Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia towota
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2, 3  Następny Obecny czas to Pią Sie 17, 2018 11:53 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 21:40    Temat postu: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Witam wszystkich!
Tak jak obiecałem wklejam zdjęcie mojego "motocykla":

Jak widać potrzebują prawie wszystkiego, ale na początek muszę w pierwszej kolejności rozszyfrować co to za model. Z tego powodu proszę szanownych forumowiczów o pomoc, a w szczególności kolegę Toni 175. Numer ramy to T21 060043 -

Na ten moment mam jeszcze jedno pytanie, jak odkręcić nakrętkę przedniego zawieszenia. Czy jest jakiś specjalny sposób, czy muszę sobie dorobić jakiś klucz i czy ta kontra" to coś normalnego, czy patent poprzedniego właściciela?

Oj widać, że nie miała lekkiego życia.
Mad

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Wto Mar 26, 2013 21:50, w całości zmieniany 6 razy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 04:39    Temat postu: Re: Pannonia towota

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Ta nakrętka kontr. to rzecz normalna,tak było.Zalej sobie to na noc WD-40 i później odkręć,chyba że pójdzie od razu,bez WD.O ile dobrze widzę,to tą śrubkę blokującą nakrętkę masz już popuszczoną (to bardzo dobrze).Z tą kompletnością,to nie jest za wesoło,ale nie jest aż tak tragicznie.Największy brak to oczywiście silnik,no i szkoda,że nie ma skorupy lampy z jakimś licznikiem i stacyjką,bo to drogie rzeczy,ale za to masz oba tłumiki,i to jak widzę wcale nie powgniatane,no i jest nawet jakaś tam podstawa "nochala" na tylnym błotniku.Jest nawet nóżka boczna.Szkoda,że nie ma baku i wachacza,bo to było by już całkiem fajnie

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 07:50    Temat postu: Re: Pannonia towota

onsok
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

towot napisał:
Witam wszystkich!
Jak widać potrzebują prawie wszystkiego, ale na początek muszę w pierwszej kolejności rozszyfrować co to za model. Z tego powodu proszę szanownych forumowiczów o pomoc, a w szczególności kolegę Toni 175. Numer ramy to T21 060043 -

T 2 rok 61 z prądnicą ?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 21:17    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Czyli mam rozumieć, że moja rama jest od Pannoni T2 z 1961 r., a co z tą prądnicą???
Podrążę jeszcze temat nakrętki przedniego zawieszenia. Otóź tutaj: http://www.forum.hoffman.auto.pl/topics3/pannonia-tlt-de-luxe-57-vt1592.htm
nie widać takiej śruby kontrującej, ani otworu po niej. Czy jej brak mam rozumieć tym, że jest to inny model???

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 22:31    Temat postu: Re: Pannonia towota

mufa
Motórzysta
Motórzysta

towot napisał:
Czyli mam rozumieć, że moja rama jest od Pannoni T2 z 1961 r., a co z tą prądnicą???
Podrążę jeszcze temat nakrętki przedniego zawieszenia. Otóź tutaj: http://www.forum.hoffman.auto.pl/topics3/pannonia-tlt-de-luxe-57-vt1592.htm
nie widać takiej śruby kontrującej, ani otworu po niej. Czy jej brak mam rozumieć tym, że jest to inny model???

Kontra jest tylko nie tak jak u Ciebie
U mnie jest od czoła, jak się przyjrzysz to ją widać

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 22:18    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Cytat:
Kontra jest tylko nie tak jak u Ciebie
U mnie jest od czoła, jak się przyjrzysz to ją widać

Faktycznie, teraz się przyjrzałem i widzę jakąś śrubę.

A co z tą prądnicą???

Ostatnio zmieniony przez towot dnia Czw Mar 14, 2013 22:19, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 22:17    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Witam ponownie.
Na samym początku ostrzegałem, że będę pytał, więc dotrzymuję obietnicy.
Dzisiaj rozbierałem moje zwłoki i oczywiście tabliczki znamionowej nie ma, ale w miejscu gdzie powinna ona być znajduje się wybity numer. W jednym z tematów (http://www.forum.hoffman.auto.pl/topics8/numeracja-vt210.htm?highlight=numeracja) wyczytałem, że jest to numer seryjny, ale jest on zupełnie inny od numeru na belce ramy, który umieściłem w pierwszym poście niniejszego tematu. Mam pytanie co to za numer i co on oznacza???
Bardzo proszę o pomoc... Question
Na tą chwilę mam następujące informacje o moim moto: model T2 prod. czerwiec 1961 r., numer 0043. Jeśli coś jest nie tak proszę o weryfikację.
Z góry dziękuję

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 21:32    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Dzięki Toni za pomoc z numerami.
W pierwszej kolejności będę polował na koła i silnik. Czy mógłbym prosić o informację, jakie koła mam kupić do TLD/T2 oraz jaki silnik. Na co zwrócić uwagę i jak w ogóle wyglądają silniki z prądnicą, czy mają one jakieś oznaczenia???

