Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Poszukuję - kupię » Kupię napęd z linką do licznika
Cześci do zabytków
 Idź do strony 1, 2  Następny Obecny czas to Czw Wrz 20, 2018 10:15 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 11:40    Temat postu: Kupię napęd z linką do licznika

marcinpietko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam. chciał bym się zakupić kompletny napęd licznika do pannoni nie wiem jaki powinien być gdyż w moim ( odziedziczonym) nie było w ogóle licznika ani napędu do niego, znalazłem tylko miejsce od spodu pokrywy którędy prawdopodobnie przechodzić powinna. Jeśli ktoś z was posiada może zdjęcie poglądowe jak powinna być zamontowana to będę wdzięczny. Oczywiście kupię takowy napęd jeśli ktoś posiada Smile ale fotkę spod pokrywy bym bardzo prosił Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 12:49    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Mam taki naped, musze sprawdzic jaki slimak jest zamontowany, bo byly trzy rozne. Daj mi dwa dni, to podesle ci fotke i info.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 12:56    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

tak wyglada zamontowana przekladnia slimakowa

a tak wyglada zamontowany naped predkosciomierza. Inaczej nie da sie go zamontowac. Latwo to wywnioskowac po ukladzie otworow na sruby i pinach ustalajacych jego polozenie.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 13:04    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

Przekladnie slimakowe mialy rozna ilosc zebow. Zalezne bylo to czy miales zebatke na kosz czy solo i od rodzaju predkosciomierza... czy byl wyskalowany do 120, 140 czy 160km/h

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 13:41    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

marcinpietko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

U mnie to wygląda następująco. Już widzę że jedno mocowanie nie istnieje... I będzie z tym chyba problem teraz :/ slinak ma 10 że tak powiem zębów .. A co do prędkości to nie mam pojęcia:/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 13:43    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

marcinpietko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Z tego co pokazałeś na foto to powinien być podobny mechanizm. Tylko czort wie gdzie takiego szukać a obejrzałem wiele stron :/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 20:46    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

tlf250
Dawca organów
Dawca organów

na jednym mocowaniu też się trzyma tylko zastosuj kołek ustalający który idzie koło śruby
Pewnie brakuje ci mocowania od strony wahacza

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 22:38    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

marcinpietko napisał:
Z tego co pokazałeś na foto to powinien być podobny mechanizm. Tylko czort wie gdzie takiego szukać a obejrzałem wiele stron :/

Slabo szukasz Laughing
http://www.ebay.de/itm/Pannonia-Tacho-Antriebsgehause-/182417967570?hash=item2a78f549d2:g:xV0AAMXQdGJRy1nS tu masz jeden

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/pannonia-ersatzteile/707762746-306-3972 w tym ogloszeniu masz drugi

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/pannonia-csepel-ersatzteile-teile-gepaecktraeger-gabel-/581369469-306-16952 tu jest jeszcze jeden na focie ale trzeba zapytac czy jeszcze dostepny.

Jesli Ci sie nie spieszy, mozesz miec moj, ale musialbys zaczekac do polowy listopada, to na koszcie wysylki zaoszczedzimy bo bede tydzien w Polsce.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 22:42    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

A ktory rok masz Pannonii i jaki model? To szybko wynajdziemy jaki predkosciomierz potrzebujesz.
Regula jest ze wszystkie modele TL, TLD, TLF mialy bialy cyferblat wyskalowany do 120km/h. Potem T5 (innych nie jestem pewien) mialy bialy cyferblat do 140 i od 1968 czarny do 140 - tak samo P10, i dopiero od P12 byl czarny cyferblat wyskalowany do 160km/h.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 10:51    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

marcinpietko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Mój to TLF 1960 de Lux a jak myślisz z tym napędem nie było by problemu jak nie ma jednego uchwytu do montażu ?

Ostatnio zmieniony przez marcinpietko dnia Sro Wrz 27, 2017 10:52, w całości zmieniany 1 raz

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 10:54    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

marcinpietko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Z tym napedem mi sie nie spieszy az tak bardzo... z checia moge twoj wziasc jesli zrobisz dobra cena i będzie pasowaćSmile licznik i tak musze kupić nowy ten co mam to się rozsypał w drobny mak.. przynajmniej będę wiedział teraz jakiego szukaćSmile dzięki:))

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 10:56    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

marcinpietko
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Tlf250 dokładnie.. brakuje tego konkretnego mocowania. :/

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 19:59    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

towot
Dawca organów
Dawca organów

Zembron, a Ty jak szukasz gratów na ebay? Rozumiem, że wchodzisz na ebay.de i wchodzisz w części Tiele motocyklowe i w wyszukiwarce wpisujesz "Pannonia"?

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 22:32    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

towot napisał:
Zembron, a Ty jak szukasz gratów na ebay? Rozumiem, że wchodzisz na ebay.de i wchodzisz w części Tiele motocyklowe i w wyszukiwarce wpisujesz "Pannonia"?

Ty myslisz ze ja taki pracowity jestem?

Pisze w wyszukiwarce ebaya poprostu pannonia i wyskakuje mi kilka opcji. Biore ta ´´Speziele Fahrzeugteile´´.

Co do czesci na ebayu.de, nie kupuj czesci z polski. Sa to czesci ze stolmotu i przez ich strone firmowa dostaniesz taniej.
Bardzo duzo czesci jest z austrii, jest to Karoly Onadi, wegier mieszkajacy w Salzburgu. Warto pobuszowac po jego sklepie. A jak czegos w sklepie nie ma, warto wejsc na jego strone
http://okteamclassic.com/en/ i ewentualnie do niego napisac. Kazda czesc ci zalatwi z wegier. Wodke tez Laughing
Mam tez kilka wegierskich sklepow w zanadrzu jesli ceny z ebaya kogos przerazaja. Mozna nawet 30% zaoszczedzic.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 22:35    Temat postu: Re: Kupię napęd z linką do licznika

Zembron
Dawca organów
Dawca organów

marcinpietko napisał:
Z tym napedem mi sie nie spieszy az tak bardzo... z checia moge twoj wziasc jesli zrobisz dobra cena i będzie pasowaćSmile licznik i tak musze kupić nowy ten co mam to się rozsypał w drobny mak.. przynajmniej będę wiedział teraz jakiego szukaćSmile dzięki:))

Dobra, jutro postaram sie wpasc do garazu i zrobic fotke.
Co do ceny sie dogadamy. A co do mocowania, dolne powinno wystarczyc, jest ten otwor przelotowy, wiec dobrze by bylo jakbys dluzsza srube wzial i poprostu skrecil to z karterem mocno. Bo wkrecajac to na ten slabiutki gwint w odlewie, moze rzeczywiscie puscic.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Poszukuję - kupię » Kupię napęd z linką do licznika
 Strona 1 z 2