Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Obecny czas to Wto Cze 19, 2018 01:40 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 00:04    Temat postu: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Witajcie, dziś do garażu zawitała długo oczekiwana przeze mnie Pannonia T1 z 1963roku w puzzlach. Po kolei będę przedstawiał kolejne etapy odbudowy.

Zaczynamy od silnika Smile

Jest oryginalny gaźnik, filtr powietrza i jeśli się nie mylę oryginalny tłok.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 08:42    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

toni175
Dawca organów
Dawca organów

powodzenia w remoncie, sam miałem jechać po tą pannonię ale licytacja zaskoczyła nawet samego sprzedającego. materiał dobry, więc powinna wyjść ładna Panienka.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 16:35    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

marjew131
Motórzysta
Motórzysta

Jak tam postępy? Widziałem Turista który wyszedł z Twojej ręki, także Panna też zapowiada się ciekawie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:33    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Prace nad Pannonią ruszyły do przodu.

Silnik wygląda na nierozłupywany, obie połówki od jednego kompletu.

Numery Silnika:

Ściągnąłem cylinder, okazało się że tłok jest na 3 pierścienie.

Na denku wybite jest zero, czy to oznacza jakąś grupe selekcyjną??

Silnik jest kompletny, widać że ktoś grzebał przy magnecie, z tyłu gdzie podłączane są kable ktoś tam działał izolacją.

Wał ma wyczuwalny luz, na tłoku widać ślady zacierania, co jest chyba dość typowe dla Pannoni? Silnik ma sporo brudu, widać że ktoś jeździł Panną sporo po polach. Zobaczymy co będzie po rozebraniu połówek.

Przyjrzałem się dokładnie cylindrowi i okazuje się że srebrna farba jest oryginalna, jak patrze na zdjęcia to wszędzie cylinder jest czarny Shocked
Jak macie zdjęcie Pannoni ze srebrnym cylindrem to będę wdzięczny Smile

Przy Gaźniku ktoś dorobił własny zatapiacz pływaka, trzeba będzie dokupić oryginalny, gaźnik podobnie jak silnik jest ulepiony brudem, jeśli ktoś ma taki zatapiacz to bardzo chętnie kupię Smile

Żeberka na nakrętkach są dość zmęczone, ktoś je chyba dokręcał młotkiem, na co wskazywało by u szczerbienie na jednym żeberku, tą jedna nakrętka idzie do wymiany na pewno, może trafi się ładniejszy komplet.

Kupiłem ładne kolanka od forumowicza, maja kilka delikatnych wgniotków, z nimi poradzę sobie bez problemu, gorzej że ktoś je potraktował szlifierką kątową, przez co w kilku miejscach są konkretnie poorane, po szlifnięciu zobaczymy co z nimi dalej.

Od znajomego dostałem ori instrukcję obsługi Very Happy

Od kolejnego forumowicza nabyłem kompletny zestaw gum, klosz tylnej lampki, licznik w idealnym stanie, i ramkę z daszkiem, wszystko import Węgry. Wykonanie bardzo solidne, wyższą cenę rekompensuję jakość.

W Łodzi kupiłem zestaw uszczelek do silnika i stalową stopkę zmiany biegów.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 18:18    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

trollfireblade
Motórzysta
Motórzysta

ŁADNA, MAM Z TEGO SAMEGO ROKU, ILE DAŁES ZA KLOSZ I TEN KOMPLET GUM?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 22:06    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Gumy to było 400 coś złotych, a lampa tył kosztowała koło 150zł.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 20:38    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Odwiedził mnie dziś listonosz z paczka

Po Otwarciu Smile

Udało mi się kupić trochę nowych oryginalnych części z epoki, tak jak toni175, ja też mam swoje źródła Smile

Doszło:

