Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Renowacja PANNONI T5,67r.
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Obecny czas to Czw Sie 16, 2018 09:22 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 10:55    Temat postu: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Nooo,nareszcie udało mi się wkleić fotki do "mojej osobistej galerii".Renowacja tej Pannonii trwa już z przerwami od ok. 3 lat,ale nareszcie zbliżam się ku końcowi!!! Silnik jest już poskładany na nowiutkich częściach i odpalony,jak znajdę chwilkę czasu,to postaram się wstawić fotki z renowacji silnika.Bak paliwa jest już pochromowany (u kolegi Seneba) i właśnie schnie po lakierowaniu,zostały jeszcze szparunki.Zapraszam do "mojej osobistej galerii" (mam nadzieję,że wszystko działa),i proszę o komentarze,również te krytyczne Wink
Pozdrawiam.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 13:51    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Próbuje wkleić zdjęcia z renowacji silnika[img]]

[img][/img]

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us[/img][img]

[img][/img]

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 15:17    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Oto następne fotki z serii "remont silnika"

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

Jak na razie,to wszystkie fotki jakie posiadam,ale w miarę postępów prac postaram się wklejać nowe.[/img]

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 19:41    Temat postu: t5

cezartapicer
Motórzysta
Motórzysta

RAFAŁ SZACUNEK DAWAJ NASTEPNE FOTY Z RESZTY

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 04:29    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

No dzięki Piotrek,dzięki.Dziś maluję szparunki na baku,jak nie będzie za zimno to puknę parę fotek.
Pozdr.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 08:06    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

mufa
Motórzysta
Motórzysta

Super, ciekawe kiedy ja będę na tym etapie. Więcej takich fotek one uczą takich nowicjuszy jak ja.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 21:30    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

"Mufa" wrzuć też foty twojej maszyny (Pannonii na forum nigdy za dużo).Moja też nie wyglądała tak jak w chwili obecnej.Kumple mówili nawet,czy jest sens "to coś" remontować,a jednak jest tam jakaś satysfakcja,że jak człowiek się uprze,to idzie zrobić coś z niczego.
Pozdr.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 01:01    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

sleeper
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

kawał dobrej roboty. ukłony za włożoną prace i kasę. Pozd Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 21:43    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

mufa
Motórzysta
Motórzysta

Tak jeszcze wyglądała w tamtym tygodniu.

A teraz zaczynam ją demontować

[/img]
W garażu stała ponad 15 lat, odpaliła za trzecim kopem. Nie wiedziałem od czego zacząć, więc teraz wiem, że przed rozebraniem paliła Very Happy. Demontuję wszystko, większość części dam do piaskowania. Silnik chciałem polerować, ale szkiełkowanie u kolegi rafała1972 wyszło pefekcyjnie. Dużo pracy, wkładu finansowego i czasu przede mną.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 05:08    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Pannonia jest super mufa,zadziwia mnie nawet jej kompletność,wygląda po prostu jak by 30 lat temu ktoś ją odstawił do garażu,zamkął na kłudkę i wyrzucił klucz Wink .Co jest jeszcze ważniejsze,to ta Pannonia nigdy nie została zaatakowana paskudnymi łapami "tjuuuningowców",i nigdy nie była choperem,cafe recerem itp.Co do silnika,to jednak polecam szkiełkowanie (oczywiście to tylko moje prywatne zdanie),po polerowaniu (zwłaszcza na lustro) moto jakoś tak "ocieka przepychem",a to jakoś mi nie pasuje do klasyka z lat 60-tych.Ogólnie,to mało Pannonii widziałem (a trochę ich już widziałem Cool ,w tak dobrym stanie jak twoja.
Pozdr.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 09:12    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

toni175
Dawca organów
Dawca organów

Tak, zdarzaja się motocykle które były wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i nie zniszczone przez narwańców.
Rafał, Pannońca widać że robiona z sercem i rozumem. Napewno odwdzięczy się za włożony wkład. Ciekaw jestem ile po zakończeniu T5, zaczniesz szukać kolejnej sztuki na warsztat ( i jakiej)?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 09:40    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Tak prawdę mówiąc Toni,to przyznam ci się,że myślałem o tej twojej P10,bo tak jakoś mi się spodobała,no i człowiek nabrał już trochę doświadczenia w odbudowie,a one technicznie są bardzo do siebie podobne.Jak na razie,to biję się jeszcze z tymi myślami,no i z własną żoną Wink ,wiadomo o co chodzi-jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o .....

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 11:23    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

toni175
Dawca organów
Dawca organów

Czarna p10 juz ma nowego wlaściciela, natomiast P10h może w tym roku zacznie nabierać kształtu.
A tak na marginesie to może żonie sprawisz Danuvię? Bradziej kobiecy motorek, na żywo o wiele bardziej interesujący niż na zdjeciach.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 12:18    Temat postu: Re: Renowacja PANNONI T5,67r.

rafał1972
Easy rider
Easy rider

Z tą Danuvią to może i dobry pomysł Toni,ale że tak się ładnie wyrażę-"żona nie za bardzo wykazuje zainteresowanie motoryzacją klasyczną".Tak przejechać się w Dunie,to jest zawsze pierwsza Wink ,ale poza tym to nic Crying or Very sad

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 21:24    Temat postu: t5

cezartapicer
Motórzysta
Motórzysta

Rafał gdzie robiłeś szkiełkowanie i poler zarąbiście wygląda efekt daj namiar . Mufa z którego roku ta twoja maszyna Piotr

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » Renowacja PANNONI T5,67r.
 Strona 1 z 4