Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia towota
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Obecny czas to Wto Cze 19, 2018 21:20 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 09:56    Temat postu: Re: Pannonia towota

Zimor
Motórzysta
Motórzysta

Fajny lekki program do zmniejszania zdjęć, także hurtowo nadaje się: Fast Image Resizer http://fast-image-resizer.softonic.pl/download
Wystarczy tylko przeciągnąć zdjęcie, lub cały folder w okienko programu.
Na forum myślę, że rozdzielczość 1600x1200 wystarczy.
Po rejestracji na imgur jest opcja wstawiania linku z wielkością zdjęcia.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 21:23    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Hej, udało się opanować trudną sztukę wklejania zdjęć. Dzięki Zimor za podpowiedzi, bo ja jestem komputerowy antytalent. Mam prośbę mógłbyś tylko zmniejszyć zdjęcie, które wkleiłeś, bo post się strasznie rozjeżdża.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 07:56    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Ostatnimi czasy wziąłem się za reanimację tylniego błotnika, a dziur w nim bez liku. Czy możecie powiedzieć mi ile powinno być w nim otworów, tych poniżej lampy, i w jakiej odległości od dolnej krawedzi?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 10:57    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Chyba najpierw musisz ustalić co tam chcesz mieć. Lampa, mocowanie tablicy i ew. odblask. Ja miałem taki bajzel ze zaspawalem wszystko i wiercilem juz na zamontowanym na ramię. Miałem pewność, że wszystko będzie na miejscu.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 19:53    Temat postu: Re: Pannonia towota

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

jeśli to umiejętnie zrobisz, czyli nie zniszczysz lakieru podczas wiercenia to jest to najlepsza metoda. bo później coś lekko nie będzie pasować, coś krzywo było nawiercone albo inż spawarka 30 lat temu dorobił dodatkowe na kierunki czy coś. nie warto nad tym za dużo myśleć

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 21:45    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Nie jestem pewien czy fabrycznie nie było żadnych otworów, bo nawet w instrukcji wszędzie jest motocykl z plytką pod tablicę rejestracyjną ale na końcu "laska" stoi z motorem z czystym błotnikiem. Na okładce nimieckiej książki tez na blotniku nic nie ma.Więc niewykluczone, że wszystko poniżej lampy to licencja poetka.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 22:39    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

To ciekawe, a Wy jak macie przykręconą tablicę, bezpośrednio do błotnika, czy za pomocą jakiejś ramki?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 23:38    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Na olx jest ładna

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 27, 2016 08:02    Temat postu: Re: Pannonia towota

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

Tyle ze to nie oryginal bo w pannonii byly inne. Bo pewnie akurat uchwytow nie zmieniali

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 18:01    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Czyli powinienem mieć taki uchwyt?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 20:02    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Oryginalnie były inne bo i tablice były inne, mogły być nawet inne na Węgrzech a inne w Polsce. Ale do dzisiejszych tablic uchwyt musi być dzisiejszy. Chociaż z wielkim sentymentem patrzę jak jeszcze ktoś ma czarną tablicę Smile. A przypominam sobie jak często były z ręki odmalowane na kawałku blachy... i komu to przeszkadzało Smile.
A z kolegą, w ramach akcji dywersyjnych, ojcu pastą do zębów w Garbusie robiliśmy z trójki ósemkę Smile. Buaahahahaha - wtedy wydawało mi się to zajebiście śmieszne Smile, zresztą ówczesny Milicjant pewnie by coś pomruczał i puścił, dzisiaj byłaby afera, że ja pi......

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 18:04    Temat postu: Re: Pannonia towota

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Towot, masz już tą pannonie zrobioną? Ciekawi mnie strasznie jak wyszła z tą kanapą od wski. Sam planuję trochę zmienić kanapę w swojej.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 18:47    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Moto niestety cały czas w kawałkach. Przez różne sprawy życiowe musiałem remonty zawiesić na trochę, ale na pewno nie rezygnuję z zabytków. A siedzenie miało być przeznaczone do WSK-i i jest w zamontowane w Lelku. Jestem raczej zwolennikiem oryginałów, a jeśli miałbym robić jakieś zmiany to takie raczej trudno-widoczne.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 21:39    Temat postu: Re: Pannonia towota

Razzanumi1
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Czyli czegoś w takim razie nie doczytałem. Ja planuję jedynie zrobić małą zmianę, taką aby kanapa bardziej dolegała do baku i początek był tej kanapy był na równi z bakiem. Wypełnienie za pomocą warstw karimaty i obszyte u tapicera. Aale to takie dalekie wychodzenie w przyszłość myślami. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia. Podro Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Razzanumi1 dnia Nie Lis 05, 2017 21:51, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia towota
 Strona 3 z 3