Nowy Gaźnik

Kierownica z klamkami rolgazem, gumami i przełącznikiem

Korbowód

Kranik

Łańcuch Napędowy i Łańcuch Sprzęgłowy

Okładziny Bębnów

Osłona Stacyjki

Podnóżki Kierowcy

Półksiężyc

Zapasowa Ramka Lampy, bez daszku

Sprężyny Zawieszenia Przedniego

Stacyjka

Szprychy Komplet na 2 Koła

Kompletny tłok, 2 szlif

Elem wskaźnika Biegu

Zębatka Napędowa Mała

Zębatki Kosza Sprzęgłowego

I to by było na tyle, jak otwierałem paczkę to się cieszyłem jak małe dziecko Smile Teraz malowanie cylindra, potem szlif pod wymiar tłoka i rozbieramy silnik.

Zbrojenie trwa
Cool

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 09:25    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

Tomal
Motórzysta
Motórzysta

Skąd Wy bierzecie te części z epoki? Very Happy Shocked . Powodzonka w remoncie:)

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:52    Temat postu: :))

TRICK
Motórzysta
Motórzysta

tak potwierdzam epoka 21 wiek Smile hehe bez obrazy ale wymiana czesci na nowe a renowacja zabytwkow to dwie rozne sprawy Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 22:22    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Przecież renowacja motocykla polega na wymianie zużytych części na nowe prawda?? Nie odnowisz starych opon, zużytych łożysk, zębatek, więc jeśli jest możliwość zakupu oryginalnych nowych części z epoki to błędem było by z tego nie skorzystać. Dla przykładu, w mojej Pannoni szprychy mają spore wżery, niektóre są krzywe, wiec jedyną opcją jest wymiana ich na nowe. Na bazarze w łodzi zakupiłem stalową stopkę zmiany biegów, używaną podrdzewiałą, ale w dobrym stanie i ona nadaje się do zregenerowania, wieloklin jest ładny, wiec ściągnie się stary chrom, wyszlifuje, pochromuje i będzie jak nowa. To co się nadaje to można zregenerować Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 22:01    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Dziś listonosz zawitał do mnie z taką paczką Smile

Są to kolejne części z epoki do mojej T1, zdjęcia niebawem Cool

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 22:45    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

rafał1972
Easy rider
Easy rider

no otwórz wreszcie tę paczkę,bo sam jestem jej ciekaw.Przecież to jak gwiazdka w dzieciństwie Wink

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 23:23    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Otworzyłem paczkę Smile

Doszły następujące fanty:

Dekielki:

Elementy Amortyzatora Skrętu

Lagi Przedniego Zawieszenia

Lampotrzymacze

Mocowania Kierownicy

Elementy Osłony Łańcucha

Podstawka Centralna

Półki Zawieszenia Przód

Rzecz z której jestem najbardziej zadowolony Smile Rama wraz ze śrubami

Różne drobne

Szczęki z okładzinami

Tarcze Sprzęgła

Tulejki, Sprężyna Startera, Wałek Sprzęgła, Napęd Licznika, Zębatki

Uszczelniacze i Linka Hamulca

Oczywiście wszystkie części są nowe, nigdy bym nie pomyślał kupując Pannonie że będę miał okazję odnowić ją używając w wielu przypadkach fabrycznie nowych części.

Kompletacja Skończona. Teraz czas na silnik Cool

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 21:46    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

Karlos
Motórzysta
Motórzysta

ta stara prawie do niczego Ci nie potrzebna... jak prawie wszystkow nowe Smile to już budowa nie odbudowa Smile p.s.czy zdobycie tych oryginałów jest Twoją słodką tajemnicą ??? Smile
SKODA OCTAVIA tour

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 22:22    Temat postu: Re: ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~

seneb
Motórzysta
Motórzysta

Nie żadna tajemnica, namiar zdobyłem szukając allegro, facet wystawiał kilka części zapytałem o inne i się okazało że ma ich jeszcze trochę. Kupował je z wyprzedaży w latach prl-u i chomikował do dziś.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » ~~~Senebowa Pannonia T1 1963 ~~~
 Strona 1 z 6