły. W garażu kilka motocykli, więc aby nie utonąć pod naporem kosztów robię raczej konserwację, a nie renowację. Na razie czyszczę, Fertanem wiążę rdzę rdzę i maluję pędzlem, na razie nie mam warunków na pistolet, choć kompresor już sobie organizuję, ale do rzeczy. Mam pytanie czy można kupić tulejki amortyzatorów, ewentualnie czym je zastąpić? I drugie pytanie, mam wahacz w którym zbierak tylnego koła lata wzdłuż osi, czeli w lewo i prawo, czy tak ma być???

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 21:34    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Tulejki amortyzatorów? Chodzi o te plastikowe w środku czy o całe zewnętrzne tuleje? Ten plastik można wytoczyć - ja nowych nie spotkałem. Metalowe to raczej z innej pary amortyzatorów. Mi sie udalo zrobic jedna pare z trzech kompletów - w kazdym już ręka domorosłego inżyniera coś tworzyła. Zabierak to tak z głowy - z jednej strony jest zabezpieczenie a z drugiej zaciska się wachaczu, nie ma za bardzo co i gdzie latać. U mnie siedzenie łożyska było wybite i łożysko przesuwało się o jakiś 1 mm ale skompensowalwm to podkładką dystansową. A tuleja w łożysku raczej ciasno siedzi - też nie ma mowy o lataniu. Ale dla pewności zerknij w dokumentację u mnie na stronie wszystko jest.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 20:03    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Chodzi mi o te tulejki: http://allegro.pl/gumy-amortyzatorow-tyl-pannonia-tuleje-tulejki-i5943397423.html
Czy ktoś je stosował, co o nich sądzicie?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 21:11    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Ach o te maluchy Ci chodziło.
Dać je musisz, te wszystkie współczesne gumki jakieś super rewelacyjne nie są, guma byle jaka i precyzja odlewu taka sobie (otwory trzeba samemu zrobić bo są zatkane resztka gumy z formy). Z drugiej strony te w latach 60 mogły nie być lepsze. Miały chyba troche inny ksztalt, były to normalne stożki a te mają takie dupki okrągłe ale działą tak samo. Teraz w zawieszenia często stosuje się elementy poliuretanowe -ale to byś musiał sam z czegoś dorobić i chyba szkoda pary.
Daj tylko duże podkładki bo mocno trzeba skręcić a te gumki "wypływają".
I może u Antka dostaniesz rabat Smile, bo myślę że on ma na pewno.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 22:58    Temat postu: Re: Pannonia towota

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

potwierdzam w 100% kwestie techniczne montażu i podkładeczek

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 08:36    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Dzięki, proszę jeszcze prof. Antka o info czy ma coś takiego na składzie do sprzedaży?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 01:20    Temat postu: Re: Pannonia towota

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

przy okazji przez przypadek... łap!

http://allegro.pl/pannonia-nowe-ze-starych-zapasow-gumy-amortyzator-i5951665630.html

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 17:30    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Sprawa nie dotyczy Pannoni, ale kontakt dostałem na tym forum więc piszę. Skorzystałem z usług tapicera, który robił siodło Marcellowi i powiem Wam, że jestem mega, mega zadowolony, kolejne kanapy, a kilka ich będzie, też będę u Niego robił. Rzucił się na moje zlecenie jak głodny na suchary. Smile
Dzięki Marcello!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 00:24    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

To sie cieszę, bo były jakieś zawirowania

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 13:41    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Nie wiem nic o zawirowaniach, ja generalnie polecam bardzo.
Wkleiłbym zdjęcie kanapy, ale widzę, że moje poprzednie foty powygasały. Mam pytanie jak Wy wklejacie zdjęcia? Przez jakiś zewnętrzny serwer? Jakiś polecacie?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 15:24    Temat postu: Re: Pannonia towota

1Rumun1
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Np fotosik

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 16:36    Temat postu: Re: Pannonia towota

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

Na fotosik chyba właśnie wygasają zdjęcia. Polecam imgur.com prosta obsługa nawet bez rejestracji, a po rejestracji można tworzyć własne albumy i zarządzać zdjęciami.
czekam na zdjęcie kanapy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 20:32    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Próba mikrofonu:

Który link mam wkleić, żeby zdjęcie się od razu wyświetlało?

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Pon Lut 01, 2016 21:19, w całości zmieniany 5 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 20:52    Temat postu: Re: Pannonia towota

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

towot, wklejasz ten link co ma oznaczenie BBCode (Forums) czyli ze znacznikami IMG Kanapa wygląda super!

Ostatnio zmieniony przez Zimor dnia Pon Lut 01, 2016 21:48, w całości zmieniany 3 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 23:46    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

OK, dzięki za podpowiedź. To do jakiej wielkości je zmniejszyć żeby było najlepiej? To kanapa do WSK Lelek czyli 125. Jutro wkleje fotkę oryginalnego, to sobie porównacie efekt i zdolności Pana Tomka Nowaka.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia towota
 Strona 2 z 3