Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » T5 znowu halasuje na drogach!
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Pią Sie 17, 2018 11:53 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 00:06    Temat postu: T5 znowu halasuje na drogach!

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Dlugo juz nic nie pisalem. Nadmiar obowiazkow zawodowych, przygotowania do slubu, kariera sportowa, dosc mocno ograniczaly moje wizyty w garazu ktory na domiar zlego byl 10km od domu. A no i przeprowadzka...teraz do garazu moge chodic w kapciach Cool
Ostatnie tchnienie moja Pannonia wydala podczas powrotu z Hockenheim Classic we wrzesniu 2017. Jak sie okazalo, za luzny juz tlok byl przyczyna zatarcia sie lozyska korbowodu na wale. Chwile zajelo mi kompletowanie czesci takich jak nowy wal. Jak zwykle najwiecej zarobila poczta. Jako ze silnik i tak nalezalo rozpolowic, postanowilem zrobic to w jak najlepszym stylu. Czyli wszystko nowe. I tak silnik otrzymal nowe lozyska walu i skrzyni biegow. Nowy (odnowiony) wal korbowy, nowy tlok z pierscieniami, nowy szlif cylindra (jak sie okazalo juz trzeci 69,5mm) no i standard jak uszczelniacze i uszczelki. Tarcze sprzeglowe i lancuch sprzeglowy mialem z zeszlego roku z przebiegiem ledwo 700km wiec nie zmienialem.
Cala skladanka troche trwala, bo zdecydowalem sie wypolerowac kartery silnika, szlif cylindra stal rownierz w kolejce kilka tygodni. Ale w koncu doczekalem sie az wszystkie czesci trafia w moje rece i nie trwalo to dluzej jak 3 odwiedziny w gat´razu i silnik juz pracowal.

https://youtu.be/4wO-FuQ7c2I

Reszta skladania to juz czysta przyjemnosc. Tlumiki, kanapa itd super odpoczynek. I motocykl znowu wyglada jak powinien.
Podczas przeprowadzki motocykla do nowego garazu ( jakies 12km) motocykl byl dosc niemrawy i kilka razy przerywal. Niewiele sie tym przejmujac pojechalem dalej.
Zemscilo sie to na mnie kilka dni pozniej jadac na przejazdzke po okolicy. Choc motocykl chodzil ok i z kazdym kilometrem odzyskiwal wigoru, po 50km poprostu przestal wspolpracowac. Jak sie okazalo, sprawca bylo brak iskry z krotkim jej powrotem...i tak na zmiane az wkoncu przestalo iskrzyc. Do domu wrocilem laweta. Po przegladnieciu wszystkiego okazalo sie ze winowajca byl stary spruchnialy kondensator. Jako ze do konca ostatniego sezonu zaplon dzialal to sie nim nie przejmowalem. No nic, moja wina.
Wymiana i znowu w droge...tym razem po 10 km motor zgasl. Znowu moj blad, po wymianie kondensatora nie dokrecilem przerywacza i sie przerwa skasowala. Po szybkiej naprawie w rowie motocykl dowiozl mnie do domu Very Happy obylo sie bez lawety. I wlasciwie wczoraj (10.5) tez smignalem 50km, tym razem bez najmniejszego jekniecia.
W niedziele dalsze docieranie, juz 175km za mna.

https://photos.app.goo.gl/PEAgBK0y0cudvNEk2

kilka fotek z remontu i z jazd probnych.

Pozdrawiam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 19:11    Temat postu: Re: T5 znowu halasuje na drogach!

towot
Dawca organów
Dawca organów

Gratuluję udanego remontu i życzę wielu kilometrów bez żadnych awarii.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 20:34    Temat postu: Re: T5 znowu halasuje na drogach!

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Dzieki Towot, juz 240km od remontu i wszystko smiga jak ta lala Very Happy Very Happy Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Zembron dnia Nie Maj 13, 2018 20:44, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 09:43    Temat postu: Re: T5 znowu halasuje na drogach!

Kloszard007
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Gratulacje, swietna robota. Z ciekawosci ile dales za odnowienie walu ?

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Moja Pannonia » T5 znowu halasuje na drogach!
 Strona 1 z 1