Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia w trakcie remontu.
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Czw Sty 18, 2018 16:39 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 24, 2017 00:45    Temat postu: Pannonia w trakcie remontu.

alexx_2007
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam, jest to mój pierwszy post chociaż forum śledzę od kilku tygodni. Chcę zaprezentować moją Pannonię, którą kupiłem w 2005 roku. Jest zarejestrowana, w dowodzie 1967r. Nie trzymam się ściśle wersji rocznikowych więc jest to trochę kundelek, składam ją tak, jak kupiłem uzupełniając braki drobnicą według swoich upodobań np krótkie ssanie przeniosłem na ster, zastosowałem zegar z białym cyferblatem itp. Do motocykla planuję dostawić wózek boczny, który także kupiłem w 2005 roku i właśnie zabrałem się za jego remont. Rama i gondola z błotnikiem to oryginał , reszta to głównie zamienniki od forumowych kolegów, których zresztą pozdrawiam. To chyba na tyle, teraz postaram się wkleić zdjęcia - zobaczymy czy się uda... Pozdrawiam!
https://www.fotosik.pl/zdjecie/edac39d11c29a9e3

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 24, 2017 23:41    Temat postu: Re: Pannonia w trakcie remontu.

robert001
Easy rider
Easy rider

Wygląda fajnie, widać że to T5 - MAŁE BĘBNY, poza tym jeszcze trochę pracy Cię czeka. Myślę że pozostałe części też masz. Ssania nie zauważyłem i trochę nie podoba mi się szparunek na baku a natomiast jego brak na wahaczu. Pasowało by założyć zamek do puszki narzędziowej, osłonę termiczną linki sprzęgła - i pytanie o dziwną dziurę w tylnim błoniku z prawej strony pod siedzeniem

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 24, 2017 23:54    Temat postu: Re: Pannonia w trakcie remontu.

alexx_2007
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Dzięki za opinię. Ssanie dopiero przyszło pocztą, dołożę je w najbliższym czasie, ten otwór w błotniku tylnym rzeczywiście nie wiem do czego miałby służyć. Teraz skupiam się na wyklepaniu błotnika i gondoli wózka aby następnie wyspawać go i pomalować.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 25, 2017 01:36    Temat postu: Re: Pannonia w trakcie remontu.

robert001
Easy rider
Easy rider

Nie zapomnij że masz założyć lampę tylna od T5 a nie NOCHALA bo będzie głupio wyglądało Cool Cool

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 25, 2017 03:53    Temat postu: Re: Pannonia w trakcie remontu.

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Cytat:
Wygląda fajnie, widać że to T5 - MAŁE BĘBNY

Ale korpus silnika jest od TLF, bo nie ma zeberek w miejscu mocowania silnika w ramie z przodu. Takze mniemam ze wnetrznosci sa takze od TLF, niewiele zmian, ale warto bylo by je znac zeby kiedys nie szukac nie tych czesci Rolling Eyes
Co do otworu w blotniku... to przeciez kawalek ramy, miejsce mocowania wozka bocznego.

Jakbys potrzebowal lampy tylnej do T5 to mam kompletna razem z mocowaniem na sprzedaz. Mam tez od TLF, oryginalna wegierska jak nowa, ale ta jest za droga Embarassed trzymam jako swietego grala.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 25, 2017 10:56    Temat postu: Re: Pannonia w trakcie remontu.

alexx_2007
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Dzięki wielkie. Lampę mam nową od Toniego, moja jest w kiepskim stanie, zostawiam tak jak było czyli nowszy typ - otwory zresztą nie pozwalają założyć nochala ale nie przeszkadza mi to. Tak jak już pisałem nie podchodzę do tematu ortodoksyjnie, gdybym chciał wrócić do oryginału musiałbym baaardzo wiele zmienić czyli zaczynać niemal od początku...
Choć przyznam szczerze że gdybym dziś zaczynał remoncik pewnie miałbym inne podejście. Dużym wsparciem jest to forum i Wasza wiedza.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 13:32    Temat postu: Re: Pannonia w trakcie remontu.

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

To fakt. Wiele rzeczy u Ciebie nie ´´pasuje´´ , ale skoro Ci to nie przeszkadza i moto ma sie dobrze , to jest najwazniejsze.
Chodzi mi tylko o to bys konkretnie pogrupowal czesci ktore masz od ktorego modelu, zeby nie bylo niespodzianek podczas nastepnych napraw i zamawianiu czesci. Zmian miedzy TLF i T5 bylo kilka i na tyle powazne ze pewne czesci sa niezamienne. Chodzi glownie o hamulce i oszprychowanie, budowe wahacza, mechanizm kopniaka ze sprezyna i mechanozm zmian biegow. Takze instalacja elektryczna delikatnie sie rozni.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Pannonia w trakcie remontu.
 Strona 1 z 1