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 21:33    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Panowie jaki powinienem mieć rodzaj kranika? Czy taki z plastykowym, czy z metalowym odstojnikiem? Proszę o pomoc.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 09:18    Temat postu: Re: Pannonia towota

toni175
Dawca organów
Dawca organów

z metalowym odstojnikiem. plastykowe były po 65roku, albo nawet po 67 roku.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 20:26    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Dzięki!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 20:02    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Remont mojej Panny odwleka się w czasie, ale przynajmniej muszę ułożyć puzzle w jeden kawałek, bo się pogubię z tymi gratami. Jak pisałem wcześniej, motocykl kupiłem zdekompletowany na złomie. Nie było przy nim tylnego wahacza, zaś teram mam pewnie ze trzy. Mam tylko problem, bo nie wiem jak go połączyć z ramą, jak wygląda oś wahacza i jak się go dokładnie montuje. Czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie jak takie coś wygląda i napisać jak połączyć te dwa kawałki?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 20:51    Temat postu: Re: Pannonia towota

robert001
Easy rider
Easy rider

Wejdź na stronę pomocy technicznej - Marcello skompletował tam KOMPENDIUM wiedzy dla - tak początkujących jak również zaawansowanych -

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 02:33    Temat postu: Re: Pannonia towota

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Najlepsze są te naklejki w szachownice Smile Wygląda jakby używali jej do crash testów Smile. Chłopie podziwiam Cię, chyba bym nie miał odwag brać się za takie coś. Rama jak widzę jest przecięta!!!

Co do kontry - to chyba patent autorski. Jak się przyjrzysz na TYM ZDJĘCIU, to tuż nad korkiem paliwa widoczny jest otwór w górnej półce, w którym jest śruba kontrująca, ta duża nakrętka z boku ma specjalne przetoczenie, w które ta śruba wchodzi. Oczywiście może później Węgrzy wymyślili coś innego. W katalogu części, o którym za chwilę, na stronie 56 też jest widoczna ta śrubka o nr 15 i też kontruje nakrętkę nr 5 (słabo bo słabo ale widać, że nakrętka ma wytoczone trójkątne nacięcie) z boku przez półkę.

Na dole TEJ strony masz do pobrania wszystkie materiały jakie udało mi się zgromadzić o Pannoni. Drugi od góry to katalog części - i tam na stronie 44 jest rysunek wahacza i ośki mocującej - ja mam część nr 14 i dwie nr 5.

Do wahacza potrzebujesz takiej dość wymyślnej ośki, 4 podkładek mimośrodowych, śmiesznych tulejek i jeszcze śmieszniejszych śrubek. W swoich zasobach ma zewnętrzną tuleję i 2 z tych podkładek - więc jakbyś chciał to możemy zrobić jakiś szacher macher.
TUTAJ wrzuciłem fotki części jakie mam na zbyciu i na pierwszej fotce z częściami do Pannoni jest ta tuleja i podkładki po lewej stronie na środku.

Mam też takie spostrzeżenie i pytanie do was. W wahaczu jest smarownik, tyle, że średnica tej rury jest przynajmniej o 1,5 cm większa od tulejki o której tutaj mowa, żeby tam napchać smaru, to trzeba by chyba pół puszki tam wcisnąć, żeby to dotarło do miejsca gdzie te tuleje się stykają (na końcach). Gdy to montowałem to po prostu nasmarowałem gdzie trzeba i już - ale w eksploatacji to chyba lepiej wykręcić ośkę i napacać tam "towotu" (sorry Towot) niż próbować wycisnąć go przez ten smarownik?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 20:27    Temat postu: Re: Pannonia towota

towot
Dawca organów
Dawca organów

Tak, te naklejki to taki tuning z epoki, wyglądają super.
Rama była przecięta, ale obecnie jest już w jednym kawałku, na szczęście, ktoś ciął jedną stroną na dwa razy i dlatego znałem grubość tarczy o mogłem sobie ustawić geometrię, a także używałem przy spawaniu silnika, więc rama na pewno jest O.K., od środka wzmocniona rurkami, więc nie mam obaw. Poza tym lubię motoryzacyjne wyzwania, beznadziejne przypadki... tylko czasu jak na lekarstwo.
Dzięki za Wasze odpowiedzi, ale potrzebuję trochę czasu aby je przetrawić, co do kupna to czy nie znalazłby się się jakiś kompletny zestaw do montażu?

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia towota
 Strona 1 z 3