Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Początek remontu mojej Pameli
Cześci do zabytków
 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Obecny czas to Nie Paź 21, 2018 01:16 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 08:08    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

towot
Dawca organów
Dawca organów

Marcellowi robił dobry tapicer z Radomia, poszukaj w Jego temacie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 10:32    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

danielbross
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

ja zamówiłem na all... ale nie te po 40zł tylko chyba 80 i jest całkiem fajny. Robi je taki starszy facet, wykonane są z grubego materiału. Ale renowacją gąbki i obszyciem musi sie zająć tapicer. A nity zakładasz ?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 06:41    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

U mnie w Pameli t5 nie było nitów tylko takie blaszki zaginane na pokrowiec.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 11:03    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Moje siedzenie właśnie wysłałem do Radomia,do tapicera,który robił siedzenie Marcella.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 05:59    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Jaki koszt zrobienia siodła??Pochwalisz się?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 10:26    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Gąbka z przesyłką to koszt chyba 113zł. Tapicer będzie mi ogarnial jeszcze piaskowanie i malowanie podstawy siedzenia. Siedzenie wysłane, ale ceny jeszcze nie znam. Mam nadzieje, ze cena będzie normalna Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 13:11    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Gąbkę już zamówiłem tak jak radziliscie od junca 95zł i wysyłka.A pokrowiec zobaczymy jak tam Ciebie skasują to może i ja podeślę.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 16:55    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

fearie
Dawca organów
Dawca organów

Czytając tematy opisałem trochę pracę tapicera który robił moje motocykle
http://klasykiwpodrozy.blogspot.com/2017/01/tapicerka.html
Polecam Pana Andrzeja.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 21:08    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Ok gąbka już dotarła ogarnę na dniach piaskowanie i malowanie blachy siodła i małe spawanko przy uchwycie no i do tapicera.Szczerze to wachałem się czy nie kupić gotowca z allegro ale raczej odpuszczę.Ogarniam też koła rozebrałem już wymienię łożyska w bębnach,tylko co zrobic z samymi bębnami??Szkiełkować czy może polerka??

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 21:45    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Kowal1300R
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Ja dzisiaj polerowałem tą część na której osadzone są szczęki hamulcowe.Bębny też wypoleruję,ale bez ich środka.Środek bębna zostanie doczyszczony i będzie ameliniowy Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 05:58    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Ja też chyba polerkę strzelę.Jak robiłem koła do ruska to też przepolerowałm i ładnie to wygląda na moje.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 13:42    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

Oryginalnie tarcza kotwiczna i bok bębna był mniej lub bardziej wypolerowany, natomiast żebra na obwodzie zostawione w odlewie, żeby ładniej to wyglądało - środek szkiełkowałem, ale trzeba się liczyć z tym że czyszczenie tego to ciężki chleb Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 09:25    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Szatan36
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

Dzisiaj zawiozłem szczęki hamulcowe do obicia 4szt.180zł.Nie wiem czy to dużo czy nie ale zawsze to już coś do przodu robotę pchnę.Zawiozłem też blachę siodła do piaskowania i malowania.Niestety bez spawania się nie obędzie ale to ma być dla mnie więc nie oszczędzam.Za piaskowanie i malowanie blachy skasują mnie 60zł Laughing .Po mału do przodu.Czekam jeszcze na szprychy,które miały być tydzień temu ale czekam i czekam i nic.Koleś pisał że na dniach mają dotrzeć zobaczymy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 12:26    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Marcello
Motocyklowy globtroper
Motocyklowy globtroper

180 za szczęki wydaje się trochę drogo.
Inna sprawa, że takie wożenie części pojedynczo zawsze przedraża temat - cały motocykl wypiaskujesz za 300 zł więc 60 za blachę, którą można zrobić w 5 minut to trochę dużo Smile. Zbieraj tematy i załatwiaj je hurtowo bo inaczej pójdziesz z torbami Smile!

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 13:50    Temat postu: Re: Początek remontu mojej Pameli

Ruszi
Dawca organów
Dawca organów

akurat siedzenie jest takim tematem trochę 'pobocznym' to można go osobno zawieźć. no i trzeba wziąć pod uwagę że to razem z malowaniem. nadal trochę drogo ale póki co do przodu

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Początek remontu mojej Pameli
 Strona 2 z 3